Trečiojo turo intrigos: kas dėl savo ateities jau ramūs ir kieno laukia išlikimo kovos

Vokietijos rinktinės futbolininkai sieks patekti į kitą etapą
Vokietijos rinktinės futbolininkai sieks patekti į kitą etapą
© SCANPIX

Jau šįvakar pasaulio futbolo čempionate Rusijoje startuos trečiojo turo kovos, o jose netrūks rinktinių, nagais ir dantimis besivaržančių dėl bilietų į kitą – aštuntfinalio – etapą. Iš 16 vietų jame kol kas yra užimtos šešios, o dėl likusių 10 kelialapių į tolesnes kovas kausis net 18 rinktinių.

Pasitikdamas lemiamo turo kovas portalas Alfa.lt apžvelgia, kokių intrigų galime tikėtis grupių etapo pabaigoje.

reklama

Kurios rinktinės jau ramios?

Po dviejų turų ramūs dėl patekimo į aštuntfinalį yra šešių šalių atstovai – jais tapo taškų dar nepraradę rusai, urugvajiečiai, prancūzai, kroatai, belgai ir anglai. Be kluptelėjimų žengia ir dar viena nacionalinė komanda – Meksika, tačiau jai ankstyvą bilietą į kitą etapą iš rankų atėmė Toni Krooso dūris į Švedijos rinktinės vartus, palikęs didelę intrigą F grupėje – joje tolyn vis dar gali žengti visos keturios komandos.

Tiesa, nepaisant patekimo į aštuntfinalį, minėtosios komandos trečiajame ture dar turi dėl ko kovoti. Nė viena iš jų nėra užsitikrinusi pirmosios vietos grupėje, o būtent paskutinio grupės etapo turo kovos lems, kas prieš atkrintamąsias bus palyginti geresnėje pozicijoje.

reklama

A ir G grupėse pirmosios vietos likimas spręsis tiesioginiuose lyderių mūšiuose – pirmuoju atveju dėl jos varžysis Rusija ir Urugvajus, antruoju – Belgija ir Anglija. Tiesa, ne abiem atvejais startinės komandų pozicijos yra lygios – rusams mače su Pietų Amerikos atstovais pakaks lygiųjų, kadangi per pirmus du turus jie susikrovė solidžią įvarčių santykio atsargą.


Rusija - Egiptas© SCANPIX

Kitokia situacija G grupėje, kur belgai ir anglai ne tik yra surinkę po lygiai – 6 – taškų, bet ir pasiekę identiškus įvarčių santykius – 8 įmušti ir 2 praleisti. Tai reiškia, jog lygiųjų tarp Belgijos ir Anglijos atveju pirmąją vietą grupėje lemtų mažesnis gautų kortelių skaičius, o jeigu ir čia būtų lygybė – būtų metami burtai, po kurių ir paaiškėtų G grupės nugalėtojas.

Kas jau prarado visas viltis?

Aštuonios rinktinės trečiajame ture kovos tik dėl garbės – vilčių pratęsti savo kovas Rusijoje neteko taškų dar neiškovojusios Egipto, Saudo Arabijos, Maroko, Peru, Kosta Rikos, Tuniso, Panamos ir Lenkijos rinktinės.

Vienintelė ekipa, dar nepelniusi nė taško, tačiau tęsianti kovą dėl bilieto tolyn, yra Pietų Korėja – kaip ir meksikiečių atveju, jų likimą pakoregavo mirtinas T. Krooso dūris. Vis dėlto korėjiečių uždavinys trečiajame ture bus išties nelengvas – jiems ne tik reikės palaužti pasaulio čempionus vokiečius, bet ir tikėtis švedų nesėkmės prieš Meksiką, linkint jiems laimėti mažesniu skirtumu, nei tai prieš Vokietiją padarys patys Pietų Korėjos futbolininkai.

Visgi likusioms du pralaimėjimus per pirmuosius turus patyrusioms komandoms čempionatas baigsis sulig paskutiniais grupių etapo susitikimais.

reklama

Kokia kitų komandų situacija?

Dėl likusių 10 bilietų į aštuntfinalį kovoja 18 komandų, o tik dviejose grupėse iš aštuonių (A ir G) jau yra aiškios abi komandos, tęsiančios kovą atkrintamosiose.

Teoriškai painiausia situacija vyrauja F grupėje, kuri yra vienintelė, vis dar turinti keturias dėl aštuntfinalio kovojančias rinktines. Visgi praktiškai šioje grupėje viskas yra kiek aiškiau – Meksikai su 6 taškais paskutiniajame ture pakaks lygiųjų su švedais (3 taškai) arba vokiečių (3 taškai) kluptelėjimo, o Pietų Korėjos (0 taškų) patekimo į kitą etapą scenarijus skamba kaip menkai tikėtinas.

Įdomi situacija yra B, D, E ir H grupėse, kur vis dar yra likusios trys komandos. B grupėje dėl dviejų bilietų tolyn kovos Ispanijos (4 taškai), Portugalijos (4 taškai) ir Irano (3 taškai) ekipos, o geriausius šansus turi Europos rinktinės – joms pakanka lygiųjų prieš atitinkamai Maroko ir Irano rinktines. Pastarieji savo šansą dar turi, tačiau, kad jis būtų išpildytas, iraniečiams greičiausiai prireiks pergalės prieš Europos čempionus portugalus.

D grupėje kroatai (6 taškai) jau yra visiškai ramūs, o dėl antrosios vietos kausis Nigerija (3 taškai), Islandija (1 taškas) ir bene didžiausiu pirmenybių nusivylimu tapusi Argentina (1 taškas). Ši, nepaisant triuškinamo pralaimėjimo Kroatijai, vis dar turi gana realias galimybes pasiekti aštuntfinalį – argentiniečiams tereikia pergalės prieš Nigeriją ir tikėtis, kad islandai nesugebės parklupdyti kroatų.

reklama


Argentina - Kroatija© SCANPIX

E grupėje geriausiose pozicijose yra įsitaisę po 4 taškus turintys Brazilijos ir Šveicarijos futbolininkai, tačiau ir jų situacija dar nėra visiškai saugi. Brazilams visas kortas sumaišytų pralaimėjimas prieš 3 taškus turinčią Serbiją, o šveicarus eliminuoti gali tik pralaimėjimas prieš pakilti iš dugno nebegalinčią Kosta Riką (0 taškų) ir ne tik nepalankus rezultatas kitame stadione, bet ir prastesnis už varžovų įvarčių santykis.

H grupėje vienintele eliminuota ekipa tapo Lenkija (0 taškų), o likusių komandų startinės pozicijos prieš trečiąjį turą gana panašios. Geriausiai turėtų jaustis japonai, ne tik surinkę 4 taškus, bet ir žaisiantys prieš jau patekti tolyn nebegalinčius lenkus. Savo ruožtu Kolumbija (3 taškai) ir Senegalas (4 taškai) veikiausiai tarpusavyje varžysis, kurie iš jų žengs tolyn.

C grupė yra vienintelė, kurioje dėl likusio bilieto į aštuntfinalį varžysis tik dvi komandos. Danija (4 taškai) šiuo metu yra geresnėje padėtyje, tačiau jų paskutiniame ture laukia grupės lyderiai prancūzai (6 taškai), kai australai (1 taškas) kibs į kovą su Peru (0 taškų) futbolininkais. Vis dėlto Danijos ir Prancūzijos mače abiem ekipoms visiškai pakanka lygiųjų, tad neatmestinas ir toks scenarijus.

Rezultatyviausių lenktynėse – naujas lyderis

Pasaulio čempionatui pamažu žengiant į antrąją jo dalį, po truputį aiškėja ir pagrindiniai pretendentai į rezultatyviausio žaidėjo titulą. Nuo pirmojo turo lyderiu buvęs ir iš viso 4 įvarčius jau pelnęs Cristiano Ronaldo vakar prarado šią poziciją – jį aplenkė hat-tricką į Panamos vartus pelnęs anglas Harry Kane’as.

Be to, C. Ronaldo pavijo ir dar vienas futbolininkas – belgas Romelu Lukaku, antrą kartą iš eilės pasižymėjęs dviem įvarčiais. Šiems žaidėjams įkandin seka ir po 3 kartus pasižymėję rusas Denisas Čeryševas ir Ispanijos rinktinei atstovaujantis Diego Costa. Visų šių žaidėjų komandos, ko gero, žengs į kitą etapą, tad atkrintamosiose turėtume sulaukti tolimesnės geriausių turnyro snaiperių neakivaizdinės kovos.

Trečiojo turo kovos šįvakar 17 val. prasidės nuo dvikovų A grupėje, kur Urugvajus ir Rusija kovos dėl pirmosios vietos, o Egiptas ir Saudo Arabija – dėl trečios vietos ir garbės.

reklama