Fantastiškas „Sūduvos“ debiutas Čempionų lygoje – užtikrintą pergalę prieš APOEL apkartino tik praleistas įvartis

Marijampolės Sūduvos futbolininkai
© Evaldas Šemiotas
2018-07-11 19:56

Pernai pirmą kartą A lygos pirmenybes laimėjusi Marijampolės „Sūduva“ šiandien debiutuoja UEFA Čempionų lygos atrankos varžybose.

Nors daugkartinį Kipro čempioną Nikosijos APOEL jau pirmajame atrankos etape gavę sūduviečiai buvo laikomi gana ryškiais poros autsaideriais, ne sykį pastaraisiais metais Čempionų lygos grupių etape žaidusią Kipro ekipą Lietuvos čempionai šokiravo jau pirmosiomis mačo Marijampolėje minutėmis bei galiausiai iškovojo pergalę – 3:1.

Atsakomasis komandų susitikimas Kipre bus žaidžiamas ateinantį antradienį, o jame marijampoliečiai sieks išlaikyti susikrautą pranašumą ir žengti į kitą etapą. Jame „Sūduvos“ lauktų Jūrmalos „Spartaks“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“ poros nugalėtojas. Pirmasis šių komandų susitikimas Latvijoje šįvakar baigėsi be įvarčių.

„Sūduva“ svečius iš Kipro šiandien nokautavo jau pačioje mačo pradžioje. Marijampoliečių puolėjas iš Kiurasao Rigino Cicilia dar 9-ąją minutę išvedė šeimininkus į priekį, kuomet sulaukė puikaus perdavimo iš Andro Švrljugos bei tiksliai smūgiavo kamuolį į vartus. Jau po keturių minučių, tas pats puolėjas sugebėjo padvigubinti „Sūduvos“ persvarą, kai puikiai atsilaisvinęs netoli vartų sulaukė perdavimo iš Mihreto Topčagičiaus bei smeigė ir antrą įvartį į kipriečių vartus.

Vis dėlto net ir tai dar nebuvo viskas. 19-ąją minutę R. Cicilia sulaukė dar vieno perdavimo – šįkart iš Ovidijaus Verbicko – į baudos aikštelę ir vėl nepalikdamas šansų varžovų vartininkui panardino marijampoliečių sirgalius į euforiją – nesužaidus nė 20 minučių „Sūduva“ pirmavo jau 3:0.

Nors per likusį pirmojo kėlinio laiką APOEL ekipai pavyko sutankinti gynybą ir daugiau pavojingų progų „Sūduva“ nebesusikūrė, sėkmingos atakos suregzti nesugebėjo ir Kipro komanda, o po pirmųjų 45 žaidimo minučių sūduviečiai turėjo užtikrintą trijų įvarčių persvarą.

Antrajame kėlinyje Nikosijos ekipa visiškai perėmė iniciatyvą bei surengė nemažai pavojingų atakų. Iškart po pertraukos aikštėje pasirodęs Mickaelis Pote turėjo dvi nuostabias progas pelnyti įvartį, tačiau užtikrintai žaidė šeimininkų vartininkas Ivanas Kardumas.

Dar kelias itin pavojingas progas svečiai turėjo kėlinio viduryje, kai iš pradžių nuo įvarčio „Sūduvą“ išgelbėjo galvą laiku kyštelėjęs Algis Jankauskas, o netrukus Efstathiosas Aloneftis prasimetė kamuolį po I. Kardumą, tačiau pritrūko akimirkos, kad galėtų jį nukreipti į tuščius vartus.

Galiausiai Nikosijos ekipai pavyko pasiekti įvartį, tačiau tą jie padarė tik laikrodžiui skaičiuojant paskutines mačo sekundes. Ketvirtąją pridėto laiko minutę kamuolį į vartus galva nukreipė Caju ir APOEL prieš atsakomąjį mačą pasiekė bent jau svarbų įvartį išvykoje.

APOEL ekipa pastaraisiais metais nuolat kovoja dėl patekimo į pagrindines Čempionų lygos varžybas, o prieš aštuonerius metus net sugebėjo nužygiuoti iki pat prestižinio turnyro ketvirtfinalio, kuriame suklupo prieš Madrido „Real“ klubą.

Iš viso per pastarąjį dešimtmetį Kipro komanda net keturis kartus pateko į Čempionų lygos grupių etapą, o jame žaidė ir pernai, kai grupėje susitiko su jau minėta „Real“, Londono „Tottenham Hotspur“ ir Dortmundo „Borussia“ ekipomis.