Korupcijos tyrimas Panevėžio savivaldybėje pasiekė Seimą: STT apklaustas P. Urbšys

Povilas Urbšys apklaustas STT
Povilas Urbšys apklaustas STT
© Edvard Blaževič

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai antradienį ryte sulaikė Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską ir jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę bei tris su verslu susijusius asmenis. Be to, liudyti tyrėjams buvo pakviestas ir Seimo narys Povilas Urbšys, su kurio suburtu judėjimu R. M. Račkauskas ir tapo meru. 

STT atstovė žiniasklaidai Renata Endružytė informacijos Alfa.lt nekomentavo ir sakė negalinti jos nei patvirtinti, nei paneigti, tačiau susisiekus su pačiu P. Urbšiu antradienį popiet, jis patvirtino, kad jam buvo suteiktas liudytojo statusas.

reklama

Nemalonumai dėl buvusio bendražygio

Parlamentaras teigė, kad STT domino aplinkybės, susijusios su savivaldybės organizuotais viešinimo ir sociologinių tyrimų konkursais, bet jis pats ne itin daug tegalėjo tyrėjams apie juos papasakoti.

„Nelabai ką galėjau pasakyti, nes nežinau, kas tuos konkursus laimėjo ir kokios sąlygos buvo. Tuo labiau, kad aš pats teiravausi mero apie sociologinių tyrimų rezultatus, kurie susiję su savivaldos vertinimu, meras man nepateikė tų rezultatų. Nelabai ką aš galėjau pakomentuoti“, – Alfa.lt sakė P. Urbšys.

reklama

Praėjus keleriems metams po savivaldos rinkimų P. Urbšio ir R. M. Račkausko keliai išsiskyrė – iš judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ gretų pasitraukė visa Panevėžio savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant merą. P. Urbšys yra teigęs, kad būtent dėl skaidrumo klausimų ir kilo nesutarimai.

Primename, kad STT įtaria Panevėžio miesto savivaldybėje galimai vykus piktnaudžiavimu tarnyba ir jog buvo duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.


STT sulaikė Panevėžio merą R. M. Račkauską ir išsivedė iš savivaldybės© „Sekundės“ archyvas

Atsakomybės nesikrato

Antradienį ryte pranešus apie Panevėžio mero sulaikymą ir kratas savivaldybėje, konservatorė Rasa Juknevičienė pareiškė, jog politinė atsakomybė dėl to tenka P. Urbšiui, vedusiam dabartinius įtariamuosius į rinkimus.

„Povilo Urbšio eksperimentas su „švariausiu ir skaidriausiu“ judėjimu, atėjusiu į valdžią per rinkimų komitetą, žlugo. Dėl prarastų ketverių miesto metų visa atsakomybė tenka visų pirma judėjimo KARTU politiniam lyderiui“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė R. Juknevičienė.

P. Urbšys į tai atsakė, jog atsakomybės nesišalina.

„Skirtingai nuo konservatorių partijos, kuri buvo įvėlusi miestą į neskaidrius santykius, skirtingai nuo jų aš prisiimu tą atsakomybę, nors meras su manimi nederino tų sprendimų, kurie dabar kelia ažiotažą, bet vis viena aš atsakingas už tai, kad tai, kas įvyko, meta šešėlį ant žmonių pasitikėjimo“, – sakė Seimo narys, gegužę pasitraukęs iš valstiečių-žaliųjų frakcijos.

Paklaustas, ar meras turėtų atsistatydinti, parlamentaras sakė, jog tą turėtų lemti STT tyrimo rezultatai.

Dėl aplinkybės, jog P. Urbšys iki 2012-ųjų vadovavo Panevėžio STT padaliniui, o pastaruoju metu konfliktavo su meru, šiandien pasigirdo spekuliacijų apie paties P. Urbšio suinteresuotumą atliekamu tyrimu.

„Iš vienos pusės kalbama, kad meras pradėjo konfliktuoti su Urbšiu, ir štai ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu, kiti kalba apie tai, kad Urbšys deklaravo skaidrumą ir, prašau, jo rekomenduotas meras dabar įtariamas. Ir vienu, ir kitu atveju turi teisintis, kad nesi kupranugaris“, – savo reakciją į kalbas pateikė P. Urbšys.

STT informavo, kad merui R. M. Račkauskui pareikšti įtarimai prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, mero patarėjai – prekyba poveikiu. Įtariant prekyba poveikiu sulaikyti trys privačių bendrovių atstovai, o savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, buvęs administracijos vadovas Tomas Jukna, BNS žiniomis, apklaustas kaip specialusis liudytojas.

reklama

Korupcijos tyrimas Panevėžio savivaldybėje pasiekė Seimą: STT apklaustas P. Urbšys

Povilas Urbšys apklaustas STT
+7