Teismas pradėjo nagrinėti I. Strazdauskaitės nužudymo bylą: kaltinamieji pripažįsta kaltę
Vienas įtariamųjų apkaltino prokurorą smurtu, atnaujinta 15.18

I. Strazdauskaitės nužudymo įtariamieji
I. Strazdauskaitės nužudymo įtariamieji
© Edvard Blaževič
BNS
2018-06-22 13:24

Visi penki kaltinamieji žiauraus Ievos Strazdauskaitės nužudymo byloje pripažįsta savo kaltę, penktadienį po pirmojo posėdžio sakė prokuroras.

„Visi iš esmės prisipažįsta – kas iš dalies, kas pripažįsta. Tokio asmens, kuris nepripažintų kaltinimo, šioje byloje nėra“, – žurnalistams po posėdžio sakė prokuroras Artūras Urbelis.

Penktadienį byloje, kuri bus nagrinėjama neviešai, pradėtas įrodymų tyrimas, prokuroras perskaitė didelės apimties kaltinamąjį aktą.

Kaltinamieji parodymus byloje sutiko duoti po liudytojų apklausų.

Pusbroliai kėdainiečiai Karolis Bieliauskas, Leonas Bieliauskas ir Mantas Bieliauskas kaltinami, kad siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą bendrininkų grupėje kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų. Jie taip pat kaltinami neteisėtu laisvės atėmimu bei turto sugadinimu.

reklama

Maksimali bausmė už šiuos nusikaltimus – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Posėdžiai bus nevieši

Kauno apygardos teismas plungiškės Ievos Strazdauskaitės pagrobimo ir žiauraus nužudymo bylą nusprendė nagrinėti neviešuose posėdžiuose.

„Baudžiamoji byla turi būti visa apimtimi nagrinėjama neviešame posėdyje“, – penktadienį posėdyje pranešė teisėja Svetlana Jurgaitienė.

Tokį prašymą pateikė I. Strazdauskaitės tėvai.

reklama

„Nusikaltimas ir jo padarymo aplinkybės sulaukė labai didelio visuomenės informavimo priemonių dėmesio. (...) Bylos nagrinėjimas vėl gali paskatinti visuomenės informavimo priemonių domėjimąsi“, – teigiama I. Strazdauskaitės artimųjų prašyme.

Jų atstovas Marius Endzinas sakė, kad nors artimieji yra dėkingi visuomenei ir žiniasklaidai už nelaimės nušvietimą, nagrinėjimas vėl atnaujintų skausmą, kurį patyrė.

„Byla turi būti išnagrinėta teisme – ne gatvėse, prie televizorių, kiemuose ar turguose, išsaugant nukentėjusiųjų teisę į privatumą“, – sakė advokatas.

Savo prašymą jis motyvavo liudytojų nesužinojimo principu, kuriam galėtų pakenkti viešumas.

Šį prašymą palaikė ir prokuroras Artūras Urbelis. Jis teigė, kad byloje yra daug duomenų apie asmeninį nukentėjusiųjų gyvenimą.

reklama

Netikėtai apkaltino prokurorą

Vienas iš kaltinamųjų prieš pradedant nagrinėti bylą pareiškė, kad norėtų nuo jos nušalinti prokurorą A. Urbelį, nes šis prieš jį esą smurtavo.

„Jis mane smaugė tardymo metu, necenzūriškai ir žeminančiai kalbėdamas su manimi“, – sakė kaltinamasis Karolis Bieliauskas.


Karolis Bieliauskas© Edvard Blaževič

Jis teigė dėl šio poelgio niekur nesikreipęs, nes bijojo, netikėjo, kad būtų sulaukęs pagalbos.

Prokuroras teigė, kad kaltinamasis meluoja.

Betarpiškai su K. Bieliausku aš nedirbau, jį esu matęs vieną kartą tyrėjos kabinete po sulaikymo, jam būnant kartu su savo advokate“, – sakė prokuroras.

„Esu nusivylęs tuo, kad galima taip įžūliai meluoti. Griežtai neigiu šiuos pasakymus“, – kalbėjo A. Urbelis.


Prokuroras Artūras Urbelis© Edvard Blaževič

Kaltinamojo advokatas teigė, kad jis pats nematė tokių prokuroro veiksmų.

Pusbroliai kėdainiečiai K. Bieliauskas, Leonas Bieliauskas ir Mantas Bieliauskas kaltinami tuo, kad siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą bendrininkų grupėje kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų. Jie taip pat kaltinami neteisėtu laisvės atėmimu bei turto sugadinimu.

Kaltinamieji jau daugiau kaip metus laikomi suimti. Į posėdžių salę atvesti teisiamieji dengėsi veidus.

I. Strazdauskaitė pernai kovo 5 d. išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone.

Teisėsaugos duomenimis, mergina buvo mirtinai uždaužyta kastuvu.

Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio ją pagrobė.

Byloje yra gauti keturių nukentėjusiųjų I. Strazdauskaitės šeimos narių ir Latvijos piliečių prašymai bylą nagrinėti nedalyvaujant – jiems atstovauja advokatas.

Į bylos nagrinėjimą atvyko keli kaltinamųjų artimieji.

Šioje byloje kaltinimai pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis Algimantas Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis Tomas Zagurskas dar kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą. Jiems skirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Pusbroliams Bieliauskams ir T. Zagurskui taip pat pateikti kaltinimai, kad pagrobė didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 32 tūkst. eurų kainuojantį automobilį  ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus bei pinigus.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.