Buvęs „Agrokoncerno“ darbuotojas įtariamas draudžiamų pesticidų laikymu ir naudojimu

Pesticidai
Pesticidai
© SAM

Buvusio Anykščių rajono tarybos nario Remigijaus Pečiukėno sandėlyje Anykščių policijos pareigūnai, įtariama, rado Lietuvoje draudžiamų pesticidų. Ūkininkui, kuris anksčiau dirbo „Agrokoncerno“ grupės įmonėse, mažų mažiausiai gresia Nacionalinės mokėjimo agentūros sankcijos. R. Pečiukėnas su sūnumis valdo kelis šimtus hektarų žemės, pagrindinis jo ūkis – Kurklių seniūnijoje.

„Juodąją chemiją“ gabena mafija?

reklama

Anykščių rajono policijos pareigūnai gegužės pradžioje atliko rajono ūkininkų sandėlių patikrinimą. Kadangi pareigūnai nėra patys pajėgūs nustatyti, kurie ūkininkų naudojami preparatai yra legalūs, o kurie draudžiami, kartu su policininkais važinėjo Lietuvos augalų apsaugos asociacijos (LAAA) ekspertas. 

LAAA direktorė Aušra Beniulienė, beje, kilusi iš Anykščių. „Anykštos“ paprašyta komentaro apie tai, kokių preparatų rasta R. Pečiukėno ūkyje, teigė, kad absoliučiai akivaizdu, jog radinys yra kontrabandinis, pasak jos, „prie kokybiškų produktų net nestovėjęs“.

Iš „Anykštos“ išgirdusi, kad ūkininkas, pas kurį rasta, kaip įtariama, kontrabandinės chemijos, pagal išsilavinimą yra agronomas, sakė negalinti tuo patikėti.

reklama

„Tas jūsų ūkininkas turėtų būti arba labai biednas ir dėl to durnas, arba jokių kursų nebaigęs... Pagalvokit patys – vaistų juk pakrūmėse neperkame. Čia juk chemija, labai pavojingi produktai – niokojama gamta, miršta bitės ir dar kaimynams kliūva“, – tvirtino LAAA direktorė.

A. Beniulienės žodžiais, tokio pobūdžio cheminių medžiagų, kurių rasta pas ūkininką R. Pečiukėną, vadinamosios juodosios chemijos, įvežimu į Lietuvą ir jos platinimu mūsų šalyje užsiima mafija. „Milteliai, supilti į statinaites, iš Kinijos atplukdomi jūriniais konteineriais. Ši kontrabanda gabenama net ir lėktuvais. Kiniška chemija platinama konspiratyviai – jos taip paprastai nenusipirksi“, – kalbėjo A. Beniulienė.

Bus atliekamas tyrimas

R. Pečiukėnas „Anykštai“ komentuoti situaciją atsisakė. Pasak jo, chemines medžiagas išsivežė policijos pareigūnai, dabar bus atliktas tų medžiagų tyrimas. Žurnalistui ūkininką patikinus, kad LAAA direktorei ir be tyrimų nekyla abejonių, kad pas jį rasti chemikalai „prie kokybiškų produktų net nestovėję“, sakė: „Padarys tyrimus. Gal ten kokie miltai įdėti. Aš nežinau. Nekomentuosiu.“ 

Kadangi R. Pečiukėnas kaip valstietis buvo išrinktas į Anykščių rajono tarybą bei dirbo „Agrokoncerno“ grupės įmonėse, komentaro paprašėme Seimo nario Antano Bauros. Parlamentaras sakė, jog ir jis, ir partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis turi kategoriškai neigiamą nuomonę apie „juodąją chemiją“. 

reklama

„R. Pečiukėnas nėra ir niekad nebuvo mūsų partijos nariu. Su „Agrokoncerno“ įmonėmis dabar jis neturi jokių ryšių“, – tvirtino A. Baura.

Policijos galvos skausmas

Panašu, kad R. Pečiukėno chemija tapo Anykščių policininkų galvos skausmu – Anykščių rajono policijos viršininkas Rimantas Čepulis nežino, kaip jam toliau elgtis.

Policijos viršininkas R. Čepulis „Anykštai“ aiškino, kad policija jokio reido nevykdė, neva pareigūnai atliko savotišką eskortavimo paslaugą – pas ūkininkus lydėjo LAAA ekspertą. „Apie patikrinimo rezultatus klauskite Lietuvos augalų apsaugos asociacijos“, – „Anykštos“ žurnalistą nukreipė Anykščių rajono policijos viršininkas.

LAAA direktorė A. Beniulienė, „Anykštos“ paklausta, kokios sankcijos gresia galimai „juodąją chemiją“ sandėliavusiam ūkininkui, nusijuokė, kad tai ne asociacijos kompetencija. 

reklama

„Policijos pareigūnai gal ir gali mėginti atskirti „Adidas“ originalą nuo padirbinio, tačiau chemikalų jie įvertinti tikrai negali. O mes esame visuomeninė organizacija. Mūsų paprašė ekspertavimo paslaugos, mes ją atlikome. Tuo mūsų darbas baigėsi“, – „Anykštai“ aiškino A. Beniulienė.

reklama