Išgertuves transliavę Kybartuose kalintys vyrukai sulaukė nuobaudų
Aiškintis situacijos šiandien vyksta ministras

Kaliniai Kybartų pataisos namuose elgėsi kaip norėjo ir nesilaikė jokių ten galiojančių taisyklių
Kaliniai Kybartų pataisos namuose elgėsi kaip norėjo ir nesilaikė jokių ten galiojančių taisyklių
© Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2018-06-18 10:14

Kalėjimų departamento „Facebook“ paskyroje 2018 m. birželio 16 d. vakare pilietiškas internautas paskelbė informaciją apie nuteistuosius, kurie mobiliuoju telefonu Kybartų pataisos namuose vykdė tiesioginę transliaciją iš bendrabučio tipo kambario.

Gavus šią informaciją, buvo nustatyti asmenys, nesilaikantys jiems nustatytų elgesio taisyklių, jiems taikyta nuobauda – perkėlimas į drausmės grupę. Drausmės grupei priskirti nuteistieji laikomi užrakinti gyvenamosiose patalpose, įrengtose pagal kamerų įrengimo reikalavimus, jie turi teisę per keturis mėnesius gauti vieną trumpalaikį pasimatymą.

reklama

Kalėjimų departamento direktoriaus Roberto Krikštaponio nurodymu inicijuotas viešo ir neviešo pobūdžio priemonių kompleksas, kuris pradėtas įgyvendinti iš karto, gavus informaciją apie neeilinę situaciją Kybartų pataisos namuose.

Vienas iš pagrindinių pataisos įstaigų režimo reikalavimų – nuolatinė nuteistųjų priežiūra, todėl sudaryta tyrimo grupė, kuri įpareigota Kybartų pataisos namuose nustatyti trūkumus ir juos nedelsiant šalinti. Tyrimo grupė šiuo metu dirba Kybartų pataisos namuose.

reklama

Šiandien suplanuotas teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus ir Kalėjimų departamento direktoriaus R. Krikštaponio vizitas į Kybartų pataisos namus.

Kalėjimų departamentas dėkoja aktyviam piliečiui už pilietiškumą ir kreipiasi į visuomenę, kviesdamas bendradarbiauti bei informuoti apie problemas bausmių vykdymo sistemoje. 

reklama