Skirtingų išgyvenimų per sezoną patyrę rinktinės lyderiai sieks pratęsti kolegų pradėtą darbą

Spaudos konferencija
Spaudos konferencija
© Paulius Peleckis
Alfa.lt
2018-06-25 12:36

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė susirinko į trumpą pasirengimo stovyklą prieš trečiąjį pasaulio čempionato atrankos „langą“, o joje ir vėl matomos pačios ryškiausios žvaigždės.

Šiandien Kaune sportuoti pradėjusios komandos sudėtyje yra ir abu NBA rungtyniaujantys aukštaūgiai Jonas Valančiūnas bei Domantas Sabonis, ir daugelis dėl žaidimo Eurolygoje sezono metu rinktinei negalėjusių padėti krepšininkų: Mindaugas Kuzminskas, Artūras Gudaitis, Jonas Mačiulis, Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius.

Nors daugelis šių žaidėjų su rinktinės strategu Dainiumi Adomaičiu dirbo jau praėjusią vasarą, vienam krepšininkui sugrįžimo į nacionalinę komandą teko laukti ilgiau – po praėjusią liepą įvykusių mainų JAV likęs D. Sabonis Europos čempionate rugsėjį nežaidė, tad susitikimai Lenkijoje ir Vengrijoje šios savaitės pabaigoje jam taps pirmi, kai teks vykdyti D. Adomaičio nurodymus.

„Norėjau čia būti jau ir praėjusią vasarą. Stengsiuosi šią vasarą padėti rinktinei iškovoti pergales. Bandysime pasirodyti kuo geriau“, – kukliai spaudos konferencijoje tikino Indianos „Pacers“ vidurio puolėjas, kuriam praėjęs sezonas tapo tikru persilaužimu – iš sunkiojo krašto puolėjo pozicijos perstumtas lietuvis sužydėjo ryškiomis spalvomis ir buvo vienas pagrindinių netikėtai puikaus Indianapolio komandos pasirodymo kalvių.

Jauniausiam Arvydo Sabonio sūnui beveik visą savo žaidimo laiką praleidžiant „centro“ pozicijoje, daugeliui prieš rinktinės stovyklą kyla klausimas – kaip aikštėje išsiteks abu NBA lietuviai – J. Valančiūnas ir D. Sabonis? Vis dėlto tiek rinktinės strategas, tiek abu žaidėjai dėl to galvos nesuka – JV net juokavo, kad yra pasiryžęs užimti jam labai neįprastą ketvirtojo numerio vaidmenį.

reklama

Savo ruožtu pats J. Valančiūnas problemų įsiliejant į rinktinės žaidimą patirti neturėtų. Geriausią sezoną už Atlanto sužaidęs ir po spaudos konferencijos geriausio praėjusių metų šalies krepšininko trofėjų atsiėmęs aukštaūgis nerungtyniauja jau pusantro mėnesio, tačiau tikino, kad jam neturėtų kilti jokių problemų nei su formos įgavimu, nei su susižaidimu su kitais krepšininkais.


Spaudos konferencija© Paulius Peleckis

„Ar pavyks įgauti formą? Žinoma, pavyks, – tikino Toronto „Raptors“ „centras“. – Nesu praleidęs metų ar sezono. Dėl susižaidimo taip, reikia padaryti keletą treniruočių ir sugrįžti į tą ritmą. Reikia sugrįžti ir į komandinį darbą, nes mano darbas vis tiek buvo individualus. Tačiau trys–keturios treniruotės, ir grįšime visi į vėžes. Nėra labai daug naujų žaidėjų, branduolys liko – man tiek su Mindaugu, tiek su Domantu yra tekę žaisti. Tad, manau, nebus labai sunku.“

Metus be rinktinės marškinėlių praleido ir kitas jos lyderis – M. Kuzminskas. Sezoną NBA pradėjęs, tačiau sausį į Milano „AX Armani Exchange“ persikėlęs puolėjas pirmą kartą nacionalinėje komandoje žais per vadinamuosius FIBA „langus“, tačiau artėjančius iššūkius pasitinka puikios nuotaikos ir tikina, kad su komandos draugais sieks pratęsti komandos lapkritį ir vasarį pradėtą darbą, kai buvo pasiektos pirmosios keturios pergalės.

„Įdomu, nes nesame dar susidūrę su tokiais „langais“. Džiugu, kad komanda prieš tai ir be mūsų padarė tai, ką reikėjo, – laimėjo visas rungtynes, tad norisi tai tęsti. Reikia nesugadinti to, kas yra pradėta“, – tikino žaidėjas.

Tiesa, paklausus apie pačią „langų“ sistemą M. Kuzminskas tikino, kad kalbėti apie ją beprasmiška – esą nieko tai nepakeis.

„Manau, kad kartais net kiek beprasmiška kalbėti, nes nelabai yra kitokių variantų. Užuot skundusis, reikia eiti ir laimėti rungtynes. Sistema yra tokia, kokia yra, prie jos reikia prisitaikyti – nelabai ką galime keisti.

reklama

Sezono metu matėme, kad bent jau Lietuvoje arena buvo pilna ir žiūrovams tai visai patiko. Tačiau vis tiek tikslas yra patekti į pasaulio čempionatą, tad, jeigu tai įvykdysime, vadinasi, sistema yra gera. Jeigu ne, galėsime ieškoti kaltų“, – sakė vilnietis.

Priešingai nei abiem NBA lietuviams, M. Kuzminskui šis sezonas nebuvo rožėmis klotas. Tesužaidęs vos kelias minutes Niujorko „Knicks“ gretose, lietuvis buvo priverstas atsisveikinti su „Didžiojo obuolio“ miestu ir po mėnesio patraukti į Europą, kur jam taip pat ne iš karto pavyko įsilieti į Milano klubo žaidimą.


Spaudos konferencija© Paulius Peleckis

Eurolygoje tarp autsaiderių likęs ir Italijos taurės turnyre fiasko patyręs turtingiausias šalies klubas atsitiesė Italijos pirmenybėse, kur iškovoję nugalėtojų titulą kiek nubraukė buvusius vargus. Vis dėlto pats M. Kuzminskas pripažįsta, kad sezonas jam nebuvo lengvas.

„Dviprasmiški įspūdžiai. Pirmą kartą prisijungiau prie komandos sezono viduryje, tai tikrai nėra paprasta padaryti. Buvo daug ir pakilimų, ir nuosmukių. Tačiau džiaugiuosi, kad laimėjome Italijos čempionatą ir, sakyčiau, kiek nusiplovėme tą gėdą, kurią patyrėme ir Italijos taurėje, ir Eurolygoje. Turiu sutartį su komanda ir kitiems metams, tad tikiuosi, kad, kai sezoną pradėsiu kartu su komanda, jis bus geresnis tiek asmeniškai, tiek komandiškai“, – komentavo M. Kuzminskas.

Atrankos į pasaulio čempionatą kovas sustiprėjusios Lietuvos rinktinės vyrai pasitinka po skirtingų išgyvenimų, bet su vienu tikslu – pratęsti kolegų pradėtą darbą ir be nuostolių žengti į antrąjį etapą. Pirmasis jų iššūkis laukia jau ketvirtadienį, kai Gdanske lietuvius nugalėti mėgins Lenkijos komanda.

reklama

Skirtingų išgyvenimų per sezoną patyrę rinktinės lyderiai sieks pratęsti kolegų pradėtą darbą

Spaudos konferencija
+84