Tinklaraštininkė V. Kovriga: lėtesnis gyvenimas gali prasidėti nuo puodelio kavos

Viktorija Kovriga tiki, kad ir maži žingsniai gali būti svarbūs.
Viktorija Kovriga tiki, kad ir maži žingsniai gali būti svarbūs.
  © Asmeninis albumas

Pastaruoju metu tapo madinga skubėti, vėluoti ir būti nuolatos užsiėmusiems. Tik ištrūkti iš tokio gyvenimo, kai jis laikui bėgant pradeda varginti, dažnai nebūna paprasta. Apie kitokį pasirinkimą – lėtą gyvenimo būdą – ir tvariąsias idėjas Alfa.lt kalbėjosi su tinklaraščio „Dievinu“ ir puodelių autore Viktorija Kovriga.

Nors dažnam atrodo, kad lėtas gyvenimas įmanomas tik gyvenant jaukioje trobelėje, apsuptoje miškų, Viktorija savo pavyzdžiu įrodo, kad neskubus gyvenimo tempas galimas ir tada, kai aplink visi nuolatos lekia.

Vis dėlto mergina prisipažįsta, kad lėtas gyvenimas neatsirado iš niekur, greičiau toks jos būdas buvo visada – atrodė įprasta valgyti ar gerti kavą neskubant, todėl ir permainos atėjo natūraliai. Kaip juokauja mergina, jai tiesiog reikėjo pateisinimo savo lėtumui. 

„Aš linkusi manyti, kad tavo žinutė, emocija, kurią jauti, yra transliuojama, ir atsitiktinai randi straipsnių arba žmonių, kurie įkvepia tam, apie ką galvoji. Dabar apskritai pilnas internetas sulėtėjimo“, – pasakojo Viktorija, prisiminusi pradžią, kuri paskatino nustoti skubėti.


Viktorija Kovriga tiki, kad ir maži žingsniai gali būti svarbūs.

Viktorija Kovriga tiki, kad ir maži žingsniai gali būti svarbūs.© Asmeninis albumas

Reikšmingos permainos merginos gyvenime prasidėjo maždaug tada, kai Viktorija išėjo iš jau kurį laiką džiaugsmo neteikusio darbo. „Dievinu“ autorė suprato, kad ją žavi visai kiti dalykai nei jos kasdienė veikla, kuri neteikia malonumo ir, rodos, visai netinka jos charakteriui. Vis dėlto išėjus iš darbo neužliejo lauktas palengvėjimas. Viktorija prisipažino, kad tai nebuvo lengvas sprendimas, ir tikra laimė, jog šalia visada buvo tinklaraštis. „Dievinu“ gimė prieš penkerius metus, dar tada, kai mergina dirbo nuolatinį darbą. Jis prasidėjo nuo „Pasidaryk pats“ pamokų ir užaugo iki erdvės, kurioje Viktorija dalijasi savo patirtimi apie namų interjerą, kalba apie emocijas ir džiuginančias kasdienybės akimirkas. Šiandien „Dievinu“ pavadinimas žinomas ir dėl Viktorijos kuriamų puodelių, kurie tapo dar vienu merginos saviraiškos būdu.

Tinklaraštininkė sutinka, kad lėtesnį gyvenimo būdą formuoti padeda ir tai, kad pastaruoju metu ji dirba namuose. Tai leidžia savo laiką planuoti taip, kaip priimtiniau pačiai, bei netrukdo mėgautis laisvomis akimirkomis, kai jų prireikia.

„Darbas namuose suteikia laisvę elgtis taip, kaip aš noriu ir kada noriu. Svarbiausia laiku suvokti, kada tau reikia poilsio ar malonumo akimirkos, žinoma, jeigu tu neverti savęs ir negalvoji, jog tavo siekiamybė yra dirbti, būti užimtam ir sakyti, kad „aš čia iki vėlumos dirbu“. Dirbdamas namie turi begalę trukdžių ir gali savo laiką ištempti iki begalybės“, – disciplinos svarbą akcentuoja Viktorija.

Ribą tarp darbo ir laisvalaikio aiškiau nusibrėžti padeda tiksliai nustatytos darbo valandos. Norintys sulėtinti tempą, Viktorijos teigimu, turi parodyti savo klientams ar net ir artimiesiems, kurie prašo paslaugų, kad yra laikas, kuriam atėjus visos naršyklės, susijusios su darbu, išjungiamos, neatsakinėjama į elektroninius laiškus. Žinoma, Viktorija sutinka, kad force majeure egzistuoja, kai reikia padirbėti ilgiau, tačiau laikas sau privalo išlikti atskirtas.

Kitaip tariant, lėtesnis gyvenimas neatsiejamas nuo tam tikros egoizmo formos. „Nekalbu apie tai, kad turi užsiriesti nosį, nepadėti kitiems, bet tai yra tavo gerovės kūrimas, ir, jeigu vadovas spaudžia, turi teisę pasirinkti, ar nori šitaip dirbti, ar kitaip“, – sakė Viktorija ir pabrėžė, kaip svarbu išmokti atsisakyti, kad ir kaip nepatogu tai būtų. Tinklaraštininkė duoda patarimą, kad kažko atsisakydamas turi pasiūlyti „kompensaciją“ ar alternatyvą, kitaip tariant, pasakyti: „Ne, nes...“, tokiu atveju tai turėtų būti priimama kaip normalus ir savaime suprantamas dalykas.

Tvariųjų idėjų reikšmė

Sulėtinusi tempą Viktorija susidomėjo ir tvariosiomis idėjomis, viena jų – kapsulės spinta, kuri remiasi principu, kad spinta yra sudaryta iš tam tikro skaičiaus apatinės ir viršutinės kūno dalies drabužių, kurie dera tarpusavyje ir gali būti dėvimi kartu. Kapsulės spinta sudaroma iš turimų drabužių du arba keturis kartus per metus, tai reiškia, kad spintoje lieka tik to sezono drabužiai. Dabar Viktorijos „kapsulę“ sudaro 72 deriniai iš turimų drabužių. 

Mergina pabrėžė, kad, formuojant savo kapsulės spintą, nereikia pirkti naujų drabužių, ji turi būti sudaryta iš esamų ir tik sudėvėjus juos galima keisti naujais arba, kaip su šypsena pasakojo Viktorija, iškeisti vieną drabužį į kitą, pavyzdžiui, parduoti „Vinted“, o vietoje jo įsigyti kokybiškesnį ar labiau patinkantį drabužį.

Viktorija sakė, kad susiformuoti savo kapsulės spintą paskatino ne tik lėtesnio gyvenimo filosofija, bet ir suvokimas, kad įsivyravo perteklius. „Mano neigiamas bruožas buvo priklausomybė apsipirkti internete. Kai pradėjau domėtis spintos kapsule, jau buvau atitolusi nuo apsipirkinėjimo, bet tik tada supratau, kiek daug esu išleidusi ir kaip buvau priklausoma nuo to, kilo visiškas sąmyšis mintyse: „Ką aš dariau ir kodėl taip dariau?“ – prisimena Viktorija. Mergina įsitikinusi – kapsulės spinta suteikė jos gyvenimui ramybės. Atsidarius spintą visada aišku, ką rengtis, drabužiai dera tarpusavyje.

Viktorijos vasaros kapsulės spinta

Vis dėlto ieškantiems būdo, kaip sulėtinti intensyvų gyvenimo tempą Viktorija pataria pradėti nuo mažų žingsnių: „Dažnai geriau daug smulkių permainų nei viena grandiozinė.“ Pradėti keistis galima paprastai – rasti laiko įsitaisyti su puodeliu kavos ar arbatos, įsiklausyti į save, pamąstyti apie savo gyvenimą, dieną ar tiesiog pabūti tyloje – toks tinklaraščio „Dievinu“ autorės Viktorijos patarimas.