Panevėžio meras jau laisvėje, trauktis iš pareigų neketina
Papildyta R. M. Račkausko komentaru

meras Račkauskas kardomoji 016
meras Račkauskas kardomoji 016
© „Sekundės“ archyvas
Sekundė | Sekundė
2018-06-21 13:22

Prie komisariato lūkuriavusiems žiniasklaidos atstovams iš areštinės paleistas R. M. Račkauskas susijaudinęs trumpai tarstelėjo neturintis teisės komentuoti įvykių.

„Aš ką tik kalbėjau su pareigūnais. Man tikrai sakė, kad nieko negaliu komentuoti, nes viskas, net ir savo nuomonė, pasirodo, kažkodėl jau yra aplinkybių komentavimas. Man tai keista“, – kalbėjo meras.

reklama

Jis prasitarė, jog tai, kas vyksta, atrodo kaip absoliutus absurdas.

Į klausimą, ar tai gali būti pastarųjų mėnesių įvykių – atsiradusios priešpriešos su Seimo nariu, judėjimo „Kartu“ lyderiu Povilu Urbšiu, – seka, R. M. Račkauskas atsakė turintis žurnalistams prašymą neklausinėti, ko negalintis komentuoti.

„Suprantat, nes aš esu pasirašęs dokumentą ir už jį yra labai konkreti atsakomybė“, – kartojo į laisvę išleistas meras.

Paklaustas apie tolesnį dalyvavimą politikoje, jis teigė apie atsistatydinimą nesvarstantis.

„Nemanau, kad trauksiuosi, ir pagrindo kol kas nematau“, – kalbėjo R. M. Račkauskas.

Jam skirtas pasižadėjimas neišvykti be pareigūnų žinios, taip pat uždrausta bendrauti su kai kuriais asmenimis. Pastarųjų prokurorai neįvardija.

Nušalintąjį merą laikinai pavaduoja vicemeras Aleksas Varna.

Kitą savaitę, ketvirtadienį, numatytas Savivaldybės tarybos posėdis. Tačiau po STT desanto Panevėžio valdžios rūmuose tarybos opozicijoje esančių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyrius išplatino pareiškimą, kuriuo R. M. Račkauskas raginamas trauktis iš mero pareigų. Dešinieji yra apsvarstę ir planą B, jei tiesiogiai panevėžiečių išrinktas meras nuspręstų nevykdyti opozicijos noro ir likti poste. TS-LKD nusiteikę inicijuoti neeilinį miesto tarybos posėdį ir pradėti mero apkaltos procedūrą.

Šiandieną į laisvę išleista ir mero patarėja G. Maskoliūnienė. Ją prokuroro prašymu teismas nuo pareigų nušalino vienam mėnesiui.

Dar trys antradienį sulaikyti įtariamieji verslininkai taip pat išleisti iš areštinės. Apygardos prokuroro Roberto Diksos teigimu, jiems skirtas pasižadėjimas neišvykti.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Panevėžio miesto savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

Įtariama, kad Panevėžio savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

STT pareigūnams įtarimų sukėlė kai kurie savivaldybės viešieji pirkimai, susiję su projektavimu, dokumentacijos rengimu. Įtariama, kad kai kurioms įmonėms galimai buvo žadama paveikti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojus, jog šie ateityje priimtų palankius sprendimus dėl tų įmonių dalyvavimo ir laimėjimo savivaldybės organizuojamuose viešųjų pirkimų konkursuose ar dėl jau sudarytų sutarčių vykdymo. STT praneša, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta ir kyšiais – paslaugomis.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, įtarimai pareikšti 6 asmenims. Panevėžio miesto savivaldybės meras R. M. Račkauskas įtariamas prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, jo patarėjai G. Maskoliūnienei bei kelių privačių bendrovių atstovams pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

reklama