J. Lowas vėl pasižymėjo šlykščiu įpročiu, o švedai pyko ir dėl varžovų veiksmų, ir dėl VAR sistemos

Joachimas Lowas
Joachimas Lowas
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-06-24 13:19

Ant pasitraukimo iš pasaulio futbolo čempionato ribos vaikščiojusi Vokietijos rinktinė išsigelbėjo paskutinėmis sekundėmis bei išsaugojo realius šansus žengti į aštuntfinalį.

Penktą pridėjo laiko minutę Toni Krooso pelnytas fantastiškas įvartis lėmė, kad vokiečiai 2:1 palaužė Švedijos rinktinę bei po dviejų turi tiek pat taškų, kiek ir šios Skandinavijos šalies atstovai – po tris. Nors iki bilieto į kitą etapą pasaulio čempionams dar teks pasistengti, ši pergalė reiškia, jog viskas dabar priklauso tik nuo pačių Vokietijos futbolininkų – kelialapį tolyn jie užsitikrintų užtikrintai – bent dviem įvarčiais – įveikę Pietų Korėjos futbolininkus.

Lemiamą smūgį paskutinėmis mačo sekundėmis atlikęs bei komandai pirmąją pergalę atnešęs T. Kroosas po susitikimo svarstė apie rinktinę kritikuojančius arba net nesėkmės jai linkinčius tėvynainius, tuo tarpu vyriausiasis komandos strategas Joachimas Lowas gyrė savo auklėtinius už tai, jog šie išlaikė šaltus nervus net tada, kai komanda paskutines keliolika minučių buvo priversta žaisti mažumoje – antrąją geltoną kortelę prieš save išvydo Jerome‘as Boatengas.

„Noriu pagirti savo auklėtinius už tai, kad jie sugebėjo išsaugoti šaltus nervus net po praleisto įvarčio bei raudonos kortelės. Sugebėjome išlaikyti pakeltas galvas bei nepuolėme į paniką. Žinoma, tai, kad įvartį pelnėme per pridėtą laiką lėmė ir sėkmė, bet ji visada lydi tuos, kurie tiki savimi“, – kalbėjo vokietis.

Tiesa, pačiam strategui šaltų nervų išlaikyti nepavyko. Dėl savo keistų ir kiek šlykščių įpročių ir anksčiau žiniasklaidos bei gerbėjų dėmesio centre atsidurdavęs J. Lowas šįsyk vėl buvo užfiksuotas nervingai krapštantis nosį bei slepiantis jos turinį burnoje. Prieš dvejus metus Europos čempionato metu daugelis šlykštėjosi J. Lowo į savo kelnes kišama ranka ir jos uostymu.

reklama

Savo ruožtu Švedijos rinktinės vairininkas Jane Anderssonas po susitikimo nebuvo linkęs sudėti ginklų, nors ir pripažino – šis pralaimėjimas jam ir jo komandai yra itin skaudus.

„Tai yra ko gero dramatiškiausia mačo pabaiga mano karjeroje. Tačiau mes dar turime vilčių žengti tolyn – turime pamiršti šį pralaimėjimą ir daryti viską, kad trečiadienį pasiektume savo tikslą. Žinoma, esame nusivylę, kad nepavyko iškovoti šio taško, bet turime tai kuo greičiau pamiršti“, – sakė J. Anderssonas.

Tiesa, švedui po mačo užkliuvo ir Vokietijos rinktinės atstovų elgesys. Treneris tikino, jog varžovai po rungtynių elgėsi nepagarbiai.

„Kai kurie vokiečiai pradėjo švęsti rodydami į mus nepagarbius gestus. Tai mane labai supykdė“, – atskleidė J. Anderssonas.

Tiesa, treneris po mačo nebuvo linkęs vertinti epizodo, kuomet pirmajame kėlinyje į vokiečių vartus nebuvo skirtas vienuolikos metrų baudinys po to, kai J. Boatengas akivaizdžiai prasižengė prieš Marcusą Bergą baudos aikštelėje. J. Anderssonas pripažino gerai nematęs tos situacijos, nors iškart po jos garsiai apeliavo į arbitrą ir jo asistentus, nusprendusius neperžiūrėti vaizdo pakartojimo.

reklama


Tiesa, švedų rinktinės žaidėjas Johnas Guidetti turėjo kitokią nuomonę. Pasak jo, baudinys buvo akivaizdus, o dėl jo neskyrimo kalta ir VAR sistema.

„Baudinys tikrai buvo. VAR sistema iki šiol pasiteisino ir jos idėja gera, tačiau šiose rungtynėse ji nepadėjo“, – sakė gynėjas.

Trečiojo turo rungtynes komandos žais trečiadienį, kai vokiečiai rungtyniaus su P. Korėjos futbolininkais, o švedai sieks atimti pirmuosius taškus iš kol kas neklumpančios Meksikos.

reklama