A. Kulboką NBA naujokų biržoje pakvietė Šarlotės klubas
L. Dončičius vos pašauktas buvo išmainytas

Arnoldas Kulboka
Arnoldas Kulboka
Alfa.lt
2018-06-22 07:00

Arnoldas Kulboka tapo keturioliktuoju lietuviu, pakviestu NBA naujokų biržoje. Lietuvis atiteko Šarlotės „Hornets“ klubui, pašaukusiam jį 55-uoju šaukimu.

Šešių komandų treniruotėse apsilankęs puolėjas naujokų biržą stebėjo būdamas Los Andžele, tačiau lažybininkai neabejojo, jog tarp visų 60 pakviestų žaidėjų bus ir jo pavardė. Prognozuojama, kad 20-metis marijampolietis prieš persikeldamas už Atlanto dar bent vienerius arba kelerius metus praleis Europoje.

Be „Hornets“ klubo peržiūros, A. Kulboka dar lankėsi Los Andželo „Lakers“, Naujojo Orleano „Pelicans“, Bruklino „Nets“, Denverio „Nuggets“ ir Indianos „Pacers“ stovyklose.

20 metų 207 cm ūgio taikliarankis puolėjas šiuo metu priklauso Bambergo „Brose“ ekipai, o praėjusį sezoną žaidė FIBA Čempionų lygos ir Italijos čempionato turnyruose dalyvavusioje Kapo d‘Orlando komandoje.

O didžioji Europos krepšinio sensacija Luka Dončičius NBA lygoje debiutuos vilkėdamas Dalaso „Mavericks“ marškinėlius.

reklama

Tiesa, spausdamas ranką NBA komisarui Adamui Silveriui, slovėnas vilkėjo kitos ekipos – Atlantos „Hawks“ – kepuraitę. Visgi dar prieš trečiuoju šaukimu pakviečiant jaunąjį Madrido „Real“ talentą „Mavs“ ir „Hawks“ sutarė dėl mainų, kuriais į Dalasą buvo išsiųstas trečiasis šaukimas ir juo pakviestas L. Dončičius, o „Hawks“ gavo penktąjį šaukimą ir juo pakviestą įžaidėją Trae Youngą bei ateities naujokų biržos pirmojo rato šaukimą.


Luka Dončičius pakviestas trečiuoju šaukimu© SCANPIX

„Kalbėjau su Dalaso organizacija, ji man patiko. Bet man malonu, kad vien jau esu NBA, jau esu viso to dalimi. Mano komandoje Madride buvo buvusių NBA žaidėjų, žaidžiau prieš daug krepšininkų, kurie anksčiau yra žaidę NBA. Mano komandos draugai apie NBA lygą pasakojo kone visus metus. Dabar manau, jog esu pasiruošęs“, – sakė L. Dončičius.

Pirmuoju šaukimu buvo pakviestas Arizonos universiteto talentas Deandre Aytonas, žaisiantis Fynikso „Suns“, o antrasis savo pavardę išgirdo Marvinas Bagley, atstovausiantis Sakramento „Kings“ klubui.

Trečiasis šaukimas tapo vienu aukščiausių tarp europiečių. Anksčiau savo pavardę buvo išgirdę tik pirmuoju pašauktas italas Andrea Bargnani ir antruoju pakviestas serbas Darko Miličičius, o ispanas Pau Gasolis buvo pašauktas trečioje pozicijoje. Vos pakviestą L. Dončičių pasveikino Dalaso klubo legenda Dirkas Nowitzki, į tai jaunasis talentas pagarbiai atsakė: „Dėkoju, legenda.“
reklama