Legenda stojasi ant kojų: ar „Nokia 6.1“ sukels perversmą biudžetinių telefonų rinkoje?

Nokia 6
Nokia 6
© Edvard Blaževič

Prie gyvybės palaikymo aparato prijungtas „Nokia“ prekės ženklas vėl bando stotis ant kojų. Pernai nostalgiškiems pirkėjams buvo pasiūlyta legendinė „Nokia 3310“, kuri sulaukė milžiniškos sėkmės. Net ir Lietuvoje šis modelis buvo išgraibstytas iš parduotuvių lentynų, o dalis žmonių, pageidavusių įsigyti šį telefoną, buvo priversti laukti eilėje. Tokia situacija susiklostė dėl to, kad „Nokia“ tikriausiai ir pati nesitikėjo pirkėjų anšlago bei neįvertino savo pajėgumo.

Tačiau „Nokia“ neketina sustoti. Kaip kalbant apie automobilius šiandien yra itin įkaitusi SUV tipo modelių rinka, taip išmaniųjų telefonų pasaulyje vis labiau darosi ankšta kalbant apie biudžetinės klasės telefonus. Šiuo metu šių telefonų segmente yra nesuskaičiuojamas kiekis įvairiausių gamintojų, tarp kurių įsiterpia kinų, taivaniečių, korėjiečių ir kitų gamintojų vardai.

reklama

Be abejo, žinomiausi prekių ženklai, tokie kaip „Samsung“ ar „Huawei“, taip pat kovoja dėl vietos po Saule. Tik „Apple“ kol kas neskuba įšokti į biudžetinės klasės telefonų traukinį. Taigi, „Nokia“ nelieka nuošalyje, visai neseniai ji nutraukė paslapties skraistę nuo „Nokia 6.1“ modelio ir viliasi, kad jai pavyks atsiriekti dalį biudžetinės klasės telefonų rinkos pyrago.

Tad kas tai per daiktas ir su kuo jis valgomas? „Nokia 6.1“ turi 5,5 colio dydžio ekraną ir yra aprūpintas „Qualcomm Snapdragon 630“ procesoriumi su 3 GM darbine atmintimi. Kad viskas veiktų sklandžiai, čia įdiegta „Android One“ operacinė sistema. Beje, pastaroji mažai girdėta. Tiesą sakant, tai yra naujas „Google“ produktas, kuris turi užtikrinti, jog ateityje gausite pačius naujausius „Android“ sistemos atnaujinimus. Ši sistema sukurta „Android Oreo“ programinės įrangos pagrindu.

Telefonas veikia sklandžiai ir be didesnių trikdžių. Tiesa, jei „Nokia 6.1“ apkrausite per daug, pavyzdžiui, išbandydami žaidimus, galite sulaukti trumpalaikių strigimų. Bet šiuo atveju tikriausiai ir nereikėtų lygiuotis į „Huawei P20“ seriją ar flagmanų žudiku vadinamą „OnePlus 6“, kurių techninis pajėgumas yra gerokai didesnis.

reklama

Kalbant apie ekraną, kaip jau minėjau, čia įspraustas 5,5 colio LCD vaizduoklis, turintis 16 mln. spalvų bei pasižymintis 1080 x 1920 pikselių raiška. Tokiam telefonui tai standartinis ekrano variantas. Visgi man asmeniškai vaizdo atkūrimas ir spalvos kartais atrodydavo šiek tiek nenatūraliai, bet tai itin stipriai nepasireiškia.

Patys gamintojai itin pabrėžia, kad naujoji „Nokia 6.1“ išsiskiria patvarumu. Šio modelio korpusas yra pagamintas iš vientiso 6000 serijos aliuminio luito, o ekranas apsaugotas „Corning Gorilla Glass“ stiklu. Labai knietėjo išbandyti šio telefono atsparumą asfaltui, bet, kadangi įrenginį reikėjo grąžinti sveiką, teko šios minties atsisakyti.

Pagrindinė „Nokia 6.1“ kamera yra 16 MP. Ji turi ZEISS optiką ir gali daryti 4K vaizdo įrašus. Priekinė kamera yra 8 MP. Kalbant bendrai apie telefono „akis“, esant palankiam apšvietimui, vaizdai pakankamai geros kokybės. Kitais atvejais pernelyg aukštos kokybės vaizdų nesitikėkite, ypač prieblandoje. Kaip biudžetinės klasės telefonui kameros yra neblogos, nors tikrai rastumėte geriau fotografuojančių konkurentų.

Telefono dizainas atrodo šiek tiek nuobodžiai. Tikriausiai dizaineriai nusprendė pernelyg nepersistengti, apsidairė parduotuvių lentynose ir sukonstravo „transformerį“, remdamiesi kitų gamintojų kūriniais. Nepaisant to, telefonas ganėtinai patogiai guli delne, neatrodo kaip pigus ir nepatikimas daiktas, tad šiuo atveju viskas gerai.

Telefone įdiegta 3000 mAh dydžio baterija. Ji iš savo konkurentų niekuo nešsiskiria, bet jos pakaks, kad telefonas išgyventų bent dieną. O viską vainikuoja „Nokia 6.1“ kaina, siekianti 279 eurus. Nors geriau paieškoję telefoną įsigysite ir už šiek tiek mažesnę sumą.

reklama

Tad ar „Nokia“ atsities ant kojų su šiuo modeliu? Akivaizdu, kad biudžetinės klasės telefonų rinkoje šis modelis perversmo nesukels, bet jei ieškote nebrangaus telefono su vidutiniais parametrais, tai į jį verta atkreipti dėmesį ir bent pačiupinėti.

reklama

Legenda stojasi ant kojų: ar „Nokia 6.1“ sukels perversmą biudžetinių telefonų rinkoje?

Nokia 6
+5