FIFA pradėjo tyrimą dėl Šveicarijos albanų gestų ir Serbijos trenerio žodžių arbitrui
Šveicarijos rinktinės vedliai gali būti suspenduoti dvejoms rungtynėms

Xherdanas Shaqiri
Xherdanas Shaqiri
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-06-24 14:43

Šveicarijos futbolininkai penktadienį vakare pasiekė dramatišką pergalę 2:1 prieš Serbiją, o trys įsirašyti taškai turnyrinėje lentelėje kai kuriems komandos žaidėjams tapo svarbiais ne tik dėl priartėjimo prie aštuntfinalio, bet ir dėl politinių motyvų.

Abu šveicarams įvarčius pelnę žaidėjai – Granitas Xhaka ir Xherdanas Shaqiri – turi albaniškų šaknų bei be Šveicarijos pilietybės dar yra ir Albanijos bei Kosovo piliečiai. Būtent pastaroji šalis prieš dešimtmetį atsiskyrė nuo Serbijos, kuri iki šiol nepripažįsta Kosovo nepriklausomybės, o pergalę šveicarams atnešę žaidėjai nusprendė priminti serbų aistruoliams vyraujantį konfliktą tarp serbų ir albanų.

reklama

Įmušę įvarčius abu žaidėjai rankomis rodė gestus, primenančius Albanijos, kuri yra didžiausia Kosovo rėmėja, vėliavoje esantį dvigalvį erelį, taip įsiutindami serbus. X. Shaqiri šitaip priminė savo kilmę ir sudėtingą savo šeimos likimą jam esant mažam, o G. Xhaka tokiems gestams pagrindo turi dar daugiau – jo tėvas už protestus dėl Kosovo nepriklausomybės kelerius metus buvo priverstas sėdėti kalėjime.

Vis dėlto konfliktus tribūnose iššaukę Šveicarijos rinktinės žaidėjų veiksmai neprasprūdo ir pro FIFA akis. Teigiama, kad tai gali būti susieita su provokacija ir politika, kas pažeidžia FIFA taisykles.

„Bet kas, kurie provokuoja visuomenę rungtynių metu, bus suspenduoti dvejoms rungtynės ir sulauks mažiausiai 4300 eurų baudos“, – skelbiama FIFA pranešime.

reklama

Tokiu atveju abu futbolininkai praleistų rungtynes su Kosta Rika, o jeigu Šveicarija patektų į aštuntfinalį, praleistų ir jį.

Be to, FIFA jau ėmėsi tirti epizodus iš penktadienio rungtynių, nepamiršdama ir Serbijos rinktinės trenerio, pasižymėjusio kiek kitaip.

Mladenas Krstajičius po susitikimo labiausiai pyko dėl arbitro iš Vokietijos Felixo Brycho sprendimų bei po mačo vykusioje spaudos konferencijoje pasiuntė itin griežtą žinutę.

„Aš jį išsiųsčiau į Hagą. Ten jį galėtų teisti, kaip teisė mus“, – sakė treneris, duodamas užuominą į už Jugoslavijos karo nusikaltimus vykusį tribunolą.

Be šių incidentų FIFA nagrinės ir Šveicarijos albanų supykdytų serbų veiksmus. Šie Kaliningrado stadiono tribūnose kėlė incidentus bei išsiskyrė įžeidžiančiais plakatais.

reklama