Š. Jasikevičius – apie savo ateitį: pagalvosiu 2–3 dienas ir priimsiu geriausią sprendimą

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2018-06-18 21:59

Kauno „Žalgiris“ ir toliau neužleidžia Lietuvos krepšinio lygos karaliaus sosto, o prie jo trečius metus iš eilės klubą atvedė Šarūnas Jasikevičius.

Kylančia žvaigžde Europoje jau tituluojamas Šaras pastaraisiais metais tapo tikru Kauno ekipos sirgalių dievaičiu, o vos pasibaigus finalo serijai su Vilniaus „Lietuvos rytu“ daugeliui kirbėjo tik viena mintis: ar Š. Jasikevičius treniruos „Žalgirį“ ir kitąmet?

„2–3 dienas pagalvosiu, nusiraminsiu ir priimsiu sprendimą. Šnekame su agentais, galbūt tik reikėjo atitrūkti nuo streso ir visiems priimti geriausią sprendimą ateičiai“, – po pergalės penktajame finalo mače apie savo ateitį kalbėjo Šaras.

Visos žalgiriečių trenerio mintys po laimėjimo – paskutiniame Š. Jasikevičiaus sezono interviu.

– Sezonas buvo labai ilgas. Ar dėl to buvo sunku finalo serijoje?

reklama

– Trūko visko. Mūsų žaidimas finale nebuvo panašus į tą, kurį rodėme visą sezoną. Didžiulė pagarba vyrams, kad jie ištraukė šitą seriją. Tai ir reikėjo padaryti – ištraukti ją. „Lietuvos rytas“ mus baudė už visas klaidas, tai yra labai gerai treniruota komanda su daug gerų veteranų. Gaila, kad neparodėme geriausio savo krepšinio, bet čempionai neteisiami.

– Brandonas Daviesas šiandien surinko net 42 naudingumo balus bei dominavo visoje serijoje. Kas lėmė tokį jo žaidimą?

– Nežinau… Jis visą sezoną neturi problemų su energija, jis eina ir aria keliais. Tai vienas žaidėjų, kurių reikalauji nuimti gazą. Jis dėl didelio užsivedimo pridaro daug klaidų. Tai dėl begalinio noro visiems padėti. Jis toks hiperaktyvus, nori visur būti vienu metu. Aišku, krepšinio komandos turi savo taisykles ir taktikas. Duok, Dieve, kad visi tokie būtų. Kiti nebėga, o jis bėga į visas puses. Jam dar nedaug metų, tikiu, kad jis daug ko išmoks.

– Jis atliko ir perdavimų nežiūrėdamas į komandos draugus. Jūs jį pamokėte?

– Jis tai jau mokėjo. Jo talentas yra didžiulis. Jeigu stebėjote pernai, tai Monako komandoje jis labai dažnai žaisdavo pasiėmęs kamuolius. Jis pats mesdavo tritaškius atšokęs. Mes jo arsenalą mažiname dėl komandos gerumo. Jis įgūdžių arsenalą turi didžiulį. Jo pėdų darbas yra fantastiškas. Jis dabar galbūt turėtų būti kažkur Rusijoje, pasaulio čempionate. Jis fantastinis futbolo žaidėjas. Jis turės didžiuliais žingsniais eiti pirmyn.

reklama


LKL čempionato finalo serijos rungtynės: Žalgiris - Lietuvos rytas© Edvard Blaževič

Aš nežinau, ar nauja sutartis jam padėjo. Gal. Bet jie nėra vaikai. Vienas jau sėdi Stambule, kitas – jau Barselonoje. Bet ir kas? Jeigu esi kovotojas, tai ateini ir atžaidi. Juk nori būti čempionu. Keista, kad subyrėjome serijoje, bet mums to užteko.

– Kaip tai kontroliuoti, kad vienas jau yra Barselonoje, o kitas – Stambule?

– Procesas jau vyksta. Mes norime turėti daugiausia lietuvių, nes jie labiausiai nori laimėti, bet šiais matėme Beno, kuris eina ir žaisti. Jis būtų buvęs geresnis, nes turėjo traumų.

– Kiek finalinėje serijoje trūko Pauliaus Jankūno sėkmingesnio žaidimo?

– Paulius arba medikai tai pasakys. Jam reikės pabūti be sporto. Gerokai. Vėlgi turi suprasti Pauliaus karjerą. Buvo daug metų, kai jis baigdavo sezoną ir vykdavo į rinktinę. Tai yra be galo sunku. Bet mes vis tiek po Belgrado turėjome būti geresni. Bet yra ką švęsti – sezonas istorinis. Buvome per vieną gerą kėlinį nuo Eurolygos titulo.

– Kiek svarbu bus išlaikyti šio sezono žaidėjus?

– Aš žinau, kad netreniruoju komandos, kuri permuštų pinigais. Mes esame pasiruošę visokioms situacijomis. „Žalgiris“ yra kitoks, tai elitinis Europos klubas. Skaičiuojant apie elitą, ne viskas susideda iš pinigų. Tai bazė, sirgaliai. Nesakau, kad visada eisime link ketverto, bet turime visas galimybes būti dešimtuke ar aštuntuke.

reklama

Š. Jasikevičius – apie savo ateitį: pagalvosiu 2–3 dienas ir priimsiu geriausią sprendimą

Šarūnas Jasikevičius
+8