Etikos sargai tirs, ar už Kauno vicemero P. Mačiulio studijas tikrai moka „Kauno energija“
Papildyta

Kauno vicemeras, „Vieningo Kauno“ narys P. Mačiulis
Kauno vicemeras, „Vieningo Kauno“ narys P. Mačiulis
© „Vieningas Kaunas“

Kauno savivaldybės Etikos komisija pradėjo tyrimą dėl artimo Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio bendražygio 31-erių vicemero Povilo Mačiulio mokslų. Tikrinamas anonimo nurodytas faktas esą už vicemero studijas Lietuvos energetikos institute (LEI) moka savivaldybės įmonė „Kauno energija“.

Tyrimą pavedė Etikos komisijai

reklama

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) gegužę gavo pranešimą dėl Kauno savivaldybės tarybos nario, vicemero, „Kauno energijos“ stebėtojų tarybos nario P. Mačiulio. Pranešime nurodoma, kad pastarasis savo privačių interesų deklaracijoje nenurodė duomenų apie sudarytą dovanojimo sandorį, t. y. „kad už jo doktorantūros studijas Lietuvos energetikos institute moka būtent „Kauno energija“.

Tyrimą atlikti VTEK pavedė Kauno savivaldybės Etikos komisijai.

„Taip, vakar posėdyje nagrinėjome šį klausimą. Pradėtas tyrimas. Užklausos bus išsiųstos „Kauno energijai“, Lietuvos energetikos institutui ir pačiam P. Mačiuliui“, – patvirtino šios komisijos pirmininkė Edita Gudišauskienė. Ji pastebėjo, kad per tris kadencijas trunkantį jos darbą miesto taryboje tai pirmas atvejis, kai gaunama informacijos dėl galimai savivaldybės įmonės apmokamų tarybos nario studijų.

reklama

„Per tiek laiko, kiek dirbu taryboje, nėra buvę tokio atvejo. Paprastai VTEK tarybos nariai skundžia vieni kitus dėl elgesio ar dėl galimų deklaracijos pažeidimų. Tačiau dėl galimai apmokėtų studijų, kiek pamenu, dar niekada nebuvo pranešimų“, – sakė E. Gudišauskienė.

Etikos komisija atsakymų lauks savaitę. Savo verdiktą VTEK ji turės pateikti po mėnesio.

Gauna stipendiją

LEI informaciją apie galimą P. Mačiulio studijų finansavimą iš „Kauno energijos“ kišenės paneigė.

„Doktorantas P. Mačiulis studijuoja valstybės finansuojamoje vietoje“, – į Alfa.lt klausimą atsakė LEI direktoriaus pavaduotojas Rolandas Urbonas.

reklama

Šiemet Kauno vicemeras šiame institute baigė trečiąjį doktorantūros studijų kursą. Studijuoti jam dar liko vieneri metai.

Pagal 2015 m. švietimo ir mokslo ministro patvirtintą įsakymą vieno studento trečiosios pakopos technologijos mokslų studijos valstybei kainuoja 8227 eurus.

Pagal 2015 m. rugpjūčio pabaigoje LEI ir P. Mačiulio pasirašytą sutartį Kauno politikas buvo priimtas į socialinių mokslų srities ekonomikos mokslo krypties nuolatinės formos valstybės finansuojamas doktorantūros studijas Energetikos kompleksinių tyrimų laboratorijoje. Kauno vicemerui institutas moka 8,3 bazinės socialinės išmokos dydžio stipendiją.

Iškiltų klausimas dėl galimybės dirbti

VTEK rašte Kauno savivaldybės Etikos komisijai pažymima, kad jeigu pranešime nurodomos aplinkybės dėl „Kauno energijos“ finansavimo pasitvirtintų, turėtų būti sprendžiamas klausimas dėl galimybės P. Mačiuliui toliau eiti pareigas „Kauno energijoje“. Politikas yra ne tik „Kauno energijos“ stebėtojų tarybos narys, jis, kaip vicemeras, yra atsakingas už energetikos sritį. Tad čia taip pat galimai būtų supainioti viešieji ir privatieji interesai.

reklama

„Asmenys, iš kurių gaunamos dovanos, laikytini P. Mačiulio privačiu interesu, dėl kurio jis, atlikdamas tarnybines pareigas, negali išlikti objektyvus ir nešališkas.

Taigi, P. Mačiuliui, kaip AB „Kauno energija“ stebėtojų tarybos nariui, atliekant bendrovės, kuri galbūt apmoka jo studijų išlaidas, ir jos valdymo organų veiklos priežiūrą, kylantis interesų konfliktas būtų nuolatinio pobūdžio. Komisijos vertinimu, nusišalinimo institutas šiuo atveju taptų nebeveiksmingas“, – perspėjama VTEK rašte.

Pats P. Mačiulis kaltinimus vadino fantazijos vaisiumi.

„Tai yra visiškas prasimanymas arba kažkieno liguista fantazija. Esu įstojęs į valstybės finansuojamą vietą. Taip, kaip ir visi doktorantai gaunu stipendiją. Šias doktorantūros studijas pasirinkau, nes jos organizuojamos kartu su Kauno technologijos universitetu ir yra mano ekonomikos krypties mokslinių darbų tęstinumas.

Tai jau ne pirmas kartas, kai turiu teisintis dėl kolegų liguistų fantazijų. Net neabejoju, kad čia miesto taryboje opozicijoje esančių politinių organizacijų darbas. Keista, iš kur jie turi laiko tokioms fantazijoms kurpti“, – piktinosi P. Mačiulis.

reklama