Kaimynų fiasko: triuškinamai Kolumbijai nusileidę lenkai prarado viltis žengti tolyn

Lenkija - Kolumbija
2018-06-24 22:56

Lenkijos futbolo rinktinės pasirodymas pasaulio čempionate baigsis jau ketvirtadienį. Beviltiškai antrojo turo rungtynėse su Kolumbija atrodę lenkai dar likus vienoms rungtynėms iki grupių etapo atsisveikino su viltimis žengti į aštuntfinalį.

Pavojingų progų beveik nesukūrę ir blankiai atrodę kaimyninės šalies atstovai nusileido varžovams net 0:3 ir patyrę antrąjį pralaimėjimą iš eilės liko H grupės dugne.

Ketvirtadienį Lenkijos futbolininkai kausis su japonais, tačiau šis susitikimas reikšmingas bus tik Azijos šalies rinktinei. Ši kartu su Senegalu yra surinkusi po 4 taškus ir vienu lenkia Kolumbiją, tad abiejų H grupės kelialapių į aštuntfinalį likimas spręsis būtent trečiajame ture.

Vienais grupės favoritų laikyti lenkai pirmajame mače 1:2 nusileido Senegalo futbolininkams, o šiandien jų žaidimas buvo dar blankesnis. Nors kolumbiečiai pirmosiomis minutėmis daug pavojingų progų taip pat nesukūrė, dar pirmajame kėlinyje sugebėjo išsiveržti į priekį – 40-ąją minutę smūgiu galva varžovų vartininkui vilčių nepaliko Yerry Mina.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje keitėsi tik į blogąją pusę. Nors lenkai bandė perimti kamuolio kontrolę, to padaryti jiems nepavyko, o galutinai jų viltis sužlugdė 70-ąją minutę gautas kirtis. Įvartį, iššokęs prieš vartininką Wojciechą Szcziesny, pelnė Radamelis Falcao, pirmą kartą pasižymėjęs pasaulio čempionatų finaliniuose turnyruose.

Ant bangos pakylėti kolumbiečiai po penkių minučių smeigė ir trečiąjį dūrį į lenkų karstą – įvartį pabėgęs nuo visų lenkų gynėjų pelnė Juanas Cuadrado, užtvirtindamas triuškinamą Kolumbijos pergalę ir pirmuosius tris taškus turnyre.

Vėl sunkiai rungtynės klojosi Lenkijos rinktinės žvaigždei Robertui Lewandowskiui. Puolėjas per du mačus dar nepasižymėjo nė karto, o šiandien vienintelę realią progą turėjo mačo pabaigoje, kai jo smūgį atrėmė vartininkas Davidas Ospina. Atrankoje į pasaulio čempionatą R. Lewandowskis per 10 rungtynių pelnė net 16 įvarčių.

Ties šiomis rungtynėmis planetos pirmenybėse Rusijoje baigėsi antrojo turo kovos, o pirmadienį prasidės jau lemiamas, trečiasis, turas, kuriame paaiškės didžioji dalis į aštuntfinalį keliausiančių komandų. Bilietus į kitą etapą kol kas yra užsitikrinusios tik Rusijos, Urugvajaus, Prancūzijos, Kroatijos, Belgijos ir Anglijos rinktinės.