Žūtbūtinis mūšis brangiausiame stadione: ar rusai pralauš egiptiečių užkardas?

Egipto rinktinės sirgaliai Maskvoje
Egipto rinktinės sirgaliai Maskvoje
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-06-19 17:18

Apie 1,5 mlrd. JAV dolerių kainavęs Sankt Peterburgo stadionas šįvakar priims rungtynes, kurių pirmenybių organizatoriai laukia labiausiai. Bent jau grupių etape.

Puikiai čempionatą pradėję rusai šįvakar Krestovskio stadione susitiks su egiptiečiais, kuriems pirmajame mače su Urugvajumi taškų iškovoti nepavyko. Nepaisant skirtingų rinktinių padėčių, abiem komandoms šiandienos mačas greičiausiai taps gyvybės ir mirties klausimu.

Grupėje esant aiškiam favoritui (Urugvajui) ir aiškiam autsaideriui (Saudo Arabijai), teoriškai rusams ir egiptiečiams lieka kova dėl antrosios vietos. Tad šių rinktinių tarpusavio susitikimas gali išspręsti labai daug klausimų A grupėje.

Bene didžiausias klaustukas šio vakaro susitikime slypi ties Mohamedo Salah pavarde. UEFA Čempionų lygos finale peties traumą patyręs Egipto puolėjas jau turėjo išbėgti į aikštę mače su Urugvajumi, tačiau rinktinės treneris Hectoras Cuperis paliko savo žvaigždę ant suolo bei neatsakė į pagrindinį šią Šiaurės Afrikos rinktinę supantį klausimą – ar M. Salah sugebės šiose pirmenybėse rungtyniauti pilnu pajėgumu?

reklama


Mohamedas Salah© SCANPIX

Panašu, kad atsakymo į šį klausimą dar nežino net patys Egipto rinktinės atstovai, o tai paaiškės tik M. Salah žengus į aikštę – tai šiandien atrodo neišvengiama.

Savo ruožtu Rusija, pirmajame susitikime net 5:0 nušlavusi Saudo Arabiją, antrąjį mačą turėtų pasitikti su žymiai didesnėmis viltimis ir pasitikėjimu nei prieš čempionato pradžią. Su Jurijaus Gararino skrydžiu į kosmosą lyginta rusų pergalė suteikė čempionato šeimininkams sparnus, ant kurių jie tikisi pratęsti skrydį ir šiandien.

Vis dėlto ir patys rusai supranta, kad Egiptas – visai kitokio lygio žvėris nei Artimųjų Rytų atstovai. Puikia gynyba pasižymintys ir vos 5 įvarčius per aštuonerias atrankos rungtynes praleidę egiptiečiai savo žaidimą konstruoja nuo veiksmų savoje aikštės pusėje, o puolime pagrinde remiasi staigiojo M. Salah gebėjimais.

Tiesa, bene didžiausias koziris šiandien – rusų padėtis po pirmojo mačo, leidžianti jiems siekti ne pergalės, o lygiųjų. Jeigu Rusijos ir Egipto rinktinės šįvakar sužais taikiai, egiptiečiams paskutiniajame ture ne tik reikės rusų nesėkmės prieš Urugvajų, bet ir patiems teks mušti bent 5 įvarčius į Saudo Arabijos vartus, o tai, kad ir prieš tokią skylėtą gynybą, nebūtų paprasta užduotis dideliu potencialu prie varžovų vartų nepasižyminčiai rinktinei.

Ar Egiptui pavyks pasiekti pirmąją pergalę pasaulio futbolo čempionatuose per beveik tris dešimtmečius, sužinosime jau šįvakar – rungtynių Sankt Peterburge pradžia 21 valandą.

reklama