Trakiškiai nesupranta: šalia nuošaliau gyvenančių Trakų merės tėvų – tai, ko nėra net miesto centre

Naujas pėsčiųjų takas Pakrantės g
Naujas pėsčiųjų takas Pakrantės g
© Edvard Blaževič

Po prieš kelias savaites Alfa.lt publikuoto straipsnio apie Trakų merę Editą Rudelienę ir jos vyro statybinių medžiagų parduotuvę miestelio gyventojai pasiūlė atkreipti dėmesį į vieną įdomų dalyką – nors Trakuose yra nemažai šaligatvių, kuriuos jau reikia tvarkyti, nuošalioje gatvėje atsirado naujas pėsčiųjų takas. Lyg tyčia ten, kur nedaug kas vaikšto, tačiau gyvena merės tėvai.

Į Alfa.lt kreipęsi skaitytojai iš Trakų teigė nesuprantantys savo miestelio valdžios veiksmų logikos – nors Trakuose yra tvarkytinų vietų, savivaldybė nuošalioje Pakrantės gatvėje, kurioje yra tik gyvenamieji namai, o pėsčiųjų – ne tiek ir daug, nutiesė naują pėsčiųjų taką. Sutapimas ar ne, bet šalia šio tako gyvena Trakų merės E. Rudelienės tėvai. Gal jiems šį taką dukra iš mokesčių mokėtojų pinigų ir padovanojo? Šito klausia skaitytojai, atkreipę dėmesį, kad šalimais esanti gerokai didesnė, iš Trakų į Marijampolę, Birštoną ir Prienus vedanti Aukštadvario gatvė, kurioje ir automobilių, ir pėsčiųjų nepalyginamai daugiau, esą turi prastesnį šaligatvį. Tačiau, užuot sutvarkiusi vieną pagrindinių Trakų gatvių, savivaldybė nusprendė suręsti pėsčiųjų taką šalimais esančioje nuošalioje gatvelėje.

Kad įsitikintume, ar Trakų gyventojų pastabos pagrįstos, patys nuvykome į minėtą vietą. Surasti Pakrantės gatvę buvo nelengva – pastaroji išties yra kiek nuošaliau nuo pagrindinių Trakų kelių, iš vienos pusės – gyvenamųjų namų kvartalas, o iš kitos – miškas ir nuožulni pakrantė, vedanti link Babruko ežero.


Pakrantės gatvė, vaizdas iš palydovo© „Google Earth“

Rodos, kad pėsčiųjų čia išties nėra daug, o pagrindiniai eismo dalyviai – automobiliai. Tačiau atvykę įsitikinome – būtent šioje vietoje nutiesta keli šimtai metrų naujo kokybiško šaligatvio. Pavažinėjus po Trakų centrą, nepasisekė užtikti dar vieno taip gerai atrodančio pėsčiųjų tako.


Naujas pėsčiųjų takas Pakrantės g© Edvard Blaževič

„Google Maps“ paieškos sistemoje pavyko rasti nuotraukų, kuriose užfiksuota, kaip Pakrantės gatvė atrodė anksčiau. Iš šių nuotraukų matyti, kad šaligatvio, kad ir keliems pėstiesiems, šioje vietoje reikėjo.


Pakrantės gatvė be šaligatvio© „Google Earth“

Pinigų mažai, bet šaligatviui atsirado

Trakų seniūnui Kęstučiui Vilkauskui pavyko prisiskambinti jam esant oro uoste, prieš pat išvykstant atostogauti.

Anot K. Vilkausko, situacija su keliais Trakuose nėra gera. „Seniūnijoje yra 156 kilometrai žvyruotų kelių, praktiškai visi yra nudėvėti. O pagrindiniai Trakų miesto keliai, kiek galima, kiekvienais metais yra tvarkomi. Skiriama labai mažai, pavyzdžiui, iš Kelių direkcijos dabar gavome 31 tūkst. eurų, dar savivaldybė davė, dar pridės, bet ne tiek daug, kiek reikėtų. Už tiek gali du kartus pragreideriuoti per metus ir užpilti duobes“, – pasakojo Trakų seniūnas. 31 tūkst. eurų – tiek pinigų keliams tvarkyti Trakų seniūnijai buvo skirta metams.

Tačiau Pakrantės gatvėje pinigų naujam šaligatviui atsirado. Kaip ir pinigų naujai kelio dangai.

K. Vilkauskas sako, kad pėsčiųjų takas buvo nutiestas iš savivaldybės pinigų, jo prašė vietos bendruomenė.

„Ten buvo kreipimasis bendruomenės, seniūnaičių. Naujasodžio teritorijoje yra ir daugiau prašymų, nes senas kvartalas, žmonių daug gyvena. Nepasakytum, kad prašymas nelogiškas“, – teigė Trakų seniūnas.

Merė: naujas šaligatvis su tėvais nesusijęs

Su Trakų mere taip pat pavyko susisiekti telefonu. E. Rudelienė patvirtino, kad Jogailos gatvėje, kuri statmenai atsiremia į Pakrantės gatvę, gyvena jos tėvai, tačiau moteris su šypsena paneigė prielaidą, kad šis faktas turėjo reikšmės nutiesiant naują pėsčiųjų taką. „Nežinau, kas čia taip sakė, bet tikrai ne“, – tikino merė.

Anot E. Rudelienės, naujas šaligatvis šioje vietoje atsirado ne dėl jos tėvų, o dėl Babriškių gyvenvietės prijungimo prie miesto – prijungus Babriškes, prireikė atnaujinti kelią, o kartu ir šaligatvius. Suplanuota viskas buvo taip, kad iš pradžių rekonstruota Aukštadvario gatvė, o tuomet imtasi į Babriškes vedančių Pakrantės ir Naujosios Sodybos gatvių.

„Šitai administracija geriau turbūt pakomentuotų, kodėl ten buvo pastatyta, bet ten yra Naujasodžio teritorija, miesto teritorija, yra autobusų stotelė, ir mes šiemet tęsime gatvės sujungimą su naujai rekonstruotu taku. Ir taip pat ta gatvė susijungia su Babriškėmis“, – teigė E. Rudelienė.

Pasak merės, praeitais metais Pakrantės gatvėje buvo įrengtas šaligatvis, o šiais metais bus rekonstruotas Naujosios Sodybos gatvėje esantis senas šaligatvis.

Nors, kaip jau rašyta, gyventojai teigė, kad naujo šaligatvio sulaukusi Pakrantės gatvė kontrastuoja su šalimais esančia didesne Aukštadvario gatve, E. Rudelienė pabrėžė, kad pastaroji gatvė kaip tik buvo neseniai atnaujinta. „Aukštadvario gatvę mes visą suremontavome“, – teigė Trakų rajono merė.

reklama

Trakiškiai nesupranta: šalia nuošaliau gyvenančių Trakų merės tėvų – tai, ko nėra net miesto centre

Naujas pėsčiųjų takas Pakrantės g
+2