Po audros skaičiuojami nuostoliai: teks lopyti stogus ir keisti automobilius
Atnaujinta 10.55 val.

Audra
Audra
© Socialiniai tinklai
BNS, LRT.lt | Alfa.lt
2018-06-22 08:17

Šiąnakt Lietuvoje praūžęs škvalas ugniagesiams gelbėtojams paliko gausybę darbų, o gyventojams – nuostolių. Daugiausia žalos padaryta vakarinėje šalies dalyje.

Kaip LRT naujienų tarnybai sakė Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pranckus, škvalas mieste truko apie 10 minučių.

„Miestelis yra nusiaubtas, daug stogų nuplėšyta, medžių išvartyta, taip pat yra sugriuvęs vienas ūkinis pastatas, kuriame buvo 40 avių, viena avis žuvo. (...) Padariniai nemaži“, – cituojamas M. Pranckus.


„Nuo namo lenteles nuplėšė, taip pat tvarto visą galą (...), įlūžo į garažą, stogą nuplėšė. Nuostolių pridaryta, bet kol kas nieko neskaičiavome, grįžome iš darbų, o šitas visas reikalas jau buvo įvykęs“, – LRT pasakojo Plungės gyventojas.

Vidurnaktį be elektros visoje Lietuvoje buvo likę apie 4 tūkst. namų, didžioji dalis Klaipėdos regione, taip pat elektros tiekimo sutrikimų užfiksuota Plungės ir Alytaus rajonuose.


Audra© Socialiniai tinklai

Ugniagesiai gelbėtojai per praėjusią parą 69 kartus visoje šalyje vyko šalinti nuvirtusių medžių, nuo dalies jų teko vaduoti automobilius ir gyvenamuosius namus.

Elektros tiekimas atstatytas

Vakarų Lietuvoje škvalas dar ketvirtadienio vakarą vartė medžius, plėšė gyvenamųjų namų stogus ir paliko tūkstančius žmonių be elektros. Apie 21 val. ketvirtadienį be elektros Lietuvoje buvo apytikriai 3,8 tūkst. vartotojų. Penktadienio rytą elektros neturėjo apie 300 žmonių, BNS sakė Energijos skirstymo operatoriaus atstovas spaudai Valentas Neviera, tačiau apie 11 val. tiekimas jau atstatytas visiems gyventojams

Daugiausiai – 24 kartus – ugniagesiai kviesti Telšių apskrityje, 18 kartų – Šiaulių apskrityje, Klaipėdos apskrityje – devynis kartus.

Po vidurnakčio pranešta, kad Šiauliuose, Pumpučių kaime, ant namo nuvirto medis, kuris nutraukė elektros laidus. Naktį ugniagesiai atidėjo gelbėjimo darbus dėl tamsos, todėl medis šalinamas penktadienio rytą.

Apie 0.45 val. pranešta, kad Šiauliuose, Trakų gatvėje, ant automobilio užvirto šaka. Atvykę ugniagesiai pastebėjo, jog vėjo nulaužtos šakos užkrito ant kelių automobilių. Jos supjaustytos ir patrauktos.

1.18 val. Lieplaukalės kaime, Plungės rajone, ant namo stogo užvirto medis: ąžuolas virsdamas sugriovė pusę namo stogo, garažą, apgadino automobilį. Šakos nupjautos, stogas uždengtas plėvele.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiaurės vakarinėje Lietuvos pusėje penktadienį palis, vyraus trumpi lietūs, kai kur smarkūs, su perkūnija. Pūs vakarų, pietvakarių, 8–13 m/s vėjas, daug kur gūsiai sieks 15–20 m/s.

Aukščiausia temperatūra 16–21, vakariniuose rajonuose kai kur apie 14 laipsnių šilumos.

reklama

Po audros skaičiuojami nuostoliai: teks lopyti stogus ir keisti automobilius

Audra
+4