Buvęs statybininkas atkaklus: namą renovavusius darbininkus spaudžia taisyti broką

Renovacija
Renovacija
  © Paulius Peleckis

Žvejų g. 38 daugiabutis – vienas pirmųjų renovuotų namų Palangoje. Jo gyventojai neslepia, jog juos džiugina nauji pokyčiai, tačiau turi ir jaudulio, kadangi lenda darbo ydos. Nukrito ant laiptų suklijuotos plytelės, o prisikviesti, kad kas sutvarkytų, neįmanoma. Aktyvus namo gyventojas Bronius Pipiras pasakojo, jog jau ne kartą kreipėsi į jų namą administruojančią UAB „Palangos butų ūkis“, bet tai nieko nepakeitė.

Stebisi medžiagų kokybe ir jų kiekiu

reklama

„Darbininkas, klijavęs plyteles lauko pusėje ant laiptų, darbą atliko gerai. Kokias medžiagas jam davė, su tokiom jis ir padarė. Jis kokybiškai suklijavo. Bet praėjo nedidelis laiko tarpas ir pradėjo tos plytelės šokinėti. Aš pats, būdamas statybininkas, jau žinojau apie tokią situaciją. Kažkada darbininkai ilgai svarstė, kodėl tokios geros plytelės nelaiko. Ogi todėl, kad tos plytelės pritaikytos klijuoti ne lauke, o viduje. Gavusios drėgmės, šalčio, jos ir nebelaiko. O jeigu jau klijavo, tai reikėjo pirmiau plyteles įdėti į vandenį, išmirkyti ir tik tada klijuoti. Tokio dalyko tuomet nebūtų atsitikę“, – patarimais pasidalijo namo gyventojas Bronius.

Tai – ne vienintelis dalykas, į kurį pažiūrėta pro pirštus, anot palangiškio. Jis aiškino, jog visi renovacijos metu atlikti darbai įvertinti itin aukštomis kainomis. Pasak jo, kai kurie darbai įvertinti tokiomis aukštomis kainomis, kad jam, kaip buvusiam šios srities specialistui, tiesiog buvo nesuvokiama. 

„Už nedidelės plokštės prisukimą jie paskaičiavo 5000 litų sumą (namas renovuotas 2014 metais, kuomet mūsų šalies valiuta dar buvo litas), kai toks darbas teturėjo kainuoti 40 litų. Įsivaizduojate, kokie tai pinigai, – stebėjosi prisiminęs B. Pipiras. – Ne tik itin aukštomis kainomis perkamos medžiagos, bet ir jų perkama keletą kartų didesnį kiekį. Pavyzdžiui, teko aiškintis su rangovais, kodėl aš nenoriu, jog būtų pakeisti visai nauji mano langai, atitinkantys visus reikalavimus. Tad kokia prasmė išardyti gerus, naujus langus ir sudėti prastesnius? Bet užtat jiems dėl to ateitų daugiau pinigų.“

reklama

Atkaklus palangiškis tuomet išsikovojo, jog liktų jo langai. „Man labai brangiai tie langai kainavo, o jie norėjo juos išardyti ir sudėti tokius, kurie man būtų kėlę abejonių dėl savo kokybės. Aš tai žinojau, kokius langus nusipirkau“, – sakė B. Pipiras.


palangostiltas.lt nuotr.

Laiptų plytelės netrukus atšoko. „Palangos tilto“ nuotr.

Ne kartą kreipėsi

Palangiškis papasakojo, jog jau ne kartą mynė takus į UAB „Palangos butų ūkis“ būstinę, tačiau taip niekas ir neatvyksta tvarkyti nutrupėjusių plytelių.

„Negražu, bado akis tos plytelės, tačiau niekam nerūpi. Namo gyventojai mane vis ragina ieškoti pagalbos. Ėjau ne kartą į Butų ūkį, nieko nesakau, dirba labai maloni vadovė, tačiau specialistams niekaip nepavyksta prisikviesti rangovų. Kaip taip gali būti? Juk renovavus namą, rangovai privalo prižiūrėti ir taisyti iškilusį broką. Juk tai turėtų būti jų asmeninis prioritetas, darbus atlikti kokybiškai, o jei kas iškilo, greit pataisyti. Jų darbai – jų vizitinė kortelė. O dabar viskas kažkaip atmestinai daroma, ne taip, kaip reiktų“, – įsitikinęs B. Pipiras.

Palangiškis parodė, kaip buvo atlikti darbai. Itin tvarkingame rūsyje, kuris tampa pavyzdžiu, jog gyventojams labai svarbu tvarka, šiltintos lubos, tačiau, Broniaus teigimu, to nepakako, reikėjo užpurkšti ir tarpus. 

reklama

Dar ne vieną jis parodė trūkumą, kurį būtų galima lengvai ištaisyti, tačiau svarbiausia šiuo metu šio namo žmonėms – laiptų plytelės.


pamariostatyba.lt nuotr.

Žvejų g. 38 daugiabutis – vienas pirmųjų renovuotų namų Palangoje. 

Rangovas įsipareigojo darbus atlikti

Pasiteiravus dėl šio trūkumo pašalinimo UAB „Palangos butų ūkis“ vadovės Jurgitos Trinskienės, ji patikino, jog šį arba kitą mėnesį ši problema būtinai bus išspręsta.

„Mes jau kreipėmės į namo renovaciją atlikusią įmonę „Pamario statyba“ dėl trūkumų pašalinimo. Rangovas įsipareigojo plytelių atstatymo darbus atlikti birželio – liepos mėn. Atsiprašome gyventojų už nepatogumus. 

Renovacijos darbai atlikti dar 2014 m. pagal projektą, laikantis visų numatytų reikalavimų, pasirašytas statybos užbaigimo aktas. Mes, kaip šio pastato administratorius, prisiimame atsakomybę už tinkamą pastato priežiūrą, todėl identifikavę gedimus ar remontuotinas pastato ir inžinerinių sistemų dalis, kreipsimės į renovacijos rangovą (jei tai garantiniai defektai) arba organizuosime papildomų darbų atlikimą“, – žadėjo UAB „Palangos butų ūkis“ vadovė J. Trinskienė.

reklama