„Lietuvos ryto“ LKL finalo serijoje laukia neįmanoma misija

Travisas Petersonas
Travisas Petersonas
© Paulius Peleckis

Jau šįvakar Kauno „Žalgirio“ arenoje gali paaiškėti šio sezono Lietuvos krepšinio lygos nugalėtojai, o jais aštuntus metus iš eilės pretenduoja tapti namie žaisiantys žalgiriečiai.

Nors antrąsias finalo serijos rungtynes sostinėje laimėjęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ įpūtė į ją šiek tiek intrigos, panašu, kad serijos baigtis nesiskirs nuo pastarųjų metų finalų. Bent jau taip byloja istorija.

Per visą LKL gyvavimą dar jokia komanda nėra atsitiesusi serijoje iki keturių pergalių, kai atsilikdavo joje 1-3. Tokių atvejų iš viso yra buvę 8, o seriją pratęsti žaisdamos penktąjį susitikimą bei atsilikdamos tokiu rezultatu sugebėjo vos dvi komandos.

Vis dėlto nė vienai iš jų nepavyko iškovoti trijų pergalių iš eilės ir triumfuoti pirmenybėse. Arčiausiai to pačioje pirmojoje LKL serijoje iki keturių pergalių 2002-aisiais buvo „Žalgiris“, kuris atsilikdamas 1-3 sugebėjo laimėti du mačus paeiliui Vilniuje ir Kaune bei išplėšti lemiamą mūšį sostinėje. Vis tik Ramūno Šiškausko ir Arvydo Macijausko vedamas „Lietuvos rytas“ septintajame susitikime namie dovanų varžovams jau nedalijo ir iškovojo antrąjį trofėjų komandos istorijoje.

Sykį penktąjį susitikimą pirmaudamas 3-1 yra pralaimėjęs ir „Žalgiris“, tačiau tai nutiko ne prieš „Lietuvos rytą“, o prieš Klaipėdos „Neptūną“ – 2014-aisiais pirmą kartą LKL finale žaidusi uostamiesčio ekipa sušvelnino serijos rezultatą iki 2-3, tačiau šeštųjų rungtynių Kaune laimėti nepajėgė.

reklama

Pats „Lietuvos rytas“ tokioje pačioje situacijoje kaip šiemet buvo atsidūręs tris kartus – 2003, 2008 ir 2011 m. Vis dėlto nė karto vilniečiai atkurti intrigos nesugebėjo ir prieš „Žalgirį“ kapituliuodavo jau penktajame mače. Scenarijus, kai serijoje pirmaudami 3-1 žalgiriečiai grįžta namo ir sėkmingai užbaigia seriją, kartojosi ir pastaruosius dvejus metus, tuomet kauniečiai titulą namie pelnė po pergalių prieš Klaipėdos „Neptūną“ ir Panevėžio „Lietkabelį“.

Įdomu tai, kad, jeigu šiandien triumfuos LKL čempionate, „Žalgiris“ jo nugalėtoju taps net aštuntą kartą iš eilės bei dar labiau sustiprins sau jau priklausantį rekordą su septyniais iš eilės trofėjais. 

Šiandieninis triumfas laikinosios sostinės komandai būtų ir jubiliejinis 20-asis LKL pirmenybėse. Aukso iškovoti „Žalgiriui“ nepavyko tik penkis kartus, kai Lietuvos čempionais tapo „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Jiems pralaimėjimas šio vakaro rungtynėse reikštų 12-ąjį kartą, kai komanda pasipuošia sidabru. Be penkių aukso žiedų komplektų, „Lietuvos rytas“ dar turi ir keturis bronzinius apdovanojimus.

reklama