Žūtbūtinį mūšį su kroatais L. Messi pasitinka kaip pasyviausias čempionato futbolininkas

Lionelis Messi
Lionelis Messi
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-06-21 17:48

Argentinos futbolo rinktinė šįvakar Žemutinio Naugardo stadione stos į antrąją pasaulio čempionato kovą, kurioje sieks pasiekti pirmąją pergalę.

Debiutiniame šio turnyro mače vieni pirmenybių favoritų nesugebėjo įveikti kuklios Islandijos rinktinės, o daugiausiai apkalbų po mačo sulaukė vieno geriausių pasaulio futbolininkų Lionelio Messi žaidimas.

Puolėjas antrajame kėlinyje neišnaudojo galimybės išvesti savo komandą į priekį, kai nesugebėjo realizuoti vienuolikos metrų baudinio, o prieš antrąją Argentinos akistatą su kroatais atskleista ir dar viena džiaugsmo rinktinės sirgaliams neturinti teikti statistika.

Pasirodo, L. Messi per pirmąjį čempionato ratą nubėgo mažiausią atstumą iš visų aikštėje visą mačą praleidusių aikštės žaidėjų – vos 7,6 kilometro. Įdomu tai, kad argentinietį aplenkė net ir du pirmenybių vartininkai – prancūzas Hugo Llorisas ir danas Kasperas Schmeichelis.

Pasak futbolo entuziastų pateiktų skaičių, L. Messi nežibėjo ir pagal kitus rodiklius. Per visas 90 žaidimo minučių puolėjas atliko vos 17 sprintų, taip beveik perpus nusileisdamas Vokietijos rinktinės varikliui Mesutui Ozilui ar Brazilijos žaidėjui Phillipe Coutinho, o didžiausias jo išvystytas greitis buvo 25 kilometrai per valandą – 9 km/h mažiau nei didžiausio argentiniečio priešininko Cristiano Ronaldo, buvusio greičiausiu pirmojo rato žaidėju.

reklama

Tiesa, L. Messi pasižymėjo ir kitose kategorijose, kuriose jo rodikliai – kur kas geresni. „Barcelona“ lyderis per pirmąjį mačą pirmavo visame mače pagal atliktus smūgius link vartų (9) bei buvo futbolininkas, daugiausiai kartų pasižymėjęs driblingo veiksmais (15).

Antrasis Argentinos rinktinės šansas iškovoti pergalę – jau šįvakar, kai 21 valandą Jorge Sampaoli auklėtiniai mėgins nugalėti Kroatiją. Ši pirmajame ture 2:0 palaužė Nigeriją.

reklama