Užfiksuotas Lietuvoje retas reiškinys – šilutiškiai tapo viesulo liudininkais

Vakarinėje Lietuvos dalyje užfiksuotas viesulas („Orai ir klimatas Lietuvoje“ įrašo stopkadras)
Vakarinėje Lietuvos dalyje užfiksuotas viesulas („Orai ir klimatas Lietuvoje“ įrašo stopkadras)
© „Facebook“
Alfa.lt
2018-06-23 14:02

Įpratę prie permainingų, tačiau retai stebinančių orų Vakarinės Lietuvos gyventojai stebėjo kai ką itin neįprasto – virš Šilutės susiformavo nedidelis viesulas.

Šis gamtos reiškinys nufilmuotas Stankiškių kaime Šilutės rajone. Jį nufilmavusios moters vaizdo įrašas buvo pasidalintas „Facebook“ puslapyje „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Pasak stebėtojos, sūkurys buvo nusileidęs iki pat žemės, o vėliau užslinkęs virš Kniaupo įlankos Kuršių mariose bei netgi buvo pakėlęs vandens. Jokių nuostolių, panašu, padaryta nebuvo.


Viesulas – piltuvo formos sūkurys, kuriame vėjas sukasi keliasdešimt metrų per sekundę ir didesniu greičiu, jo skersmuo virš vandens telkinių būna 50–200 metrų, o sausumoje gali būti ir dešimt kartų didesnis. Vienas stipriausių viesulų Lietuvoje praūžė 1981-ųjų gegužės pabaigoje Širvintose ir nusinešė aukų.

Ketvirtadienį Vakarų Lietuvoje siautęs škvalas vartė medžius, plėšė gyvenamųjų namų stogus ir paliko tūkstančius žmonių be elektros, kurį laiką be jos buvo apie 3,8 tūkst. gyventojų visoje šalyje.

Itin stipriai nukentėjo Plungė, Tauragė ir kiti vakariniai rajonai.

reklama