Kodėl Dalasas – geriausia vieta tolimesniam L. Dončičiaus talento žydėjimui?

Luka Dončičius kitąmet rungtyniaus Dalase
Luka Dončičius kitąmet rungtyniaus Dalase
  © SCANPIX

Luka Dončičius apkabino ir pabučiavo savo mamą, užsidėjo Atlantos „Hawks“ klubo kepuraitę ir patraukė ant didžiausio krepšinio pasaulio podiumo tam, kad paspaustų ranką NBA komisarui Adamui Silveriui.

Nors po kelių sekundžių slovėnas interviu ESPN televizijai dar davė su „vanagų“ logotipu ant galvos, tuomet jis jau žinojo, kur greičiausiai pasuks jo karjera. Keliolika minučių prieš „Hawks“ šaukimą ši komanda su Dalaso „Mavericks“ susitarė dėl mainų, kuriais trečiąjį šaukimą atidavė už penktąjį šių metų šaukimą, kuriuo buvo pasirinktas Trae Youngas, bei pirmojo rato ateities naujokų biržos pasirinkimą.

reklama

L. Dončičiaus patekimas į Dalaso klubą daugeliui atrodo kaip geriausias įmanomas scenarijus tiek šiam žaidėjui, tiek ir komandai. Nenorėjęs patekti į talentų žlugdymo mašina pastaraisiais metais patapusią Sakramento „Kings“ ekipą, L. Dončičius šiai net nenusiuntė savo medicininių išrašų, o „Hawks“ ir ketvirtuoju šaukimu besirinkusi Memfio „Grizzlies“ taip pat šiuo momentu neatrodo kaip labai stabilūs variantai – treneriai ir žaidėjai šiuose klubuose pastaraisiais metais keičiasi dažniau nei orai Lietuvoje.


Luka Dončičius

Luka Dončičius© SCANPIX

„Kalbėjau su Dalaso organizacija, ji man patiko. Bet man malonu, kad vien jau esu NBA, jau esu viso to dalimi. Mano komandoje Madride buvo buvusių NBA žaidėjų, žaidžiau prieš daug krepšininkų, kurie anksčiau yra žaidę NBA. Mano komandos draugai apie NBA lygą pasakojo kone visus metus. Dabar manau, jog esu pasiruošęs“, – vos išgirdęs savo pavardę iš A. Silverio lūpų kalbėjo L. Dončičius, neslėpdamas šypsenos ne tik dėl gauto šanso žaisti NBA, bet ir dėl jį pasirinkusios komandos.

Nors „Mavericks“ pastaruosius kelerius metus praleido Vakarų konferencijos dugne, ši ekipa vis dar suvokiama kaip viena stabiliausių ir labiausiai prestižinių vietų NBA žemėlapyje. 2000-ųjų pradžioje klubą įsigijęs milijardierius Markas Cubanas tuomet lygos dugne vegetavusį Teksaso klubą per kelerius metus pavertė viena geriausių lygos ekipų, o „Mavericks“ komandoje ilgus metus nesikeičia ne tik savininkas, bet ir lyderis bei vyriausiasis treneris.

1998-aisiais savo pavardę naujokų biržoje išgirdęs Dirkas Nowitzki spalį pradės jau 21-ąjį bei greičiausiai paskutinį savo sezoną Dalase, tačiau panašu, kad europiečio ekipos vedlio linija „Mavs“ klube nenutrūks. Dirkas buvo ir bene pirmasis komandos atstovas, pasveikinęs L. Dončičių socialiniame tinkle.

„Sveikas atvykęs, žmogau“, – į slovėną kreipėsi vokietis, netrukus sulaukęs padėkos iš „legenda“ jį pavadinusio Madrido „Real“ talento.Akivaizdu, kad patekimas į stabilią bei pergalių trokštančią organizaciją L. Dončičiui pravers labiau negu keleri metai dugne plaukiojančioje ir savo identiteto dar neradusioje komandoje, kokiomis galėjo būti „Kings“, „Hawks“ arba „Grizzlies“. Juolab, kad gynėjo pašaukimas naujokų biržoje leidžia tikėtis, kad „Mavs“ savo turimą vietą „algų kepurėje“ laisvųjų agentų rinkoje išnaudos aukštaūgio paieškoms.

Viena iš pagrindinių priežasčių manyti, jog L. Dončičius Dalaso klube pritaps – treneris Rickas Carlisle‘as. Patyręs ir jau dešimtmetį „Mavericks“ vadovaujantis 58-erių specialistas, 2011-aisiais atvedęs Dalasą iki NBA čempionų trofėjaus, pasižymi dideliu lankstumu, kuris jam leidžia prisitaikyti prie įvairaus tipo krepšininkų bei išnaudoti jų stipriąsias savybes.

Be to, L. Dončičius Teksaso valstijos ekipoje sudarys gynėjų duetą kartu su pernai 9-uoju šaukimu pakviestu Dennisu Smithu jaunesniuoju. Nors amerikietis dėl savo žemo ūgio yra linkęs rungtyniauti įžaidėjo pozicijoje, kurioje, kaip pats teigia, geriausiai jaučiasi pats slovėnas, tačiau aikštėje šie du jauni krepšininkai turėtų būti puikiai suderinami.

Nuostabiu aikštės matymu ir krepšinio suvokimu pasižymintis L. Dončičius turėtų tapti geru D. Smitho, kuris yra atletiškas, beprotiškai greitas ir stiprus individualiai, tačiau ne itin komandiškai, partneriu. Prie šių žaidėjų neblogai turėtų tikti ir didžiausią atlyginimą ekipoje gaunantis bei lengvuoju arba sunkiuoju kraštu žaidžiantis Harrisonas Barnesas, kuris nereikalauja visą laiką turėti kamuolį bei su malonumu dalį savo atsakomybių perleis L. Dončičiui.

NBA apžvalgininkai po naujokų biržos diskutavo ir dar viena tema – amžinai truksiančiu L. Dončičiaus ir T. Youngo palyginimu. Praktiškai vienas į kitą iškeisti gynėjai, ko gero, bus lyginami visos savo karjeros metu, kaip tai buvo su 2007-aisiais vietoj Kevino Duranto pasirinktu Gregu Odenu arba dar po dviejų metų prieš Stepheną Curry Minesotos „Timberwolves“ pasirinktais įžaidėjais Ricky Rubio ir Johnny Flynnu.

Bent jau kol kas laimėjusios jaučiasi abi komandos. Dalaso ekipos didžiausias siekis buvo gauti būtent talentingąjį Slovėnijos perlą, tačiau šie šansai buvo sumažėję po to, kai po loterijos „Mavs“ gavo teisę rinktis tik penkti, tuo tarpu „Hawks“ jau nuo pat pradžių tikėjosi naujokų biržoje pasikviesti T. Youngą. Kadangi Atlantos klubo vadovai matė galimybę tą padaryti ir žemesniu šaukimu, jie išnaudojo šią situaciją bei prie talentingo įžaidėjo dar pridėjo ir ateities šaukimą.

Vis dėlto jei dėl į S. Curry lyginamo T. Youngo galimybių abejonių netrūksta, tai L. Dončičių daugelis įvardina kaip jau dabar NBA krepšiniui pasiruošusį talentą. O žaisdamas tokioje vietoje kaip Dalasas jis savo beribes galimybes atskleisti galės kur kas greičiau nei kai kuriose kitose vietose.

Kodėl Dalasas – geriausia vieta tolimesniam L. Dončičiaus talento žydėjimui?

Luka Dončičius kitąmet rungtyniaus Dalase
+7