Lukiškių aikštėje Vilniuje vandalai iškasė laisvės kovų dalyvių relikvijas
Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Lukiškių aikštės atidarymo švenė
Lukiškių aikštės atidarymo švenė
© Edvard Blaževič
BNS
2018-06-25 11:45

Pirmadienio naktį vandalai nusiaubė Vilniuje, Lukiškių aikštės viduryje, būsimo memorialo centre užkastas relikvijas. Jos susijusios su Lietuvos laisvės kovomis.

„Šiąnakt įvykdytas vandalizmo aktas laisvės kovotojų memoriale. Sausio 12 ir vasario 16 d. buvo pašventintos ir į memorialo centrą įleistos 111 relikvijų. Šiąnakt buvo išdaužytas viršus, ištrauktos kapsulės, bet iš keturių pavogta tik viena. Lankėsi kriminalistai“, – BNS pranešė Lukiškių aikštės sutvarkymo projekto vadovas architektas Kęstutis Akelaitis.

reklama

Jis sakė, kad tarp Lukiškių aikštėje palaidotų relikvijų buvo ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago ženklelis, kitų vadų daiktų.

Patriotinės organizacijos šiemet palaidojo kapsules su šimtu relikvijų, susijusių su Lietuvos laisvės kovomis – sutarta, kad jos nebus judinamos taip išlaikant pagarbą.

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 3 d.

reklama

Lukiškių aikštėje buvo įrengta niša, į kurią buvo įdėta (per du kartus) po dvi kapsules (sudėtos viena ant kitos) su relikvijomis bei jų aprašais. Niša buvo uždengta plastikiniu dangčiu, polistirolu, o ant viršaus betonuotas paminklinis akmuo su užrašais.

Memorialas rekonstruotoje Lukiškių aikštėje turėjo būti pastatytas iki kitų metų gruodžio 1-osios, tačiau darbai nepradėti.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Lukiškių aikštėje Vilniuje vandalai iškasė laisvės kovų dalyvių relikvijas

Lukiškių aikštės atidarymo švenė
+1