Teismas nepagailėjo girto prie vairo sėdusio V. Tutkaus: atėmė teises ir automobilį bei skyrė nemažą piniginę baudą

Valdas Tutkus
Valdas Tutkus
© Edvard Blaževič
BNS
2018-06-22 15:58

Vilniaus regiono apylinkės teismas penktadienį kaltu dėl vairavimo išgėrus baudžiamojoje byloje pripažino buvusį kariuomenės vadą Valdą Tutkų.

Atsargos generolui uždrausta dvejus metus vairuoti visų rūšių transporto priemones, konfiskuotas jo automobilis „Subaru Legacy“, jis buvo įgytas su teise išsipirkti.

Teismo atstovė Laima Matulytė BNS sakė, kad V. Tutkus prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, tačiau teisėja Vaida Sinkevičienė nesutiko.

„Neatleido nuo atsakomybės pagal laidavimą, nes kartą jau buvo baustas už vairavimą išgėrus, be to, per metus net aštuonis kartus baustas administracine tvarka už Kelių eismo taisyklių pažeidimus“, – BNS sakė L. Matulytė.

Policija V. Tutkų sulaikė Vilniaus rajone, Molėtų plente, balandžio 16 d. apie 17 val. Jam nustatytas 1,76 promilės girtumas.

reklama

Kaltinamasis teismui pasakojo, kad dieną prieš tai vartojo alkoholio. Kitą dieną nutarė pavažiuoti iki parduotuvės, ji yra už 500 metrų nuo jo namų. V. Tutkus teismui aiškino, kad dėl sveikatos problemų negalėjo eiti, manė, jog nesudarys problemų. Alkoholio vartojo dar tą pačią dieną apie 12 val., išgėrė apie 200–250 gramų, nesijautė apsvaigęs. Apie dvejus metus nevartojo alkoholio.

2012 m. jis buvo praradęs teises metams, tada nustatyta tiek pat promilių, po to alkoholio nevartojo.

Po sulaikymo balandį V. Tutkus teigė dalyvaujantis „Carito“ programoje „Aš esu“. Po įvykio jis pats kreipėsi į „Caritą“.

Vairuotoją sulaikę policininkai liudijo, kad iš jo burnos sklido labai stiprus alkoholio kvapas, judesiai buvo nekoordinuoti, akys paraudusios.

Du pareigūnai matė vairuotojo išvaizdą bei važiavimo būdą – stabteli ir vėl važiuoja, todėl įtarė, kad vairuotojas gali būti neblaivus.

reklama

V. Tutkus Lietuvos kariuomenei vadovavo 2004–2009 m.

„Nors byloje pateikti duomenys patvirtina, jog kaltinamasis V. Tutkus charakterizuojamas teigiamai, pelnęs daug apdovanojimų už nuopelnus Lietuvos valstybei, tačiau pasikartojantis šiurkštus Kelių eismo taisyklių pažeidimas – vairavimas neblaiviam – negali būti eliminuojamas nuo atsakomybės prieš valstybę ir visuomenę, už kurio pažeidimą dabartinis teisinis reguliavimas numato baudžiamąją atsakomybę“, – rašoma teismo nuosprendyje.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Teismas nepagailėjo girto prie vairo sėdusio V. Tutkaus: atėmė teises ir automobilį bei skyrė nemažą piniginę baudą

Valdas Tutkus
+3