„MG Baltic“ korupcijos byla – naujas potėpis „Alitos“ akcijų įsigijimų istorijoje

„MG Baltic“
„MG Baltic“
© Eimantas Genys
Alytausgidas.lt
2018-06-23 08:10

„Alytus – vienas atspariausių politinei korupcijai miestų", – teigė Alytuje apsilankęs Seimo narys, Antikorupcijos komisijos narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, buvęs Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro, dabartinio premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Vytautas Bakas.

O Dzūkijos sostinė toliau minima politinės korupcijos byloje. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pateikė informaciją apie Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoją Eloną Šatą, minimą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje dėl šalyje didžiausios alkoholio gamybos bendrovės „Alita“ privatizavimo. VSD pateiktoje informacijoje rašoma, kad E. Šatas siekė palankumo „MG Baltic“ koncernui ketinant įsigyti „Alitą“.

reklama

Koncernas pastaruoju metu savo rankose sukoncentravo ne tik „Alitą“, tačiau ir „Anykščių vyną“ bei „Stumbrą“, o neseniai įsigijo ir Lietuvoje seniausią veikiantį alaus bravorą „Gubernija“.

„MG Baltic“ korupcijos byla – naujas potėpis „Alitos“ akcijų įsigijimų istorijoje. Joje būta įvairių korupcinių apraiškų, o ypatingai tuo laikotarpiu, kai įmonė buvo išperkama iš valstybinės nuosavybės.

Dalyvaujant tuomečiams šalies policijos vadovams, kriminalistams įmonės privatizavimo konkurso laimėtojas Luigiterzo Bosca iš Italijos buvo apkaltintas ryšiais su nusikaltamomis grupuotėmis ir tokiu būdu nušalintas nuo „Alitos“ privatizavimo.

reklama

Alytuje veikiančios įmonės savininkais už 10 milijonų eurų mažesnę sumą tapo neformali vietos investuotojų grupė „In vino veritas“, vadovaujama įmonės vadovo Vytauto Junevičiaus, vėliau „Alitą“ pardavusio „MG Baltic“ koncernui.

Lietuvos Konstitucinis Teismas nusprendė, kad tuometės Algirdo Brazausko vadovaujamos Vyriausybės nutarimas, įteisinantis „Alitos“ privatizavimą, prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai. 

Vašingtone (JAV) esantis Jungtinių Tautų tarptautinės prekybos teisės komisijos (UNCITRAL) arbitražas Lietuvos vyriausybę įpareigojo L. Boscai sumokėti 3,686 mln. eurų atstovavimo arbitraže išlaidų, o Valstybės turto fondas (VTF) milijonines kompensacijas buvo priverstas mokėti italui, o po jo mirties – ir artimiesiems.

reklama