Vakarų Lietuvoje praūžė škvalas: Plungė skendo liūtyje, virto medžiai, tūkstančiai buvo likę be elektros
Atnaujinta 23.15

Audra
Audra
© Socialiniai tinklai
Alfa.lt | BNS
2018-06-21 21:27

Vakarų Lietuvoje siautęs škvalas ketvirtadienio vakarą vartė medžius, plėšė gyvenamųjų namų stogus ir paliko tūkstančius žmonių be elektros, pranešė pareigūnai.

„Šiuo metu visoje Lietuvoje yra apie 3,8 tūkst. klientų be elektros. Klaipėdos regione jų yra 2,3 tūkst.“, – BNS sakė Energijos skirstymo operatoriaus atstovas spaudai Valentas Neviera.

Pasak jo, daug žmonių elektros neteko Plungės rajone, kur škvalas siautė itin stipriai. Dar apie tūkstantis vartotojų neturi elektros Alytaus regione.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento budėtojas BNS pranešė, kad ugniagesiai 36 kartus vyko šalinti medžių, nuvirtusių ant važiuojamosios kelio dalies.

Plungės ir Tauragės rajonuose du medžiai užkrito ant gyvenamųjų namų ir nuplėšė jų stogus.

reklama

Kuršių mariose ant seklumos užplaukė jachta su dešimčia žmonių, jie nenukentėjo.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį daugelyje Lietuvos rajonų prognozuojamas smarkus lietus ir vėjas, taip pat perkūnija. Kai kur gali kilti škvalas.


Audra© Socialiniai tinklai

Ketvirtadienio vakarą nuo Plungės link Salantų praėjo viesulas. Gyventojai informuoja apie nuostolius.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Reidas TV“ pranešama, jog apie užverstus kelius, dūžtančius mokyklos langus Divyčiuose, skęstančius automobilius Plungėje ir liūtį Plateliuose gyventojai sparčiai informuoja gelbėtojus.


Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos apsaugos ministerijos ketvirtadienį išplatino perspėjimą, kad birželio 21-osios vakarą ir naktį į birželio 22-ąją daugelyje rajonų numatomas smarkus lietus.

Ketvirtadienio vakarą, pradedant vakariniais rajonais, formuojasi perkūnija ir naktį ji numatoma beveik visoje Lietuvoje. Sinoptikai prognozuoja, kad gali kilti škvalas, pūs gūsingas 15–19 m/s vakarų krypties vėjas. Vakarų, pietvakarių vėjo gūsiai penktadienį daug kur sieks iki 20 m/s.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Vakarų Lietuvoje praūžė škvalas: Plungė skendo liūtyje, virto medžiai, tūkstančiai buvo likę be elektros

Audra
+4