Pamačiusi sutvarkytą tėvų kapavietę moteris apsiverkė: viskas padaryta bet kaip

Kapinės
Kapinės
© Paulius Peleckis

Kapinės – mirusiųjų miestas, kuriame tvyro ne tik ramybė. Net ir antkapiais bei kryžiais pažymėtuose Amžinojo poilsio kvartaluose verda gyvenimas – kryžiuojasi gyvųjų aistros. Dėl netesėtų pažadų, nesusikalbėjimo ar elementarios pagarbos stokos. Pykstasi ne tik giminės, bet ir verslo pasaulio atstovai su jiems turinčiais būti svarbiausiais žmonėmis – užsakovais.

Ilga kelionė iki užsakymo vykdymo

reklama

Biržietė Rita Grigaitienė su laidojimo namų „Laidotva“ vadovu Jonu Bartuliu tarėsi dėl senos kapavietės atnaujinimo. Į Biržuose, Kęstučio gatvėje, įsikūrusią laidojimo paslaugų įmonę moteris sako patekusi visai atsitiktinai. Teigė, kad ieškojusi kapaviečių tvarkymo paslaugas teikiančios kitos įmonės, kuri yra toje pačioje gatvėje. 

„Ieškojau pasvaliečių, kurie mano kaimynės motinos kapą labai gerai sutvarkė, o pataikiau pas Joną Bartulį. Toks likimas – matyt, turėjau pati įsitikinti, kad ne visada šio žmogaus darbas vertas padėkų“, – sakė R. Grigaitienė.

Anot užsakovės, jos ir verslininko J. Bartulio pokalbiai prasidėję dar žiemą – gal vasario mėnesį. Tartasi dėl R. Grigaitienės tėvų kapavietės atnaujinimo.

reklama

„Kapavietė sena, borteliai iškrypę, juos reikėjo tiesinti, o pamatą lieti iš naujo. J. Bartulis viską žadėjo perdaryti, net pakrypusį paminklą žadėjo ištiesinti – sakė, iš akies matantis, kad paminklas pakrypęs. Žodžiu, viską žadėjo, dėl kainos nesiderėjau, tik klausiau, kiek man apytiksliai tų pinigų reikėtų surinkti, nes visos sumos iš karto galiu neturėti“, - pasakojo moteris.

Užsakovei buvo pažadėta darbus pradėti tuoj pat, kai tik iš žemės išeis įšalas. Tada prasidėję pokalbiai dėl vis nepradedamų darbų. Verslininkas žadėjo kapavietę sutvarkyti ir prieš Motinos dieną, ir po jos, tačiau pažadai vis nebuvo tesiami. R. Grigaitienei buvę labai keista, kad verslininkas dėl užsakymo nieko neužsirašęs. Gal todėl kiekvieną kartą jam paskambinus, anot moters, vis klausinėjęs: „Palauk, ką čia mes turim padaryti?“

Už bet kaip atliktą darbą pinigų nepaėmė

Viskas užsitęsę iki Tėvo dienos. Savaitei iki jos likus, kapavietė buvo aptvarkyta. Anot moters, viskas buvo padaryta „bet kaip“. Paminklas taip ir liko nepatiesintas, kapavietės borteliai nelygūs ir nešlifuoti, kampiniai akmenys – skirtingo aukščio ir t. t. Pamatai išbetonuoti, tačiau, gali būti, kad nekokybiškai. Moteriai tuo įsitikinti patarę kiti, esą susidūrę su panašiais atvejais. 

R. Grigaitienė radusi ant kapavietės užpiltą skaldą, dėl kurios iš viso nebuvę tartasi. Verslininkas tikino, kad moteris to prašiusi.

reklama

„Iš kur jis atsimins, jei nieko neužsirašė. Tai dabar tą skaldą susėmė ir išsivežė. Pinigų už darbą neėmė – pyko ir šaukė, kad „iš šūdo virvės nevysi“. Atseit, ko norėti iš seno akmens. Tai kodėl jis tada apsiėmė, tikino viską sutvarkysiantis. O dabar tik suniokojo ir nebenori net kalbėtis“, – pasakojo moteris. 

Sakė, kad nebegalinti rasti žmogaus, kuris imtųsi sutvarkyti tai, ką, anot moters, „tas klekeris (daug kalbantis, žadantis, pasakojantis – aut.) pridirbo“.


siaure.lt nuotr.

Tėvų kapavietės atnaujinimą užsakiusi biržietė R. Grigaitienė skaudžiai nusivylė UAB „Laidotva“ direktoriumi J. Bartuliu. Darbus atidėliojęs, dalį jų pamiršęs verslininkas dabar kaltina užsakovę, išvydusią neatsakingai tvarkytą jos tėvų amžinojo poilsio vietą. „Šiaurės rytų“ nuotr.

Apie „Golfą“ ir „Mercedes“

UAB „Laidotva“ direktorius J. Bartulis „ Šiaurės rytams“ sakė atlikęs viską, ką galima padaryti iš senų medžiagų. Anot verslininko, jis neva įtikinėjęs užsakovę atsisakyti kapavietės atnaujinimo minties. Verslininkas galvoja, kad užsakovė darbu liko nepatenkinta, kai pamatė, kaip atrodo naujos kapavietės.

„Sakiau jai, kad bus nesąmonė, nes vienas bortas šleivas, kitas kreivas. Ji vis tiek savo laikėsi – darykim, tvarkykim. Darbą atlikome pagal jų turimas medžiagas, o dabar man – kaip šlapiu skuduru per veidą. Sako, kad eis į laikraštį, viešins. Tegu eina – pinigų tai neėmiau – nenoriu nusileisti iki tokio lygio. Kaip galima iš seno padaryti nauja? Taip ir yra, kai nori turėt „Golfą“, o važiuot kaip su „Mercedes“, – palyginimus ne tik apie automobilių, bet ir moterų amžių liejo verslininkas.

Kalbėjosi tik darbininkas

Su R. Grigaitiene nuvykus į Valantiškių kapines ir apžiūrėjus liūdnai atrodančią kapavietę, priėjo vyras. Jis kalbėjosi su moterimi, sakė, kad bortelius galima išlyginti, nušlifuoti. Sulyginti galima ir kampinių akmenų aukštį. Iš moters ir vyro pokalbio buvo aišku, kad darbą, kuris nekokybiškas, galima ištaisyti. Tas žmogus buvo darbininkas, tvarkęs kapavietę.

„Tai, ką jūs man dabar sakote apie užsakymą, aš visai kitaip girdėjau iš šeimininko“, – problemos esmę įvardijo darbininkas.

Vykstant pokalbiui į kapines atvažiavo ir bendrovės „Laidotva“ direktorius. Jis mikroautobusu važiavo prie naujos kapavietės, kur dirbo jo žmonės. Stabtelėjęs prie R. Grigaitienės tėvų kapavietės, kuri yra prie pat keliuko, verslininkas iš automobilio net neišlipo. Moteriai kažką pašūkalojęs nuskubėjo tolyn.

„Matote, darbininkas gali kalbėtis, o įmonės vadovas – ne. Lyg būtų koks ponas“, – verkė moteris. Anot jos, reikia, kad visi žinotų, jog žmones laidojančio verslininko darbai ne visada verti padėkų, jeigu akivaizdžiai pritrūksta kultūros bendraujant su gyvaisiais. 

reklama