ESO pašalino audros padarinius, elektra grįžo į gyventojų namus

Audra
Audra
© Socialiniai tinklai
Alfa.lt
2018-06-22 11:17

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pašalino ketvirtadienio vakarą ir praėjusią naktį Lietuvoje siautusio stipraus vėjo padarinius.

Bendrovė pranešė, kad penktadienį 10 val. ryto visi didieji gedimai yra pašalinti, likę tik pavienių sutrikimų. Ryte visoje šalyje elektros neturėjo apie 300 ESO vartotojų.

ESO duomenimis, ketvirtadienio vakarą, apie 22 val., Lietuvoje elektros neturėjo apie 3,8 tūkst. įmonės klientų, daugiausia jų – vakarų Lietuvoje.

Teigiama, kad penktadienio naktį gedimus šalino apie 60 ESO brigadų, darbas užtruko apie 3 valandas.

„Gedimus ESO šalina vis greičiau. Vos gavę informacijos apie būsimą audrą ar gūsingus vėjus, iškart planuojame papildomas pajėgas, techniką. Šalinti gedimų darbuotojai vyksta ir naktį, nepriklausomai nuo oro sąlygų“, – pranešime spaudai sako ESO Tinklo strategijos departamento vadovas Audrius Ruseckas.

reklama

Sinoptikai prognozuoja, kad penktadienį Lietuvoje gali palyti, bus vėjuota, kai kur vėjas gali būti gūsingas. Savaitgalis taip pat numatomas neramus ir lietingas. ESO prašo gyventojų siaučiant gamtos stichijoms nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius elektros laidus pranešti bendrovei.

reklama