Telšių gyventojai patyrė šoką dėl netikrų skolų: o kas, jei tai daroma specialiai?
Ragina visus įdėmiai tikrinti sąskaitas

Šiukšlių konteineriai
Šiukšlių konteineriai
© Edvard Blaževič

Pastaruoju metu redakciją užplūdo gyventojų skundai dėl UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (toliau – TRATC) klaidų, kurios žmonėms gali gerokai palengvinti piniginę. Susipažinusi su klientų priekaištais, TRATC administracija pripažino: „Pasitaiko klaidų ir netikslumų“.

Nesutampa duomenys

reklama

„Pasvaigės ir Vyšnių gatvėse masiškai sumaišyti konteineriai, t. y. atliekų konteinerio kodas neatitinka kodo, nurodyto mokėjimo pranešime, vadinasi, žmogui pateikta neteisinga sąskaita apie atliekų išvežimų skaičių“, – „Telšių žinioms“ skundėsi telšiškis Jonas Matevičius. Pirmasis pastebėjęs neatitikimus, jis paragino kaimynus pasitikrinti kodus ant konteinerio ir mokėjimo pranešime. Ir ką jūs manote? Kaimynams taip pat skaičiai neatitiko.

UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ administracija pažymėjo, kad nauja mokėjimo forma už atliekų tvarkymą – dvinarė rinkliava – Telšių rajone įvesta 2017 m. kovo 1 d. Nuo to laiko įdiegtos naujos programos vietinės rinkliavos mokesčiui paskaičiuoti.

TRATC pranešime rašoma: „Individualių namų savininkams, kintamoji dvinarės rinkliavos įmokos dalis skaičiuojama pagal ištuštintų konteinerių skaičių (minimalus konteinerių ištuštinimas – 13 kartų per metus). Norėdamas žinoti tikslų ištuštintų konteinerių skaičių, atliekų vežėjas Telšių rajone UAB „Telšių keliai“ konteinerius sužymėjo, suteikdamas identifikavimo numerius kiekvienam individualių valdų mišrių komunalinių atliekų konteineriui.“

reklama

Konteinerių identifikavimo numerius programa susiejo su vietinės rinkliavos mokėtojais. Kadangi mokesčio skaičiavimo ir konteinerių pakėlimo programos yra skirtingos, kaip pripažino TRATC, neišvengta klaidų ir netikslumų. Pastebėjus, kad programose randama nesutapimų, TRATC specialistai kartu su atliekų vežėjais UAB „Telšių keliai“ esą tikrina ir koreguoja surinktą informaciją.

Gyventojai, gavę mokėjimo pranešimus, kuriuose nurodyti klaidingi duomenys, turi kreiptis į UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atliekų tvarkymo specialistę-kontrolierę Telšių rajone.

Verčia mokėti dar kartą

Gyventojų nuomone, kita galbūt net didesnė bėda, kad gautuose mokėjimo pranešimuose įrašytos dvigubos sumos, t. y., žmogus pernai sumokėjo, o pranešime nurodoma, kad reikia mokėti dar kartą.

Norėjusi likti nežinoma senjorė „Telšių žinioms“ pasakojo, kad net apsipykusi su šeima. „Gavau TRATC pranešimą apie skolą. Tai pamatę suaugę vaikai pyktelėjo, kodėl, mama, nesumokėjai, jei neturi, galime prisidėti. Teko įrodinėti, kad geriau nevalgysiu, bet mokesčius sumokėsiu. Išvertusi stalčius, radau pernykštį dokumentą, liudijantį, kad buvau sumokėjusi už TRATC paslaugas.“

reklama

Telšiškės teigimu, nors iš pradžių jai buvo pasakyta, kad kompiuteris rodo skolą, vis dėlto telefonu su TRATC darbuotoja pavyko išsiaiškinti.

Beje, minėtas TRATC klaidas pastebėjo tik atidūs gyventojai, kurie susirado pernai apmokėtus pranešimus. O ką daryti tiems, kurie dėl kažkokių priežasčių neišsaugojo kvitų, liudijančių, kad pernai sumokėjo? Kaip jie turi įrodyti, kad buvo sumokėję?

TRATC administracija patvirtino, jog būta tokių atvejų, kad į TRATC kreipiasi gyventojai, gavę mokėjimo pranešimą su skola už praeitą laikotarpį, nors jie teigia, kad sumokėjo. Dažniausiai taip nutinka todėl, kad atlikdami mokėjimą, nenurodė arba neteisingai nurodė mokėtojo kodą. Todėl rinkliavos programa neturi galimybės susieti įmokos su konkrečiu mokėtoju.

Jeigu gyventojai TRATC‘ui pateikia mokėjimą pagrindžiančius dokumentus, problema yra išsprendžiama. Tačiau be banko išrašo-apmokėtos paslaugos kvito, čekio įrodyti, kad mokėjimas buvo atliktas, esą nėra galimybės.

Dar vienas svarbus klausimas neramina telšiškius: o kas, jeigu TRATC specialiai nustato programą, kuri išsiunčia dvigubus mokėjimus gyventojams, nors jie iš tikrųjų neturi skolų?

reklama

UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atstovai pareiškė, jog gyventojų spėjimai, kad įmonė specialiai siunčia „dvigubus“ mokėjimo pranešimus, kuriuose nurodytos skolos, yra realybės neatitinkantys, nes to padaryti neįmanoma.

Pasak TRATC administracijos, norint išvengti nesusipratimų, duomenys nuolat tvarkomi, koreguojami. Bet kokiu atveju, iškilus neaiškumams, gyventojų prašoma kreiptis į UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“.

reklama