Po M. Jordano sparnu patekęs A. Kulboka sieks žengti antrąjį žingsnį NBA link

Arnoldas Kulboka
Arnoldas Kulboka
© FIBA
Alfa.lt
2018-06-22 18:26

Arnoldas Kulboka praėjusią naktį tapo keturioliktuoju NBA naujokų biržoje savo pavardę išgirdusiu krepšininku iš Lietuvos, tačiau žingsnio į stipriausią pasaulio krepšinio lygą jam dar teks palaukti.

Michaelui Jordanui priklausančių Šarlotės „Hornets“ 55-uoju šaukimu pasirinktas puolėjas didelio dėmesio iš šios Šiaurės Karolinos valstijos komandos aistruolių nesulaukė. Daugelis jų kalbėjo apie 12-uoju numeriu pasirinktą Milesą Bridgesą, o taip pat buvo nepamiršti ir diena prieš biržą įvykę mainai, kai Dwightas Howardas į Bruklino „Nets“ buvo išsiųstas už Timofėjų Mozgovą ir ateities naujokų biržos šaukimus.

reklama

Daugelis „Hornets“ sirgalių liko nusivylę, kad A. Kulboka pasirinktas vietoj kito tuo metu dar galimo rinktis europiečio – NBA žvaigždės graiko Giannio Antetokounmpo brolio Kosto. Nors šiam neprognozuojama labai šviesi ateitis, tačiau ir vyresnysis jo brolis buvo pakviestas tik 15-uoju šaukimu, tad sirgaliai spėlioja, kad ir neblogas fizines savybes turintis Kostas gali tapti NBA lygio krepšininku.

Vis dėlto, nepaisant daugelio dvejonių dėl pirmą kartą girdimos lietuvio pavardės, atsirado ir susižavėjusių tokiu Šarlotės klubo šaukimu. 207 cm ūgio A. Kulboka turi taiklią ranką bei perspektyvą tapti tobulu šiuolaikinio krepšinio žaidėju – aukštu, tačiau judriu ir tiek pataikyti, tiek apsiginti galinčiu puolėju su gynėjo įgūdžiais.

reklama


Arnoldas Kulboka© SCANPIX

„Aš matau šiame vaikyje potencialą. Jis aukštas, taikliarankis gynėjas. Tikiu, kad jis gali dar labiau patobulėti“, – tviteryje rašė vienas iš „Hornets“ sirgalių.

Tiesa, panašu, kad bent jau artimiausiu metu lietuvis už Atlanto nepersikels. Bambergo „Brose“ klubui priklausantis, tačiau praėjusį sezoną Italijos lygoje žaidžiančioje Kapo d‘Orlando ekipoje praleidęs krepšininkas pirmiausia privalės sustiprėti fiziškai ir pagerinti savo įgūdžius gynyboje, o tai patvirtino ir neseniai prie „Hornets“ sudėties formavimo vairo stojęs ilgametis Los Andželo „Lakers“ vadovas Mitchas Kupchakas.

„Arnoldui keltis į NBA dar per anksti. Kol kas jis liks tobulėti Europoje“, – sakė amerikietis.

Istorija rodo, kad šaukimas naujokų biržoje žaidimo NBA lygoje negarantuoja. Iš 13 iki šiol joje pakviestų Lietuvos krepšininkų, Šiaurės Amerikos komandose debiutavo tik 9 žaidėjai.

Karjeras jau baigę Eurelijus Žukauskas ir Robertas Javtokas savojo šanso taip ir nesulaukė, link karjeros pabaigos artėjantis Renaldas Seibutis taip pat ko gero jau susitaikė su mintimi, kad jį pakvietusios Dalaso „Mavericks“ marškinėlių apsivilkti nepavyks, ir tik Artūras Gudaitis, pašauktas prieš trejus metus ir šiuo metu priklausantis Klivlando „Cavaliers“ vis dar turi vilčių vieną dieną žengti į NBA.

Panašiomis viltimis nuo šiol gyvens ir A. Kulboka. Svajonę išgirsti savo pavardę prestižiniame renginyje įgyvendinęs lietuvis supranta savo trūkumus bei jau artimiausiame sezone mėgins įrodyti, kad yra vertas keltis už Atlanto. Tokiu keliu savo laiku žengė ir daugiau lietuvių – tiek Jonas Valančiūnas, tiek Donatas Motiejūnas, tiek ir kur kas seniau tai padarę Šarūnas Marčiulionis, Arvydas Sabonis bei Darius Songaila į stipriausią pasaulio krepšinio lygą persikėlė tik po metų ar daugiau stažuočių Europoje.

reklama