Nuo pareigų nušalinti Panevėžio meras ir jo patarėja paleisti į laisvę

Rytis Mykolas Račkauskas
Rytis Mykolas Račkauskas
© Alfa.lt
BNS
2018-06-21 12:34

Nuo pareigų dėl įtarimų korupcijos byloje nušalinti Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas ir jo patarėja Gintarė Maskoliūnienė ketvirtadienį buvo paleisti į laisvę, pranešė teisėsauga.

„Sulaikytų asmenų nebėra“, – BNS sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovė spaudai Renata Endružytė.

Teismas ketvirtadienį nusprendė prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu įtariamą Panevėžio merą nušalinti nuo pareigų trims mėnesiams, o prekyba poveikiu įtariamą patarėją – mėnesiui.

STT įtaria, kad Panevėžio miesto savivaldybėje buvo duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

Įtariama, kad kai kurioms įmonėms galimai buvo žadama paveikti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojus, jog šie ateityje priimtų palankius sprendimus dėl tų įmonių dalyvavimo ir laimėjimo savivaldybės organizuojamuose viešųjų pirkimų konkursuose ar dėl jau sudarytų sutarčių vykdymo.

reklama

BNS žiniomis, STT pareigūnų akiratyje atsidūrė viešieji pirkimai, susiję su Aukštaitijos sporto komplekse planuojamu 50-ies metro plaukimo baseinu, taip pat požeminių konteinerių bei savivaldybės rinkodaros programos „Atsinaujinantis Panevėžys“ konkursai.

Įtarimai tyrime iš viso pareikšti šešiems asmenims. BNS žiniomis, tarp jų – G. Maskoliūnienės tėvas Gintaras Jurgėlas.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.