P. Gražulio ir jo dukros mamos istorijos atomazga: moteris grįžo į nelengvą darbą ir prakalbo apie politiko psichologinį smurtą
Pagal įstatymus jai nepriklauso motinystės atostogos

Neseniai Lietuvą sudrebino B. Navickaitės ir P. Gražulio istiorija
Neseniai Lietuvą sudrebino B. Navickaitės ir P. Gražulio istiorija
© Alfa.lt fotomontažas

Plačiai nuskambėjusi spaudoje Seimo nario Petro Gražulio nesantuokinės dukros istorija atskleidžia ne tik subyrėjusio romano skaudžias pasekmes, bet ir socialinės sistemos spragas. 

10 metų su verslo liudijimu pradirbusi jauna palangiškė priversta eiti į darbą, nors augina vos poros mėnesių kūdikį. Jos biudžetą papildo tik 30 eurų vaiko pinigai, o mokamos motinystės atostogos prekybininkei nepriklauso. Dviejų mėnesių dukrelę padeda prižiūrėti sesuo.

Dviejų mėnesių dukrelės akyse neregėjo

Kurortas, pajūris yra ta vieta, kur mezgasi lengvos vasaros pažintys, vystosi gražios meilės istorijos. Deja, trisdešimt dvejų metų palangiškės Birutės Navickaitės ir beveik šešiasdešimtmečio Seimo nario Petro Gražulio meilė baigėsi konfliktu. Du mėnesius trukusi draugystė ir moters įsčiose užsimezgusi gyvybė tapo poros skyrybų priežastimi. 

reklama


Birutė Navickaitė© LNK

Garbaus amžiaus Seimo narys prieš du mėnesius tapo dukrelės tėčiu, o jaunai moteriai tenka atlaikyti ne tik Seimo nario įžeidimus, bet ir milžinišką žiniasklaidos dėmesį – apie jų kurortinį romaną rašo didžiausi šalies portalai ir dienraščiai, jauną, gražią moterį smaigsto smalsūs praeivių žvilgsniai. 

Išdrįsusi viešai prabilti apie savo meilę gerokai vyresniam Seimo nariui ir jos pasekmes, B. Navickaitė tikina kovojanti dėl savo dukters gerovės. O buvusio mylimojo ji nė akyse nebenorinti matyti, mat jis labai įžeidė ją ir kūdikį. Dviejų mėnesių dukters Seimo narys net akyse nėra regėjęs.

Svarbiausia, kad nežemintų dukters

„Šios istorijos viešinti tikrai neketinau, visuomenės dėmesio nesiekiau, tačiau mane labai įskaudino atsainus požiūris į vaiką, nėštumas ir vaiko laukimas apvertė visą mano pasaulį, vyras, kuris mane traukė, man pasidarė atgrasus. Jis ne tik visokeriopai įžeidinėjo mane, kol laukiausi vaiko, gimus mergaitei nepasirodė, nepaėmė jos ant rankų, o be viso to, ją labai įžeidė. Į žiniasklaidą kreipiausi, nes negalėjau pakęsti skaudžių „šeimyninių vertybių puoselėtojo“ žodžių, vaiko įžeidinėjimo, keiksmažodžių. Ryžausi kalbėti viešai ne dėl savęs, o dėl dukrelės“, – „Vakarinei Palangai“ atviravo darbo vietoje J. Basanavičiaus gatvėje kalbinta moteris. Smulkioji verslininkė čia, Palangoje, kioske prekiauja rūkyta žuvimi. Apmaudžiausia jai, kad už vaiko įžeidimą P. Gražulis neatsiprašė iki šiol.

Normalus, gražus, pasitempęs

reklama

Palangoje užsimezgusi pažintis su Seimo nariu merginai atrodė rimta. Vyras atrodė normalus, patrauklus, pasitempęs. Anuomet labai gražiai bendravo, bet viskas pasisuko kitaip, kai po mėnesio draugystės jis sužinojo apie draugės nėštumą.


Petras Gražulis© Paulius Peleckis

„Mane šokiravo jo chamizmas, keiksmažodžių lavina, įžeidinėjimai. Jei jis viešumoje apie mus taip kalba,  įsivaizduokite, ką man teko išgyventi bendraujant su juo asmeniškai, niekam negirdint. Tiesiog šokiravo tokia jo reakcija į mano nėštumą. Anuomet aš žinojau, kad P. Gražulis yra Seimo narys, o kas jau Lietuvoje jo nežino. Įdomiausia tai, kad jis spaudoje komentuoja, neva aš noriu jį susigrąžinti, pririšti. Atvirai pasakysiu – tikrai ne. Laukiau jo atsiprašymo, daugiau nieko iš jo nenoriu. Su šiuo žmogumi savo ateities nematau, jis man kelia pasibjaurėjimą. Aš su juo nenoriu bendrauti, o ką jau kalbėti apie susigrąžinimą – net minties tokios neturiu“, – „Vakarinei Palangai“ sakė pašnekovė.

Gimus vaikui niekas nepasikeitė – gyvenimas tęsiasi

Vakar darsyk kalbinta palangiškė, pasiteiravus, ar neglumina didžiulis žiniasklaidos dėmesys, atviravo, kad ketvirtadienį teko duoti nemažai interviu, ir tais pačiais dienraščiai kažkaip tarpusavyje pasidalijo. Dėl pagausėjusio dėmesio ji tikina labai nesijaudinanti, jai gyvenime svarbiau vaikas ir darbas.

„Gyvenimas tęsiasi, neketinu dėl šito užsidaryti savyje, niekur nevaikščioti. Aš ir nesitikiu, kad visi mane palaikys, nors palaikymo žinučių tikrai gaunu nemažai. Iš pradžių buvo labai skaudu, o dabar jau nieko nebejaučiu, yra pikta, ir tiek“, – pasakojo B. Navickaitė.


B. Navickaitė toliau dirba prekybos srityje© „Vakarinė Palanga“

Moteris džiaugėsi, kad mergaitė balandį gimė sveika, gimdymas buvo nesunkus. Mažylė svėrė 3 kg 310 g, gimė 52 cm ūgio.

„Su Seimo nariu šeimos ar santuokos tikrai nesitikėjau, maniau, kad tyliai kartu auginsime vaiką, bet, perskaičiusi visas tas žinutes, patyrusi psichologinį smurtą, raginimus negimdyti, buvau labai įskaudinta“, – „Vakarinei Palangai“ atviravo jauna moteris.

Atvykimas bus tik viešųjų ryšių kampanija

„Šitas žmogus iki pat šiol dar savo vaiko nėra matęs. Daryti DNR tyrimus dėl vaiko tėvystės sutiksiu. Manau, kad jis pats puikiai žino, supranta esąs šios mergytės tėtis, nes pats neneigia su manimi bendravęs. Po dviejų mėnesių draugystės su šiuo žmogumi supratau, kad esu 4 savaites nėščia“, – istoriją priminė pašnekovė.

Paklausta, kokią pavardę turi dukra, palangiškė teigė: „Kol kas mergaitė turi mano pavardę, tėtis jos nedeklaruotas, nenoriu, kad jis liestų vaiką tol, kol nenustos mūsų įžeidinėti. Jis buvo informuotas apie vaiko gimimą, deja, atsisakė į jį net pažiūrėti. Gal po viso šio šurmulio ir atvažiuos aplankyti dukters, bet abejoju, kad tas atvykimas bus nuoširdus, tai, ko gero, bus tik eilinė politinė viešųjų ryšių kampanija.“

„Atvirai pasakysiu, nenoriu šio žmogaus matyti“, – kalbėjo jauna mama.

Mažylės atostogaujančios senelės ši istorija dar nepasiekė

Pasiteiravus, kaip į šį konfliktą reagavo Birutės tėvai, ji atviravo, kad jos mama – mažylės senelė – šiuo metu užsienyje. Ji atostogauja Kinijoje, tad skandalas jos nepasiekė, o pašnekovės sesuo labai padeda, pažiūri mergaitę, kol jauna moteris dirba.

Domėjomės, ar prekyba rūkyta žuvimi netrukdo rūpintis mergaite, kaip pavyksta ją maitinti. Birutė atviravo, kad dėl streso ji seniai nebeturi pieno, tad dukrytę maitina mišiniais. Laimei, vaikas sveikas, ramus, naktį miega.

„Gimė sveikas, linksmas, ramus vaikas. Labai guvi mergytė. Norėčiau daugiau laiko praleisti su dukrele, tačiau reikia dirbti. Dirbu ne dėl to, kad noriu, o reikia. Juk dabar esu atsakinga ne tik už save – reikia išlaikyti ir vaiką. Šiuo metu negaunu jokių motinystės išmokų, nes daugybę metų pradirbus su verslo liudijimu jokių socialinių garantijų nėra. Bet aš esu stipri, juolab kad pasaulinė praktika rodo, jog moterys daugelyje šalių anksti grįžta į savo darbo vietą“, – kalbėjo Birutė, dirbti grįžusi vos ne iškart po gimdymo.

„Esu priversta eiti į darbą, nes 30 eurų per mėnesį vaiko pinigų tikrai nepakanka. Tai yra labai didelė visos valstybės problema, kad dirbdamas su verslo liudijimu žmogus neturi mokamų atostogų, ir motinystė apskritai neįvertinta“, – kalbėjo netikėtai visoje šalyje žinoma tapusi moteris, jau dešimt metų dirbanti su verslo liudijimu.

Ar nenusivylė vyrais?

Pasiteiravus, ar jaunos moters nenuvylė vyrai, pašnekovė atviravo, kad ją visada traukė gerokai vyresni, tačiau dabar bet kokiems santykiams sako „stop“.

„Princo sutikti neplanuoju ir į jokius santykius tikrai artimiausiu metu nesileisiu. Noriu ramiai gyventi ir dirbti. Žiniasklaidos dėmesys manęs netrikdo, veikiau grūdina. O jei nuspręsčiau emigruoti, tikrai ne dėl visuomenės dėmesio, nebent tai padaryti verstų finansinės problemos. Apmaudu, kad gyvenimas taip susiklostė, o P. Gražulis, nė neaplankęs savo vaiko, man numetė pinigus ir pasišalino. Man tų pinigų – tos išmaldos – nereikia. Laimei, kad su juo nebeturiu nieko bendro. 

Jei jis atvyks savo vaiko aplankyti, manau, leisiu, tačiau pati tame susitikime nedalyvausiu. Paliksiu jį auklei. Tikrai nesitikėjau, kad tiek gyvenimiškos patirties turintis vyras tokią nesąmonę užvels. Jei apie mane šitaip jis kalba viešumoje, įsivaizduokite, kokį psichologinį smurtą patyriau gaudama jo žinutes, klausydama priekaištų, keiksmų. 

Laimei, stotis ant kojų padeda sesuo. Palangoje prekybinis sezonas įsisiūbuoja, būna, kad žuvį žmonės gerai perka, bet būna dienų, kai prekybos nėra. Kai turėjau vietą prie tilto, žmonių srautai daug geresni buvo. Tikiuosi, kad dėl šios istorijos klientų neprarasiu“, – pasakojo jauna verslininkė.

Pasiteiravus, jei galėtų atsukti laiką atgal, ar keistų ką nors savo gyvenime, jauna moteris tikino, kad P. Gražulis – jos gyvenimo klaida, tačiau ji nesigaili dėl gimusios dukrytės, kuri jai teikia begalę džiaugsmo. 

Moteris tikino, kad daugelis verslo liudijimus turinčių žmonių patiria skaudžią socialinę atskirtį, nėra galimybių ilgėliau pabūti su savo vaiku, gauti motinystės išmokas. Ji norėtų, kad smulkiesiems verslininkams būtų palankesnė įstatyminė bazė, daugiau socialinių garantijų, tačiau tikino pati politika nesidominti ir niekada nedarytų politinės karjeros. „Politikė niekada nebūsiu“, –sakė palangiškė.

P. Gražulis: Lietuvai padovanojau dar vieną pilietį

Nesantuokinio vaiko susilaukęs kovotojas už šeimos vertybes Seimo narys Petras Gražulis penktadienį pareiškė esantis puolamas žiniasklaidos vien dėl to, kad Lietuvai padovanojo dar vieną pilietį. Jo vaiko motina, palangiškė B. Navickaitė, atskleidė, kad politikas ją spaudė darytis abortą.

„Lietuva – stebuklų kraštas. Moterį, teigusią, kad 10 metų negali susilaukti vaikų, „pagydžiau“ nuo nevaisingumo! Žiniasklaidoje esu puolamas dėl to, kad Lietuvai padovanojau dar vieną pilietį. Jei jau toks stebukladarys esu, gal reiktų mesti Seimą ir įkurti vaisingumo kliniką?“ – savo paskyroje feisbuke parašė P. Gražulis.

Palangiškė pasakojo su P. Gražuliu susipažinusi praėjusiais metais, bet staigiai įsiplieskusi meilė taip pat staigiai užgeso, politikui sužinojus, kad moteris laukiasi jo vaiko. Pati B. Navickaitė BNS pripažino sulaukusi finansinės P. Gražulio paramos, bet už tai sakė turėjusi iškęsti jo pažeminimus, spaudimą darytis abortą. 

„Taip, jis pinigų skyrė, bet su baisiais koliojimais, keiksmažodžiais. Jam galiausiai parašiau – tu duodi pinigų ir įsivaizduoji, kad tu galėsi kolioti mano mergaitę? Nes jis mergaitę išvadino baisia“, – pasakojo mergina.

reklama

P. Gražulio ir jo dukros mamos istorijos atomazga: moteris grįžo į nelengvą darbą ir prakalbo apie politiko psichologinį smurtą

Neseniai Lietuvą sudrebino B. Navickaitės ir P. Gražulio istiorija