Rizikingas, bet pasvertas „Juventus“ žingsnis: C. Ronaldo atvykimas duos impulsą visam Italijos futbolui

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
  © SCANPIX
Alfa.lt
2018-07-12 20:58

Kai Italijos rinktinė nesugebėjo patekti į 2018-ųjų pasaulio čempionatą, daugelis ėmė kalbėti apie šios šalies futbolo nuopuolį, teigia BBC.

Prie teigiamo požiūrio į Italijos futbolą neprisidėjo ir pastaraisiais metais vis silpnesne laikyta „Serie A“ lyga. Iš pirmenybių, kurios dar prieš kiek daugiau nei dešimtmetį buvo vienos stipriausių Europoje, Italijos čempionatas buvo tapęs jaunų talentų kalve, prieš šiems patenkant į stipresnes Ispanijos „La Ligos“, Anglijos „Premier“ ar net Vokietijos Bundeslygos pirmenybes.

Vis dėlto, kol pasaulis stebėjo keturių stipriausių komandų pasaulio čempionate kovas pusfinaliuose, Italijos futbolas ir vėl grįžo į ryškiausių prožektorių šviesą, o pagrindinė to priežastis – Cristiano Ronaldo sutartis su Turino „Juventus“ klubu.

Panašu, kad „Serie A“ čempionatas gali susigrąžinti tą didžiulę auditoriją, kurią prarado per pastaruosius keliolika metų.

Kodėl pasirinkta Italija?

reklama

Kai pasklido gandai apie galimą portugalo atvykimą į Turiną, tuo patikėjo mažai kas. C. Ronaldo ir Madrido „Real“ skalbiniai viešai buvo skalbiami kiekvieną vasarą, tad „Juventus“ susidomėjimas puolėju atrodė tik dar vienas C. Ronaldo spaudimo įrankis „karališkajam“ klubui.

Galiausiai, mažai kas patikėjo ir tuo, kad palikęs Madridą Portugalijos rinktinės lyderis galėtų keltis ne į Angliją ar pinigais besitaškantį Paryžiaus „Saint-Germain“, o į finansiškai pajėgiausioms Europos komandoms neprilygstančią Italiją.

Visgi, kaip pasirodė vėliau, gandai nebuvo laužti iš piršto. „Juventus“ vadovai, žinomi dėl nuvertėjusių žvaigždžių ir itin perspektyvių talentų viliojimo į savo klubą, nusižengė nusistovėjusioms taisyklėms bei pasiryžo pagauti itin stambią žuvį. Stambiausią „Serie A“ istorijoje.


Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo© SCANPIX

Sugebėję surinkti 105 mln. eurų sumą, Italijos čempionai prisiviliojo C. Ronaldo, o šiam Turine per metus pažadėjo daugiau nei 30 mln. eurų uždarbį, kuris su mokesčiais „Juventus“ ekipai atsieis beveik 60 mln. kasmet.

„Juventus“ tokiu būdu tapo viena įdomiausių komandų Europoje, o tokiu savo manevru užsitarnavo ne tik ilgaamžių ekipos gerbėjų, bet ir pagrindinių varžovų Italijoje pagarbą. Toks grandiozinis pirkinys padės ne tik pačiai Turino ekipai, bet ir visai šalies lygai – ši kartu su vienos didžiausių pasaulio futbolo žvaigždžių atvykimu gali susigrąžinti savo, kaip aukščiausio lygio Europos čempionato, statusą.

Ir vis dėlto kodėl C. Ronaldo pasuko į Italiją?

Iš tiesų, portugalo karjera turėjo prasidėti būtent šioje šalyje. Dar 2003-iaisiais tuometinis „Juventus“ sporto direktorius Luciano Moggi jau buvo pasiekęs susitarimą su Lisabonos „Sporting“ dėl talentingo 18-mečio vaikio perpirkimo.

Sandorio dalis buvo ir Čilės futbolininkas Marcelo Salasas, tačiau būtent jis ir sugriovė ekipų vadovų planą. Iš Turino į Lisaboną nuvykęs čilietis atsisakė minties keltis į Portugaliją, o sužlugus šiam susitarimui C. Ronaldo jau po kelių savaičių prisijungė prie „Manchester United“ ekipos.

reklama

Nepaisant to, portugalas išlaikė šiltus jausmus „Juventus“ klubui, puoselėtus dar nuo vaikystės. Juos C. Ronaldo prisiminė ir šį pavasarį, kai jo vedama „Real“ UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalyje eliminavo Turino klubą.

„Visada mėgau „Juventus“ – dar nuo tada, kai buvau vaikas. Man labai patikdavo stebėti, kaip žaidžia ši komanda“, – tikino puolėjas.

Dar viena priežastis, kodėl C. Ronaldo pasuko į Italiją, yra jo įsitikinimas, kad įspūdingiau nei žaidimas viename klube visą karjerą yra trijų skirtingų šalių klubų marškinėlių apsivilkimas bei puikūs rezultatai visų jų gretose. Sykį jau laimėjęs Čempionų lygą su „Manchester United“ bei keturis – su „Real“, portugalas sieks savo palikimą įtvirtinti jau trečioje prie stipriausių žemyno ekipų priskiriamoje komandoje.


Žinia apie C. Ronaldo persikėlimą į Turiną tapo svarbiausia naujiena Italijos spaudoje

Žinia apie C. Ronaldo persikėlimą į Turiną tapo svarbiausia naujiena Italijos spaudoje© SCANPIX

Šio žaidėjo labai reikėjo ir „Juventus“ ekipai. Nors Turino komanda Italijoje renka vieną titulą po kito, Europos fronte jai vis pritrūksta paskutinio žingsnio. 9 kartus Čempionų lygos finale žaidusi ekipa laimėjo tik dukart, o paskutinį kartą tokia sėkmė Šiaurės Italijos miesto komandą aplankė dar 1996-aisiais. Nuo tada finaluose „Senoji sinjora“ žaidė net penkis kartus, tačiau laimėti nesugebėjo nė sykio, kai C. Ronaldo priešingai – iš šešių savo finalų pralaimėjo vienintelį 2009-aisiais, kai dar atstovaudamas „Man United“ Romoje nusileido „Barcelonai“.

Jei portugalas sugebėtų po daugiau nei dviejų dešimtmečių sausros atnešti Turinui svarbiausio Europos turnyro taurę, jo reputacija sirgalių akyse galėtų dar labiau išaugti.

Daugiau nei pinigai ir trofėjai

Vis dėlto net ir pinigai bei trofėjai nėra vieninteliai kriterijai, į kuriuos neabejotinai atsižvelgė C. Ronaldo. Priimdamas sprendimą keltis į „Serie A“ portugalas nepamiršo ir savybės, kuri lydi daugelį šiose pirmenybėse rungtyniaujančią žvaigždžių, – ilgaamžiškumo.

„Romos“ legenda Francesco Totti karjerą baigė tik 40-ies, „Juventus“ veteranas Andrea Barzagli būdamas 37-erių pratęsė savo sutartį, o dar vienas 40-metis – Gianluigi Buffonas – penktąją dešimtį pasitinka persikeldamas į aukščiausius tikslus deklaruojantį Paryžiaus „Saint-Germain“ klubą.

reklama

„Nekalbėjau su Cristiano apie tai, tačiau mano patarimas jam būtų toks: jeigu nori žaisti iki 2050-ųjų, kelkis į „Juventus“, – dar prieš oficialiai paskelbiant apie C. Ronaldo persikėlimą į Turiną juokavo Prancūzijos futbolo veteranas, trejus metus „Juve“ gretose žaidęs Patrice‘as Evra. – Dėkojui „Juvei“, kadangi po karjeros etapo „Manchester United“ aš išlaikiau gerą fizinę būklę ir norą kovoti, o tai atsitiko tik dėl Turino komandos. Žaisdamas „Juventus“, Cristiano galėtų net sulaukti kito pasaulio futbolo čempionato.“

Akivaizdu, kad žaidimo tempas Italijoje yra lėtesnis nei Ispanijoje, o fizinio kontakto čia kur kas mažiau nei Anglijoje. Tad ilgos karjeros siekiantis C. Ronaldo neabejotinai apsvarstė ir šį svarbų faktorių.

Ar „Juventus“ poelgis – teisingas?

Tiesa, ne visi naująjį „Juventus“ pirkinį vertina teigiamai iš klubo perspektyvos. Jei didžioji dalis Italijos dienraščių šį sandorį vadina svarbiausiu šiame amžiuje, tai šiokį tokį kartėlį jaučiantys ispanai siūlo „Juventus“ sirgaliams nepamiršti realybės.

„Marcos“ žurnalistas Juanas Ignacio Garcia-Ochoa abejoja, ar sprendimas išleisti daugiau nei 100 mln. eurų už žaidėją, kuriam netrukus sueis 34-eri, yra teisingas. Ispanas grindžia savo abejones tuo, kad jau praėjusį sezoną C. Ronaldo turėjo praleisti septynis „La Liga“ ir šešis Karaliaus taurės susitikimus tam, kad išlaikytų tinkamą formą prieš svarbiausius sezono pabaigos mūšius. Šie pasitaupymai iš dalies galėjo kainuoti „Real“ vietinio fronto trofėjus – tiek lygoje, tiek taurėje šiemet triumfavo „Barcelona“.

reklama

Jeigu sudėsime tiek išpirką, atseikėtą Madrido ekipai, tiek žaidėjo atlyginimą, „Juventus“ artimiausius ketverius metus už C. Ronaldo kasmet suplos apie 96 mln. eurų. Tai prilygsta beveik ketvirtadaliui visų Turino klubo pajamų. Nors didelę dalį šios sumos padengs pagrindinis klubo rėmėjas „Fiat“, šis taip pat išgyvena ne pačius geriausius laikus – kompanijos darbuotojai jau pranešė skelbsią streiką dėl to, jog įmonė lėšas švaisto ne vėluojantiems jų atlyginimams, o sporto žvaigždės įsigijimui.

Vis dėlto manoma, kad C. Ronaldo atvykimas šiuo aspektu ir padės komandai ir jos rėmėjams – vienas svarbiausių reklaminių sporto pasaulio veidų turėtų atlikti nemažą vaidmenį populiarinant tokius automobilių gamintojus kaip „Fiat“ ir „Ferrari“.


Cristiano Ronaldo marškinėliai Turine jau graibstomi

Cristiano Ronaldo marškinėliai Turine jau graibstomi© SCANPIX

Portugalas turėtų gerokai išauginti ir paties „Juventus“ vertę. Nors klubas nuolat šmėžuoja tarp Čempionų lygos favoritų, dar iki 2015-ųjų jo vertė buvo mažesnė net už retai stipriausiame turnyre žaidžiančio Vokietijos klubo Gelzenkircheno „Schalke“. Nepaisant didelių pastangų, Turino ekipa net nėra geriausiai vertinama savo šalyje – ji pagal reklamos pajamas vis dar nusileidžia Milano „Inter“ ekipai.

C. Ronaldo įtaka komandos vertei pasijuto portugalui oficialiai dar nė neatvykus į Turiną – pasklidus gandams apie pasiektą susitarimą, „Juventus“ klubo vertė išaugo beveik trečdaliu. Italijos čempionų vadovai ateinantį sezoną tikisi parduoti ir bent trečdaliu daugiau atributikos, o taip pat žada kilstelėti bilietų kainas – naujo sezono abonementų paklausa jau dabar yra pasiekusi neregėtas aukštumas.

Ar aikštingoji Portugalijos rinktinės žvaigždė sugebės tokią pačią įtaką komandai padaryti ir savo žaidimu?

Šioje srityje, ko gero, svarbiausias faktorius bus genialusis „Juventus“ strategas bei treneris Massimiliano Allegri. Nuostabiu žaidėjų išnaudojimu pasižymintis italas greičiausiai jau yra sugalvojęs planą, kaip išnaudoti naująjį savo snaiperį, o apie būsimą komandos braižą jis jau kalbėjosi ir su pačiu žaidėju. Neabejojama, jog treneris bei komandos vadovai įsiklausys ir į paties žaidėjo norus, o dėl to su Turino ekipa greičiausiai teks atsisveikinti kitam puolėjui – Gonzalo Higuainui.

Su likusiais „Juve“ atakų lyderiais – kitu argentiniečiu Paulo Dybala ir brazilu Douglasu Costa – portugalas aikštėje turėtų susižaisti puikiai, tad panašu, jog problemų dėl šios žvaigždės atvykimo Turino ekipos žaidime kilti neturėtų.

Italijos futbolas pamažu atgauna savo prarastas pozicijas Europoje.