Politiniai vaidai Druskininkuose: savivaldybės teiginius apie nebaigtą vidurinę V. Semeška vadina melu

Vilius Semeška
Vilius Semeška
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2018-06-25 10:53

Druskininkų savivaldybės administracijos pirmadienį išplatintame pranešime žiniasklaidai teigiama, kad Vilius Semeška, miesto opozicijos atstovas ir Vyriausiosios rinkimų komisijos narys (VRK), yra nebaigęs vidurinės mokyklos. Tačiau pats politikas tai vadina „fake news“ (liet. melagingomis žiniomis) ir pasigenda įrodymų, nepaisant to, jog savivaldybė teigia besiremianti prokuratūros išvadomis.

„Atlikusi tyrimą, Vilniaus apygardos prokuratūra konstatavo, kad 1994 m. stodamas į aukštesniąją mokyklą V. Semeška nebuvo įgijęs vidurinio išsilavinimo. Gavus prokuratūros patvirtinimą, kad V. Semeška vidurinės mokyklos nebaigė, tyrimą dėl konservatoriaus pradėjusi Druskininkų savivaldybės Etikos komisija toliau aiškinsis situaciją, kitų V. Semeškos diplomų įsigijimo būdą ir teisėtumą“, – teigiama savivaldybės išplatintame pranešime žiniasklaidai.

reklama

Jame taip pat skelbiama, kad pateikdamas galimai tikrovės neatitinkančius biografijos faktus apie savo išsilavinimą konservatorius V. Semeška diskreditavo LR Seimą, VRK, konservatorių partiją ir rinkėjus.

Tačiau pats V. Semeška turi kitokią versiją ir vadina mestus kaltinimus politiniais žaidimais.

„Tai yra tam tikra politinė kova, politiniai žaidimai, kuriuos aš vertinu labai skeptiškai. Tuo labiau, kad ne tik Kontrolės komitete Druskininkų savivaldybėje, bet ir Etikos komisijoje, Antikorupcijos komisijoje apskritai nėra paskirti opozicijos nariai, dėl to jos naudojamos siauriems politiniams interesams tenkinti“, – Alfa.lt sakė konservatorius.

reklama

Jis sako pats nebuvęs supažindintas su jokiomis prokuratūros išvadomis, kokias esą matė Ričardo Malinausko valdomos savivaldybės administracija.

„Etikos komisija pradėjo neva tyrimą dėl mano diplomų teisėtumo ir jie nutarė kreiptis į prokuratūrą, neva mano diplomai neteisėti. Aš neturiu prokuratūros išvadų, jie man nepateikė. Mano žiniomis, prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, kadangi nėra ten jokių nusikalstamos veiklos požymių“, – tikino V. Semeška.

Druskininkų savivaldybės Etikos komisija, reaguodama į laidos „Demaskuoti“ prodiuserės ir vedėjos Lauros Radzevičiūtės kreipimąsi, šių metų pavasarį kreipėsi į prokuratūrą su prašymu pradėti tyrimą, ar VRK narys ir Druskininkų savivaldybės tarybos narys konservatorius V. Semeška yra įgijęs vidurinį išsilavinimą.

Pirmadienį jis savo „Facebook“ paskyroje pavadino skleidžiamą informaciją „fake news“ ir pateikė turimų išsilavinimo dokumentų nuotraukas. Susisiekus su V. Semeška jis plačiau išdėstė savo mokslų istoriją.

„Baigęs dešimtą klasę, įstojau į Vilniaus Tallat-Kelpšos aukštesniąją mokyklą, kuri technikumu tuomet vadinosi, kur dar du metus mokiausi vidurinės kursą. Tai reiškia, bendrai sudėjus dvylika metų mokiausi vidurinėje. Kadangi buvau šauktinis Sovietų armijoje, praėjau visas medkomisijas ir panašiai. Griuvus Berlino sienai nutariau neiti į sovietinę armiją, išvažiavau į Vokietiją. Po kurio laiko, grįžęs iš Vokietijos nutariau, kad muzikos mokytis daugiau nenoriu, mieliau ekonomika, ir perėjau iš vienos aukštesniosios mokyklos į kitą, pateikdamas akademinę pažymą“, – sakė jis. Būtent pastarąją aukštesniąją mokyklą jis sako ir baigęs, o po to tęsė mokslus Vilniaus universitete. Jame V. Semeška baigė ekonomikos bakalauro ir verslo ekonomikos magistro programas.

reklama

Druskininkų savivaldybės Etikos komisija į prokuratūrą kreipėsi po laidos „Demaskuoti“ prodiuserės ir vedėjos Lauros Radzevičiūtės kreipimosi.

reklama