Susišaudymas Malmėje: išaugo aukų skaičius

Susišaudymas Švedijos mieste Malmo
Susišaudymas Švedijos mieste Malmo
© SCANPIX
BNS
2018-06-19 14:35

Švedijos pietiniame Malmės mieste per šaudynes buvo sužeisti šeši žmonės, iš jų trys – mirtinai, antradienį pranešė pareigūnai.

Malmės policija nurodė, kad po pirmadienio vakarą įvykusio incidento ligoninėje naktį mirė trys sužeistieji – 18, 27 ir 29 metų vyrai.

Nė vienos iš aukų tapatybės pareigūnai neatskleidė, laikydamiesi Švedijoje galiojančios tvarkos.

Taip pat buvo sužeisti trys 21, 30 ir 32 metų vyrai; vieno jų būklė sunki, nurodė Skonės regiono sveikatos apsaugos tarnyba.

„Tai pasibjaurėtinas nusikaltimas. Jis mums dar kartą primena, kad mūsų pagrindinis uždavinys – kovoti su organizuotu nusikalstamumu“, – naujienų agentūrai TT sakė teisingumo ministras Morganas Johanssonas.

reklama

Vienas policijos atstovas sakė naujienų agentūrai AFP, kad incidentas nelaikomas susijusiu su terorizmu.

Aukos buvo užpultos, kai išėjo iš vienos interneto kavinės Karalienės gatvėje Malmės pietrytiniame rajone. Policija negalėjo patvirtinti žiniasklaidos pranešimų, kad buvo šaudoma iš automobilio ir kad buvo panaudotas automatinis ginklas.

Policija nurodė, kad buvo paleista 12 šūvių, bet dėl šio incidento kol kas niekas nesuimtas. Pareigūnai šiuo metu ieško tamsios spalvos automobilio.

Malmės policijos vadas Stefanas Sinteusas per spaudos konferenciją sakė, kad šaudymas veikiausiai susijęs su besivaržančiomis nusikalstamomis gaujomis, kovojančiomis dėl teritorijų kontrolės ir garbės. Tokių konfliktų Švedijos didžiuosiuose miestuose pastaraisiais metais padaugėjo.

Pasak S. Sinteuso, vien Malmėje vyksta 3–4 karai tarp nusikalstamų gaujų.

reklama

„Susiję (su naujausiu incidentu) laikomi gaujų nariai, dalyvaujantys rimtoje organizuotoje nusikalstamoje veikloje, – aiškino pareigūnas. – Neįprasta, kad trys jų žuvo per tą patį incidentą.“

„Šito nesitikėjome“, – pridūrė jis.

S. Sinteusas sakė, kad pirmadienio šaudynių motyvas kol kas nenustatytas, bet pažymėjo, jog jas galėjo nulemti verslo konfliktai, vaidai dėl merginų arba įsivaizduojamo garbės įžeidimo.

Švedijoje nusikalstamumo lygis gana žemas, bet Malmėje, Stokholme ir Geteborge pastaruoju metu padaugėjo smurto, siejamo su gaujomis, kovojančiomis dėl prekybos narkotikais ir prostitucijos kontrolės.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Susišaudymas Malmėje: išaugo aukų skaičius

Susišaudymas Švedijos mieste Malmo
+2