Pergalę išplėšę anglai šlovino H. Kane'ą, tačiau peikė VAR sistemą ir arbitrą

Harry Kane'as
Harry Kane'as
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-06-19 09:41

Anglijos futbolo rinktinė pirmą kartą nuo 2006-ųjų vieną iš didžiųjų turnyrų pradėjo pergale, o šalies spauda po mačo šlovino abu komandos įvarčius pelniusį Harry Kane‘ą bei peikė ne tik progas svaisčiusį kitą rinktinės puolėją, bet ir VAR sistema nesinaudojusį arbitrą.

Į nesėkmių liūną per pastaruosius kelis dešimtmečius patekusi Anglijos rinktinė čempionato atidarymo susitikimų buvo nelaimėję jau keturis kartus iš eilės – to jiems nepavyko padaryti 2010 ir 2014 m. pasaulio čempionatuose bei 2012 ir 2016 m. Europos pirmenybėse. Atrodė, kad panašus scenarijus gali susiklostyti ir 2018-ųjų planetos čempionato atidaryme Volgograde, tačiau beveik valandą išsiveržti į priekį nesėkmingai mėginusius anglus nuo taškų praradimo apsaugojo Londono „Tottenham Hotspur“ žvaigždė.

reklama

Pirmąjį įvartį dar 11-ąją minutę pelnęs H. Kane‘as buvo išvedęs anglus į priekį, tačiau 35-ąją minutę šio pranašumo neliko, kai Ferjani Sassi realizavo vienuolikos metrų baudinį. O nuo tada prasidėjo anglų kančios.

Puikiai rungtynes pradėję bei daugybės progų neišnaudoję mačo favoritai po praleisto įvarčio atrodė labiau susikaustę bei iki pat pridėto antrojo laiko nesugebėjo pralaužti sutankintos ir neretai leistiną ribą peržengusios Tuniso futbolininkų gynybos.

„Šiaurės Afrikos komandai pasisekė, kad per pertrauką ilsėtis jie išėjo esant lygiam rezultatui, nors beveik visas pavojingas progas rungtynėse sukūrė Anglija. Tačiau antroje mačo pusėje sėkmė jau lydėjo anglus, kuriuos ištempė pasaulinio lygio žvaigždės ir auksinio prisilietimo prie kamuolio savininkas H. Kane‘as“, – rašo BBC.

reklama

Vis dėlto po susitikimo netrūko ir neigiamų aspektų, o daugiausiai kritikos sulaukė teisėjas iš Kolumbijos Wilmaras Roldanas. Didžiosios Britanijos spaudoje nebuvo pykčio dėl „kvailai pasielgusio“ Kyle‘o Walkerio pražangos ir į anglų vartus paskirto baudinio, tačiau tuo pačiu buvo sunkiai suprantami sprendimai neskirti analogiškų baudinių į Tuniso vartus.

„Yassine‘o Meriah tvarkymasis su H. Kane‘u kartais labiau priminė sunkiasvorių imtynes, o ne futbolą, – rašo „The Guardian“. – Puolėjas dusyk buvo be ceremonijų pargriautas ant žemės, o anglų protestai rungtynių arbitrui iš Kolumbijos vos nesukėlė juoko. Kam tada ta VAR sistema? W. Roldano sprendimuose labiausiai trūko pastovumo, nors ir reikia pripažinti, kad nepaisant negautų pražangų anglai su Tunisu turėjo susitvarkyti lengviau.“

Kritikos VAR sistemai negailėjo ir pats H. Kane'as, nesupratęs, kodėl prieš jį nebuvo skirtos pražangos.

„VAR ir yra skirta tam, kad tokiuose momentuose padėtų priimti sprendimą. Jei tie momentai nebuvo verti pražangos, tada turime spręsti šį klausimą. Tuniso futbolininkai visas rungtynes siekė mane sustabdyti, aš negalėjau laisvai judėti. Šioje vietoje pasigendu teisingumo ir pastovumo“, – teigė Anglijos rinktinės kapitonas.

Kitas daug kritikos susilaukęs žmogus, vakar buvęs ant Volgogrado stadiono vejos – „Manchester City“ puolėjas Raheemas Sterlingas, pačioje mačo pradžioje iššvaistęs šimtaprocentinę progą bei likęs H. Kane‘o šešėlyje.

reklama

„Praėjo jau 983 nuo paskutinio R. Sterlingo įvarčio vilkint Anglijos rinktinės marškinėlius ir ši serija tęsiasi ir toliau po itin nuviliančio „Man City“ puolėjo vakaro rungtynėse su Tunisu, – teigia BBC. – Nėra klausimų dėl jo susikaupimo ir motyvacijos, bet jo statistika žaidžiant už Angliją yra tiesiog klaiki – paskutinėse 21-iose rungtynėse atlikti 24 smūgiai, tačiau nepelnytas nė vienas įvartis. Nors treneris Garethas Southgate‘as jį pakeisdamas vakar palydėjo plojimais, bet panašu, kad jo pasirodymai Rusijoje gali tapti trumpesniais negu vakar.“

Vis dėlto nepaisant nemažai neigiamų dalykų ir tik nagais bei dantimis išplėštos pergalės, didžioji dalis britų spaudos buvo nusiteikę pozityviai – svarbiausia į turnyrinę lentelę įsirašyti 3 taškai ir galimai išvengtos problemos kovoje dėl patekimo į aštuntfinalį.

„Žinoma, galima nerimauti dėl pavojaus signalų – iš kur ateis įvarčiai, kas atsitiks jei H. Kane‘as patirs traumą, ar kietas „Premier“ lygoje propaguojamas žaidimo stilius komandai nepadarys problemų vėlesniuose etapuose. Tačiau jie laimėjo, jie tęsia kovą ir jie keliauja į Žemutinį Naugardą, kur sekmadienį kausis su Panama“, – rašo „The Independent“.

reklama