Buvę KGB darbuotojai bandė suklaidinti A. Ramanausko-Vanago kapo ieškojusius tyrėjus

A. Ramanauskas – Vanagas
A. Ramanauskas – Vanagas
© Wikimedia Commons
BNS
2018-06-21 10:12

Buvę KGB darbuotojai pernai mėgino suklaidinti tyrėjus, ieškojusius partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago kapo, sako archeologas Gintautas Vėlius.

Tai jis atskleidė ketvirtadienį paskelbtame interviu naujienų portalui Delfi.lt.

„Per antrus asmenis gavome informacijos, kad ieškome visiškai ne ten. Pernai rudenį mus bandė nuvesti klaidingu keliu. Kreipėsi į Genocido centro vadovybę per tam tikrą asmenį, bet KGB dirbę funkcionieriai, ir buvo pasakyta, kad mes žinome tiksliai kur. Nurodė vietą visiškai ne ten, kur mes planavome tolimesnius tyrimus“, – sakė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Archeologijos katedros docentas G. Vėlius.

Pasak jo, tyrėjai greitai, per vieną dieną, išsiaiškino, kad ta informacija yra blefas.

„Supratome, kad, jeigu vyksta tokie bandymai nuvesti klaidinga linkme, tai reiškia, kad mes dirbame teisinga kryptimi“, – sakė G. Vėlius. Archeologas neatsakė, ar paklaidinti bandę asmenys buvo Lietuvos piliečiai.

reklama

Po ilgų tyrimų A. Ramanausko-Vanago palaikai Vilniuje, Našlaičių kapinėse, Antakalnyje, rasti šį mėnesį. Jų perlaidojimui sudaryta vyriausybinė komisija. 

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.