R. Juknevičienė dėl korupcijos Panevėžyje kaltina P. Urbšį, ragina trauktis merą R. M. Račkauską

Rasa Juknevičienė
Rasa Juknevičienė
© Paulius Peleckis
Alfa.lt
2018-06-19 14:42

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Rasa Juknevičienė teigia, jog atsakomybę dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) sulaikyto Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko turėtų prisiimti Seimo narys Povilas Urbšys, o pats meras – atsistatydinti.

„P. Urbšio eksperimentas su „švariausiu ir skaidriausiu“ judėjimu, atėjusiu į valdžią per rinkimų komitetą, žlugo. Dėl prarastų ketverių miesto metų visa atsakomybė tenka visų pirma judėjimo „Kartu“ politiniam lyderiui, o pats meras R. M. Račkauskas po tokių žinių turėtų nedelsdamas atsistatydinti, juolab kad iki rinkimų judėjimo nariai deklaravo esantys patys skaidriausi“, – teigė TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininkė R. Juknevičienė.


STT sulaikė Panevėžio merą R. M. Račkauską ir išsivedė iš savivaldybės© „Sekundės“ archyvas

STT antradienį dėl įtarimų korupcija sulaikytas R. M. Račkauskas Panevėžio meru tapo 2015 m., iškeltas parlamentaro P. Urbšio inicijuoto judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“.


Parlamentaras Povilas Urbšys© „Sekundės“ archyvas

P. Urbšiui gegužės pradžioje užsiminus, kad jis gali siekti Panevėžio mero posto per kitais metais vyksiančius rinkimus, R. M. Račkauskas tai pavadino šūviu į nugarą.

Nesutarimams stiprėjant, iš P. Urbšio judėjimo netrukus pasitraukė beveik visa savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant ir patį merą.

STT įtaria, kad Panevėžyje galėjo būti piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus, už tai atsilyginant kyšiais.

reklama