Triumfas Kaune: B. Davieso tempiamas „Žalgiris“ – aštuntą kartą iš eilės Lietuvos čempionas

2018-06-18 18:25

Kauno „Žalgiris“ ir toliau neužleidžia Lietuvos krepšinio sosto. Vilniaus „Lietuvos rytą“ palaužę žalgiriečiai jau aštuntą kartą iš eilės bei net 20-ąjį kartą apskritai triumfavo Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse.

Lemiamose penktosiose finalo serijos rungtynėse kauniečiai sulaukė aršaus sostinės klubo pasipriešinimo, tačiau po sėkmingo ketvirtojo kėlinio 80:70 (18:20, 18:19, 22:17, 22:14) palaužė „Lietuvos rytą“ ir laimėję seriją 4-1 išsaugojo čempionų trofėjų.

Pergalę šio vakaro rungtynėse „Žalgiriui“ garantavo pritrenkiantis Brandono Davieso pasirodymas. Jau ir anksčiau sunkiai išsprendžiama dilema „Lietuvos ryto“ gynybai buvęs amerikietis šiandien buvo sunkiai sustabdomas ir pelnė 29 taškus, atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 9 varžovų pražangas bei surinko net 42 naudingumo balus. Tai – trečias geriausias pasirodymas LKL atkrintamųjų istorijoje ir apskritai geriausias finaluose.

Lemiamame mūšyje „Lietuvos rytas“ lengvo pasivaikščiojimo „Žalgiriui“ nedavė. Tris kėlinius kaip lygūs su lygiais su varžovais kovoję vilniečiai varžovus į priekį paleido tik likus kelioms minutėms iki mačo pabaigos, kuomet prie dominavusio B. Davieso prisidėjo po tritaškį pataikę Aaronas White‘as ir Vasilije Micičius, padidinę skirtumą iki 9 taškų ir galutinai sužlugdę svečių viltis šiame susitikime.

Vilniečių gretose taip pat labiausiai pasižymėjo vidurio puolėjas. Loukas Mavrokefalidis vien pirmoje rungtynių pusėje per kiek daugiau nei 8 minutes pelnė net 15 taškų, o iš viso aikštėje praleido beveik 20 minučių bei pelnė 20 taškų. Visgi deramos pagalbos iš komandos draugų graikas nesulaukė, kadangi joks kitas sostinės klubo krepšininkas nesurinko net dviženklio taškų skaičiaus.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 29 (9/13 dvit., 11/14 baud. met., 8 atk. kam., 42 naud. bal.), Benas Udrihas (2/2 dvit., 2/3 trit., 6 rez. perd.) ir Kevinas Pangosas po 10, Vasilie Micičius 8 (6 rez. perd.).

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 20, Martynas Echodas 9, Rokas Giedraitis, Chrisas Krameris (5 atk. kam., 10 rez. perd.) ir Travisas Petersonas po 8.

Mačo eiga:

1 kėlinys

„Žalgirio“ gretose jau nuo pat rungtynių pradžios ėmė dominuoti visos serijos metu vilniečių sunkiai sustabdomas Brandonas Daviesas, surinkęs 6 greitus taškus ir suteikęs kauniečiams 4 taškų persvarą (8:4). Vis tik antroje kėlinio pusėje iniciatyvą perėmė svečiai.

Travisas Petersonas pataikė tritaškį, netrukus net 9 taškus vos per kiek daugiau nei minutę pridėjo Loukas Mavrokefalidis ir „Lietuvos rytas“ susikrovė 5 taškų pranašumą (19:14). Po pirmojo kėlinio vilniečiai pirmavo 20:18.

Loukas Mavrokefalidis© Edvard Blaževič

2 kėlinys

„Žalgiris“ vos prasidėjus antrajam kėliniui susigrąžino persvarą. Beno Udrihas realizavo tritaškį su atakos laiko pabaigos sirena, o dominuojantis B. Daviesas pridėjo 4 taškus iš eilės (25:24). Ir toliau sostinės ekipos gynybą terorizavęs amerikietis dar atliko rezultatyvų perdavimų Pauliui Jankūnui, pats pridėjo dvitaškį ir sukrovė „Žalgiriui“ didžiausią persvarą (29:24).

Vis tik atsaką „žaliai-baltų“ lyderiui ir vėl rado L. Mavrokefalidis, surinkęs 4 taškus paeiliui, o po Jimmy Barono tritaškio Vilniaus komanda vėl priekyje – 34:33. Prieš pat ilgąją pertrauką tritaškiais apsikeitė Axelis Toupane'as ir Rokas Giedraitis, o po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 39:36.

Per pirmąją rungtynių pusę komandose tiesiog dominavo vidurio puolėjai. B. Daviesas jau turi 16 taškų ir 22 naudingumo balus, o L. Mavrokefalidis Vilniaus klube per 8,5 minutės spėjo pelnyti net 15 taškų ir surinkti 17 naudingumo balų.

3 kėlinys

Nors „Žalgiris“ šioje serijoje dažniausiai iniciatyvą perimdavo trečiuosiuose kėliniuose, šįsyk, bent jau jo pradžioje, tuo nekvepia nė iš tolo. Nepaisant ir toliau taškus renkančio B. Davieso, „Lietuvos rytas“ ketvirtį pradeda solidžiai ir po T. Petersono susikrauna 4 taškų pranašumą (46:42). Tiesa, po minutės pertraukėlės varžovų gynybą po krepšiu ėmę laužti žalgiriečiai išlygino rezultatą (46:46).

Ketvirčio pabaigoje bene sėkmingiausią savo atkarpą serijoje sužaidė Kevinas Pangosas, pelnęs 7 taškus iš eilės, tačiau vilniečių gretose sėkmingai kanadiečio pasirodymui atsvarą rado netikėtai iššovęs J. Baronas ir „Lietuvos rytas“ prieš lemiamą kėlinį atsiliko vos dviem taškais – 56:58.

LKL čempionato finalo serijos rungtynės: Žalgiris - Lietuvos rytas© Edvard Blaževič

4 kėlinys

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečiai ir toliau neranda priešnuodžių link 30 taškų ir 40 naudingumo balų ribos artėjančiam B. Daviesui, bet sėkmingas žaidimas puolime neleidžia „Žalgiriui“ atitrūkti toli (61:63). Lemiamu metu „Žalgirio“ gretose vėl prabyla veteranas B. Udrihas - įžaidėjas pelno 5 taškus iš eilės ir kauniečiai ima atitrūkti (68:64).

Nors vilniečiai dar bandė kabintis į varžovus ir buvo sumažinę atsilikimą iki dviejų taškų, galutinai juos sudaužė nelaukti Aarono White'o ir Vasilije Micičiaus tritaškiai padidino skirtumą iki 9 taškų ir įtvirtino žalgiriečių pergalę.

LKL čempionato finalo serijos rungtynės: Žalgiris - Lietuvos rytas