Kapitono realizuotas baudinys lėmė švedų pergalę prieš blankius korėjiečius

Švedija - Pietų Korėja
2018-06-18 16:52

Po 12 metų pertraukos į pasaulio futbolo čempionatą sugrįžusi Švedijos rinktinė Rusijoje startavo pergalingai.

65-ąją minutę komandos kapitono Andreaso Granqvisto realizuotas vienuolikos metrų baudinys lėmė, kad švedai 1:0 palaužė Pietų Korėją ir kartu su Meksikos rinktine įsitvirtino F grupės viršūnėje.

Visų rungtynių metu iniciatyvą savo rankose laikiusi Švedija ne vieną puikią progą buvo susikūrusi dar iki įmušto įvarčio, tačiau nė vienos iš jų išnaudoti nepavyko. Itin gerą galimybę pirmojo kėlinio viduryje turėjo Marcusas Bergas, tačiau jo iš maždaug 6 metrų smūgiuotą kamuolį šlaunimi sugebėjo atremti Pietų Korėjos vartininkas.

Vis dėlto antrojo kėlinio viduryje švedams pavyko išsiveržti į priekį, kai baudos aikštelėje buvo pargriautas Viktoras Claessonas, o vaizdo įrašą (VAR sistemą) pasitelkęs arbitras skyrė baudinį į Azijos ekipos vartus. Per likusį laiką apsigynusi Švedijos rinktinė sugebėjo į pasaulio pirmenybes sugrįžti pergalingai.

Turnyre švedai verčiasi be didžiausios savo žvaigždės Zlatano Ibrahimovičiaus. Nors šis futbolininkas nėra traumuotas, treneris Jame Anderssonas nusprendė veterano neimti į komandą siekdamas nesugriauti emocinio klimato.

Kitose grupės rungtynėse vakar buvo užfiksuota kol kas didžiausia čempionato staigmena, kai titulą ginanti Vokietija 0:1 nusileido Meksikai. Dar sykį į kovą F grupės komandos stos šeštadienį, kai Meksika kausis su Pietų Korėja, o vokiečiai sieks iškovoti pirmuosius taškus mače su švedais.