Trečiajam „langui“ ruoštis pradėjusios rinktinės treneris sieks aikštėje sutalpinti abu NBA „centrus“

Spaudos konferencija
Spaudos konferencija
© Paulius Peleckis
Alfa.lt
2018-06-25 10:17

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradeda pasiruošimą trečiajam atrankos į 2019 m. pasaulio čempionatą „langui“, tačiau šįkart, kitaip nei įprastai, trumpa jos stovykla vyks ne Palangoje, bet Kaune.

Vos kelias dienas prieš išvyką į Lenkiją turinčios nacionalinės komandos sudėtyje – taip pat kiek neįprastais jau spėję tapti vardai. Jei lapkritį ir vasarį komandos treneriui Dainiui Adomaičiui teko verstis be visų NBA ir Eurolygos krepšininkų, šįsyk į stovyklą susirinko beveik visi geriausi šalies žaidėjai – trūksta tik prieš savaitę sezoną baigusių Kauno „Žalgirio“ vyrų.

reklama

Nors be suklupimų žygiuojantys ir keturis taškus iš tiek pat galimų į savo sąskaitą įsirašę lietuviai jau užsitikrino bilietą į antrąjį atrankos etapą, artėjantys mūšiai su Lenkijos ir Vengrijos rinktinėmis taip pat bus labai svarbūs. Į antrąjį etapą pateks trys iš keturių grupės komandų, tačiau visos jos tolyn žengs su pergalėmis ir pralaimėjimais, pasiektais tarpusavio mačuose. Kadangi C grupėje akivaizdžiu autsaideriu laikomas Kosovas, būtent lenkai ir vengrai turėtų tapti ekipomis, su kuriomis lietuviai žengs sutikti naujų iššūkių rugsėjį.

Su Lenkija lietuviai Gdanske žais jau artėjantį ketvirtadienį, o vengrai D. Adomaičio auklėtiniams iššūkį mes sekmadienį Budapešte. Nors prieš abi rinktines lietuviai Klaipėdoje pasiekė pergales, lengvos jos nebuvo – lenkus Lietuvos rinktinė palaužė tik antrojo ketvirčio pabaigoje ir nugalėjo 75:55, o su Vengrija kova vyko praktiškai iki paskutinių sekundžių – Eimanto Bendžiaus vedama rinktinė tuomet sugebėjo iškovoti pergalę 80:75.

Tad šįsyk, siekdamas išvengti nenumatytų scenarijų, D. Adomaitis kovai paruošė stipriausią įmanomą sudėtį. Tarp 13 į trumpą treniruočių stovyklą pakviestų krepšininkų – abu NBA rungtyniaujantys „centrai“ Jonas Valančiūnas ir po metų pertraukos nacionalinės komandos marškinėlius užsivilksiantis Domantas Sabonis, taip pat ir pajėgiausi Eurolygos krepšininkai iš Lietuvos: Mindaugas Kuzminskas, Artūras Gudaitis, Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius bei Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipoje sezoną baigęs Jonas Mačiulis.

reklama


Spaudos konferencija© Paulius Peleckis

Kaune susirinkę Lietuvos rinktinės vyrai jau patraukė į „Žalgirio“ areną, kurioje surengs pirmąją bendrą treniruotę, o prieš ją vyriausiasis treneris D. Adomaitis pasidalijo mintimis vykusioje spaudos konferencijoje.

– Kaip vyks pasiruošimas prieš atrankos rungtynes?

– Bus labai intensyvus, trumpas pasiruošimas. Kelios treniruotės ir dvejos rungtynės per trumpą laiką. Planai aiškūs – manau, visi norime kuo greičiau atsidurti salėje ir pradėti treniruotis. Tad mintys dabar jau salėje.

– Jau trečiasis rinktinės „langas“, tačiau pirmasis, kuris vyksta po klubinio sezono. Kokie didžiausi iššūkiai? Ar galima sakyti, kad iššūkis yra sulyginti žaidėjų formas – juk vieni sezonus baigė prieš kelias dienas, o kiti – prieš kelis mėnesius?

– Manau, pagrindinis mūsų tikslas yra pasižiūrėti, kokios fizinės kondicijos ir formos yra žaidėjai. Reikia, kad kiekvienas įneštų maksimalų indėlį – nesvarbu, ar tai būtų 5 minutės žaidimo, ar 10, ar 35. Suprantame, kad žaidėjai sezoną yra baigę skirtingu laiku, jie yra skirtingos formos.

reklama

Laiko tai išlyginti nėra, yra tik trys treniruotės. Žiūrėsime, viskas paaiškės labai greitai per treniruočių procesą.


– Penktadienį jau turėjote treniruotę, kuri buvo lyg savanoriška, kas galėjo, atvyko. Kuo ji buvo naudinga ir ką per ją pavyko nuveikti?

– Ji buvo naudinga tuo, kad žaidėjai, kurie nedalyvavo „languose“, pasikartotų tai, ką darėme praėjusią vasarą. Čia buvo pagrindinis tikslas. Be to, reikia „įjungti“ kai kuriuos krepšinio elementus, kuriuos naudosime.

– Su Domantu Saboniu dirbti rinktinėje jums dar neteko. Kokio indėlio tikitės iš jo, ką jis suteiks Lietuvos rinktinei? Kaip žadate sutalpinti jį aikštėje su Jonu Valančiūnu?

– Joną pastumsime į ketvirtąją poziciją (juokiasi). Jeigu rimtai, manau, kad kiekvienas treneris norėtų turėti tokių problemų. Kiekvienas įneš savo indėlį. Matome juos ir žaidžiančius kartu. Yra minčių, kurias išpildysime per tas kelias treniruotes. Tada ir pamatysime, kas mums geriau funkcionuos.

– Ar galima teigti, kad, D. Saboniui prisijungus prie J. Valančiūno, ši aukštaūgių grandis yra viena stipriausių Europoje – galbūt, tik išskyrus Gasolius?

– Manau, taip. Jūs klausimą uždavėte ir praktiškai pats į jį atsakėte (juokiasi).

reklama

Trečiajam „langui“ ruoštis pradėjusios rinktinės treneris sieks aikštėje sutalpinti abu NBA „centrus“

Spaudos konferencija
+48