Ministras K. Navickas išsaugojo postą: interpeliacija nepavyko

Kęstutis Navickas
Kęstutis Navickas
  © Paulius Peleckis
BNS | Alfa.lt
2018-06-19 16:04

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas išsaugojo postą, iš kurio jį mėgino išklibinti opozicija, – antradienį Seimas pritarė ministro atsakymams interpeliacijos metu.

Iš 110 Seimo narių K. Navicko atsakymams pritarė (balsavo už) 65, prieš balsavo 34, susilaikė 11 parlamentarų.

Seime sudaryta komisija iš pradžių nepriėmė sprendimo, kaip siūlyti kolegoms balsuoti dėl ministro atsakymų, valstiečiui Raimondui Martinėliui susilaikius, o balsams už ir prieš pasiskirsčius po lygiai.

Tuomet buvo sudaryta nauja Seimo komisija, kurioje pakeitus valstiečių delegatus jau buvo nuspręsta siūlyti pritarti K. Navicko atsakymams į klausimus.

Opozicija per interpeliacijos procedūrą K. Navickui uždavė klausimų dėl buvusios darbovietės „Baltijos aplinkos forumas“, padėties atliekų sektoriuje, miškų reformos įgyvendinimo.

Ministras pateikė raštiškus atsakymus, o antradienį Seime žodžiu atsakė į užduotus klausimus. Jei siūloma nepritarti atsakymams ir ministrui pareikšti nepasitikėjimą, tokiam nutarimui priimti reikia ne mažiau kaip 71 balso už.

Atsakydamas į klausimus dėl buvusios darbovietės laimėtų projektų ministras teigė esąs nusišalinęs nuo bet kokių sprendimų, kurie gali būti susiję su šia viešąja įstaiga.

K. Navickas nurodė, kad vos tapęs ministru deklaravo santykį su buvusia darboviete, be to, vėliau ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino nenustačiusi duomenų apie galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

Žiniasklaidoje minėtas BAF 2016–2023 m. vykdomas daugiau nei 4 mln. eurų vertės projektas dėl nykstančių paukščių – meldinių nendrinukių – apsaugos, ministro teigimu, yra finansuojamas Europos Komisijai atrinkus šį projektą ir skyrus finansavimą. Vadinamuosiuose LIFE projektuose EK finansuoja iki 60 proc. tinkamų išlaidų.


Meldinė nendrinukė

Meldinė nendrinukė© Asmeninis albumas

Ministras taip pat atmetė opozicijos interpeliacijos klausimuose jam keliamus priekaištus dėl netinkamos atliekų tvarkymo kontrolės ir dėl to galėjusios kilti žalos, kaip ir dėl jo vadybos ar kompetencijos stygiaus.

„Tai, kad mano pasiūlytos ir įgyvendintos priemonės buvo veiksmingos, rodo ir įplaukos į Atliekų tvarkymo programą iš sumokėtų mokesčių už aplinkos teršimą gaminių ar pakuotės atliekomis – nuo 2014 m. į šią specialiąją programą kasmet buvo gaunama apie 2 mln. eurų įplaukų iš sumokėtų mokesčių už aplinkos teršimą gaminių ar pakuotės atliekomis, 2017 m. tokios įplaukos padidėjo iki 3,3 mln. eurų, šiemet jau gauta 11,2 mln. eurų“, – pabrėžė ministras, atsakymuose Seimui išvardydamas savo darbus šioje srityje.

Opozicija taip pat klausė ministro dėl „Lietuvos energijos“ planuojamos statyti Vilniuje atliekų deginimo jėgainės, primindama, kad ir premjeras Saulius Skvernelis, ir K. Navickas prieš rinkimus kritikavo šį projektą. Po rinkimų, jau 2017-aisiais, Vyriausybė šį projektą dar kartą pripažino valstybei svarbiu ekonominiu projektu. O aplinkos ministras, kaip nurodoma interpeliacijoje, priėmė sprendimą šiam projektui finansuoti skirti didelę ES lėšų sumą. Tačiau šiuo metu premjeras vėl kritikuoja projektą kaip neskaidrų ir netinkamą.

K. Navickas aiškina, kad sprendimas dėl Vilniaus ir Kauno kogeneracinių jėgainių statybos ir šių projektų pripažinimo valstybinės reikšmės atliekų tvarkymo objektais priimti dar iki jam tampant ministru, t. y. buvusios Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės.

Pasak ministro, atsižvelgiant ir į kitus pirmtakų sprendimus, jis neturėjo teisinio pagrindo nepritarti finansavimo iš ES Sanglaudos fondo skyrimui.

Iš viso ministro atsakymai į interpeliacijos klausimus sudaro 20 puslapių.