Po siautulingo kalinių vakarėlio – masinės kratos Kybartų pataisos namuose

Policininkai
Policininkai
© Paulius Peleckis
BNS
2018-06-18 14:44

Išgertuves Kybartų pataisos namuose, Vilkaviškio rajone, savaitgalį transliavę du nuteistieji pritraukė pareigūnų dėmesį – pataisos namuose atliekamos masinės kratos, patikrinimai.

Kaip BNS sakė Kalėjimų departamento atstovė spaudai Simona Banėnienė, Kybartuose dėl neeilinės situacijos šiuo metu kratas ir kitus veiksmus atlieka departamento ir kitų įkalinimo įstaigų pareigūnai, jie ieško įvairių draudžiamų daiktų.

Sustiprinti kalinių kontrolės veiksmai atliekami po incidento šeštadienį, kai sekmadienį interneto portaluose išplito per feisbuką transliuoti vaizdo įrašai, kur du įkalintieji vartojo alkoholį ir tai viešai transliavo internetu.

„Atliekamos kratos, stiprinami patikrinimai, aiškinamasi visos šeštadienio įvykio aplinkybės. Tai yra neeilinė situacija, todėl būtina imtis neatidėliotinų priemonių – ieškoma visko, visų draudžiamų turėti daiktų įkalinimo įstaigose, žiūrima, kaip nuteistieji laikosi dienotvarkės“, – sakė S. Banėnienė.

Dėl šios situacijos Kybartų pataisos namuose pirmadienį lankosi teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

reklama

Šiuo metu bausmes pataisos namuose atlieka 415 asmenų, teistų po kelis kartus. Įstaigoje draudžiama vartoti alkoholį, turėti ir naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis.

Laikinai Kybartų pataisos namų direktoriaus pareigas einantis Rimantas Zaikauskas sekmadienį BNS sakė, kad išgertuves transliavę nuteistieji yra nustatyti ir izoliuoti, jų elgesį svarstys drausmės komisija. Griežčiausia jiems gresianti sankcija – perkėlimas iš paprastos į drausmės grupę. Anot R. Zaikausko, transliaciją surengę nuteistieji atlieka bausmę dėl sukčiavimo, jie žinomi dėl polinkio pažeidinėti tvarką.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.