Savo rinktinę su žemėmis maišantys argentiniečiai joje nebenori matyti net L. Messi

Lionelis Messi
Lionelis Messi
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-06-22 10:09

Argentina šokiruota. 1 tašką per dvejas pasaulio čempionato rungtynes surinkusi šios šalies futbolo rinktinė balansuoja ant iškritimo dar grupių etape ribos, o Argentinos žiniasklaidoje Jorge Sampaoli auklėtiniams jau dabar skelbiami nuosprendžio tekstai.

Tik vargais negalais į Rusijoje vykstančias pirmenybes prasibrovę, tačiau vienais čempionato favoritų laikyti argentiniečiai blankaus savo žaidimo vaisius galėjo raškyti dar po pirmojo susitikimo su Islandija, pasibaigusio lygiosiomis 1:1, tačiau vakarykštis beviltiškas suklupimas 0:3 prieš Kroatiją išryškino visas praėjusio turnyro vicečempionų spragas.

reklama

Pirmajame kėlinyje nepraleidę įvarčių ir atsilaikę prieš solidžiau atrodžiusius kroatus, po pertraukos argentiniečiai krito į duobę jau po 53-iąją minutę padarytos labai grubios vartininko Willy Caballero klaidos, o galiausiai visiškai subyrėjo mačo pabaigoje, kai po įvartį prie Ante Rebičiaus smūgio pridėjo ir dvi didžiausios Kroatijos rinktinės žvaigždės – Luka Modričius bei Ivanas Rakitičius.

Kraupiai rungtynių pabaigoje atrodžiusią rinktinę Žemutinio Naugardo stadione nušvilpė net gausiai iš Pietų Amerikos palaikyti savo šalies komandos atvykę aistruoliai, o vyriausiasis treneris Jorge Sampaoli sunkiai rado paaiškinimą tokiam savo auklėtinių pralaimėjimui.

„Mūsų rungtynių planas nesuveikė. Pralaimėjimas labai skaudus, tačiau jaučiu ne gėdą, o tikrą skausmą dėl to, jog Argentina nepasiekė aukštumų. Atsakomybė dėl šios nesėkmės krinta ant mano pečių, tikrai nesiruošiu dėl jo kaltinti W. Caballero, tačiau visų galimybių dar nepraradome – turime kovoti ir toliau“, – sakė J. Sampaoli.

reklama


Jorge Sampaoli© SCANPIX

Nemažai kritikos šįsyk vėl sulaukė ir rinktinės kapitonas Lionelis Messi, kuriam pasaulio čempionatas kol kas yra košmariškas. „Barcelonos“ lyderis per du susitikimus nė sykio nenuginklavo varžovų vartininkų, o mače su islandais nesugebėjo realizuoti ir vienuolikos metrų baudinio.

Vakarykščiame susitikime daugeliui užkliuvo L. Messi jaudulys prieš rungtynes – skambant šalies himnui argentinietis užsimerkęs nervingai trynėsi kaktą ir jau tada pasėjo nerimą Pietų Amerikos ekipos gerbėjų stovykloje. Rungtynių metu tas nerimas tik pasitvirtino – penkiskart geriausias pasaulio futbolininkas rungtynes baigė nesukūręs jokių pavojingų progų prie kroatų vartų.

Tiesa, J. Sampaoli po pralaimėjimo labiausiai užstojo būtent savo komandos kapitoną.

„Aš manau, kad L. Messi atsiskleisti neleidžia realybė, esanti mūsų komandoje. Jis yra genialus žaidėjas, tačiau rinktinėje šiuo metu jo vaidmuo labai ribotas, kadangi jo komandos draugai nežaidžia taip, kaip turėtų. Kaip treneris turiu tai išanalizuoti bei pamėginti išspręsti prieš kitas rungtynes“, – sakė Argentinos rinktinės strategas.

Toks trenerio pasisakymas sukėlė dviprasmiškų minčių ir pačių žaidėjų stovykloje, o bene griežčiausiai pasisakė Sergio Aguero, pareiškęs, kad „jis gali kalbėti, ką tik nori“. Argentinos žiniasklaidoje net atsirado pranešimų apie tai, jog futbolininkai po mačo buvo susirinkę pokalbiui bei svarstė reikalauti J. Sampaoli atleidimo, tačiau vėliau tai buvo paneigta.

Vis dėlto, daugelio manymu, pačiai rinktinei ne į naudą išėjo visiškas puolėjo kultas bei sudėties dėliojimas būtent pagal ryškiausios šalies žvaigždės norus bei žaidimą.

„Messi yra užvaldęs Argentinos rinktinę. Jis yra tapęs rinktinės treneriu ir būtent jis nusprendė į čempionatą vežtis savo draugus, o ne geriausias žaidėjus. Tai tapo trapia ir bejėge komanda. Messi, tu tapai bejėgiu – užteks Mascherano, tavo draugo, užteks Sampaoli ir jo antitaisyklių. Lauk visus nekontroliuojamus lyderius, o pirmiausia, Messi, šį kartą tikrai nebus skaudu, jeigu pagalvosi apie pasitraukimą“, – itin aštriai rėžė Argentinos sporto žurnalistas Fernando Niembro, prisiminęs, kad prieš kelerius metus L. Messi jau buvo pareiškęs, kad baigia karjerą rinktinėje.

Tiesa, ne visi puolėjo atžvilgiu buvo nusiteikę taip griežtai – didelė dalis ekspertų mano, kad vieno žmogaus, atsakingo už šį katastrofišką pasirodymą, nėra. Vis dėlto vieningai sutariama, kad tęsiantis tokiam žaidimui Argentinos rinktinei namo teks važiuoti jau po grupių etapo.

Paskutiniajame ture J. Sampaoli auklėtiniai kausis su Nigerijos futbolininkais, o šiame mače jiems bus reikalinga tik pergalė. Visgi net ir ji gali negarantuoti argentiniečiams vietos kitame etape – taip nutiktų, jei islandai per likusius mačus su nigeriečiais ir kroatais surinktų bent 4 taškus arba surinkę 3 taškus pranoktų Argentiną pagal įvarčių santykį, kuris po vakarykštės triuškinamos nesėkmės nebėra argentiniečių pusėje.

Itin svarbias rungtynes islandai su Nigerija žais jau šiandien, o trečiojo D grupės turo mačai bus žaidžiami antradienį.

reklama