Be vandens likusių gyventojų skundai: atrodo, kad ne XXI, o XV amžiuje gyvename

Vanduo
Vanduo
© Tomas Urbelionis / Fotobankas

Į redakciją kreipėsi Laučių kaimo Šilutės rajone gyventojai. „Padėkite, kiek mes galime ištisai būti be vandens. Jei ne vienas gedimas, tai kitas. Už ką mes turime mokėti?“ – vienas per kitą kalbėjo gyventojai. Tuo tarpu UAB „Šilutės vandenys“ vadovas Alfredas Markvaldas dėl žmonių patiriamų nepatogumų neapgailestavo.

Vanduo dažnai nekokybiškas

reklama

„Šį kartą elektrikai vedė elektrą. Nutraukė kažkokį vamzdį. Visas kaimas likome be vandens. Gerai tiems, kurie turi nuosavus gręžinius. Bet ką daryti tiems, kas jų neturi? Yra daug ūkininkų, dirbančiųjų statybų sektoriuje. Visiems reikia grįžus nusiprausti. Ką daryti? Smirdėti?“ – skundėsi žmonės.

Laučių kaimo bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė tikino, kad žmonės teisūs – išties dažnai būna įvairių gedimų ir dėl to nebūna vandens. Pirmininkė priminė, kad ir vanduo tiekiamas ne itin kokybiškas, kadangi naudojamus filtrus tenka itin dažnai keisti. 

„Jei pavėluoji sumokėti, „Šilutės vandenys“ iš karto skaičiuoja delspinigius, o gedimų sutvarkyti neskuba. Pastatė statinę su vandeniu. Kaip senoliams, kurie vos paeina, jo parsinešti? Teigė, kad gedimui pašalinti neturi technikos, kad tam jie turi 12 valandų ir dėl to tragedijos nebus. Atrodo, XXI amžiuje gyvename, o ne XV“, – kalbėjo pašnekovė.

reklama


silokarcema.lt nuotr.

„Šilutės vandenų“ direktorius A. Markvaldas supyko dėl gyventojų skundo: „Jei Laučiai iš tų, kurie stato visus ant ragų, tai prašau“.“ „Šilokarčemos“ nuotr.

Esą nieko negali padaryti

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius A. Markvaldas teigė, kad gedimas rimtas ir jis įvyko ne jų įmonės darbuotojų kaltės. Pasak jo, elektrikai nutraukė vamzdį. 

„Nieko negali padaryti. Energetikai turi viską sutvarkyti – pašalinti žalą vandenims. Žmonėms viskas išaiškinta. Jei Laučiai iš tų, kurie stato visus ant ragų, tai prašau“, – piktoku tonu kalbėjo vadovas. 

Pokalbio pabaigoje jis dar kartą pakartojo, kad gedimas išties rimtas – nutrauktas per upelį nutiestas vamzdis ir jį reikia pakeisti nauju, kada tai bus padaryta, atsakė: „Nežinau“.

reklama