STT sulaikė korupcija įtariamą Panevėžio merą R. M. Račkauską

STT sulaikė Panevėžio merą R. M. Račkauską ir išsivedė iš savivaldybės
STT sulaikė Panevėžio merą R. M. Račkauską ir išsivedė iš savivaldybės
© „Sekundės“ archyvas
Alfa.lt | BNS
2018-06-19 12:30

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai antradienį sulaikė Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską ir jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę.Viso buvo sulaikyti 5 asmenys. Meras sulaikytas, įtariant prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, mero patarėja sulaikyta, įtariant prekyba poveikiu, taip pat, įtariant prekyba poveikiu, sulaikyti dar trys asmenys, privačių bendrovių atstovai.

„Patvirtiname, kad R. M. Račkauskas šiuo metu yra sulaikytas“, – BNS sakė STT atstovė spaudai Renata Endružytė.

reklama

BNS žiniomis, STT taip pat sulaikė R. M. Račkausko patarėją G. Maskoliūnienę, tuo metu administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna apklaustas kaip specialusis liudytojas. G. Maskoliūnienė dalyvavo 2015 metais savivaldybių tarybų rinkimuose kaip judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ kandidatė.

Teisėsauga anksčiau buvo nurodžiusi, kad vykdomas tyrimas yra susijęs su mero veikla. R. M. Račkausko telefonas nuo antradienio ryto yra išjungtas.

STT įtaria, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

reklama

Kaip įtariama, už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta kyšiais.

BNS žiniomis, STT pareigūnų akiratyje atsidūrė viešieji pirkimai, susiję su Aukštaitijos sporto komplekse planuojamu 50-ies metro plaukimo baseinu, o taip pat požeminių konteinerių bei savivaldybės rinkodaros programos „Atsinaujinantis Panevėžys“ viešieji pirkimai.

Anot STT, atliekamos kratos asmenų darbo vietose bei namuose, iš Panevėžio miesto savivaldybės ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

Teisėsauga žada vėliau antradienį pateikti detalesnę informaciją apie tyrimą dėl įtariamos korupcijos Panevėžio miesto savivaldybėje.

R. M. Račkauskas Panevėžio meru buvo išrinktas kaip judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovas. 

reklama

Šių metų pavasarį kilus nesutarimams su parlamentaru Povilu Urbšiu, iš šio judėjimo pasitraukė beveik visa savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant patį merą.

P. Urbšys yra užsiminęs, kad kitąmet vyksiančiuose savivaldos rinkimuose gali siekti Panevėžio mero posto. 

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

STT sulaikė korupcija įtariamą Panevėžio merą R. M. Račkauską

STT sulaikė Panevėžio merą R. M. Račkauską ir išsivedė iš savivaldybės
+1