„Žalgiris“ laukia A. White‘o sprendimo: JAV plušantis amerikietis yra pasiruošęs kilti į NBA

Aaronas White'as
Aaronas White'as
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt
2018-07-12 12:22

Ateinančio sezono sudėtį komplektuoti baigiančiam Kauno „Žalgiriui“ jos dėlionėje trūksta tik įžaidėjo, tačiau netrukus komandos vadovų akys gali nukrypti ir į dar vienos pozicijos žaidėjus.

Jau netrukus Lietuvos čempionų gretose spraga gali atsiverti ir sunkiojo krašto puolėjo vietoje, kurią šiuo metu užima Paulius Jankūnas, Gytis Masiulis ir Aaronas White‘as. Būtent pastarojo sprendimo šiuo metu laukia „Žalgirio“ vadovai.

Praėjusiais metais į Kauną atvykęs amerikietis su laikinosios sostinės ekipa pasirašė dvejų metų sutartį, tačiau iki liepos 15-osios gali ją nutraukti, jei tik gaus pasiūlymą iš NBA komandos. O būtent to prieš trejus metus 49-uoju naujokų biržos šaukimu pakviestas puolėjas šiuo metu ir tikisi.

Teisės į puolėją priklauso jį pakvietusiai Vašingtono „Wizards“ ekipai, o būtent jos gretose 26-erių amerikietis ir treniruojasi pastarąsias kelias savaites.

„Jis mane patikino, kad nori įsitvirtinti komandoje. „Wizards“ labai praverstų toks pataikyti iš toli galintis ketvirtasis numeris kaip jis, o turėdami vieną laisvą vietą sudėtyje Vašingtono klubo vadovai greičiausiai jam pasiūlys šansą išbandyti savo jėgas NBA“, – A. White‘o situaciją apibrėžė „The Sports Capitol“ apžvalgininkas Benas Standigas. Jis patikino, kad kalbėdamasis su „Žalgirio“ puolėju išgirdo šio ryžtą grįžti rungtyniauti į JAV iš kitos Atlanto pusės, kur praleido trejus pirmuosius savo profesionalios karjeros metus.

reklama


Aaronas White'as kartu Vašingtono ekipos nariai stebi rungtynes Vasaros lygoje

Aaronas White'as kartu Vašingtono ekipos nariai stebi rungtynes Vasaros lygoje© „Twitter“

„Jaučiuosi pasiruošęs žengti šį žingsnį. Trejų metų Europoje man užteko, kad galėčiau išmėginti jėgas NBA“, – kalbėdamasis su „The Sports Capitol“ sakė A. White‘as.

Tiesa, net jeigu amerikietis ir paliktų „Žalgirį“ bei pasirašytų sutartį su „Wizards“, ji gali negarantuoti žaidimo stipriausioje pasaulio lygoje – NBA jau kelerius metus galioja „dvigubos“ sutarties galimybė, kai žaidėjai gali atstovauti ne tik pagrindinei NBA komandai, bet ir jos dubleriams antrinėje G lygoje. Manoma, kad būtent tokią sutartį A. White‘ui gali pasiūlyti ir „Wizards“, pirmiausia norinti įsitikinti puolėjo galimybėmis rungtyniauti žemesniame lygyje.

Jeigu A. White‘as nuspręstų pasukti už Atlanto, „Žalgiris“ už puolėją turėtų sulaukti apie 500 tūkst. JAV dolerių išpirkos.