Premjeras dėl Konkurencijos tarybos nario E. Šato kreipsis į STT

Elonas Šatas
Elonas Šatas
  © Dmitrijus Radlinskas
BNS
2018-06-18 10:02

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį žada kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl informacijos apie Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje minimą Konkurencijos tarybos vicepirmininką Eloną Šatą. Ją gavęs, premjeras spręs, ar siūlyti prezidentei atleisti jį iš pareigų.

Tai BNS patvirtino premjero patarėjas Tomas Beržinskas.

reklama

„Premjeras, manau, šiandien išsiųs paklausimą STT, ir tik turėdamas visą informaciją priims sprendimą“, – BNS sakė T. Beržinskas.

S. Skvernelis pirmadienį E. Šato likimą aptarė su prezidente Dalia Grybauskaite. STT praėjusią savaitę prezidentūrai pateikė papildomą informaciją apie E. Šatą. Jos turinys nekomentuojamas.

VSD rašte Seimo nariams teigė, kad, „MG Baltic“ siekiant įsigyti dalį didžiausios šalyje alkoholio gamybos bendrovės „Alitos“ akcijų, E. Šatas tapo koncerno „savu žmogumi“ Konkurencijos taryboje ir siekė palankaus „MG Baltic“ sprendimo.

reklama

Prezidentūra teigia, kad skiriant E. Šatą į pareigas 2011 ir 2017 m. jis buvo tikrintas pagal Korupcijos prevencijos įstatymą, o STT nė karto nepateikė neigiamos informacijos apie kandidatą.

E. Šatas VSD teiginius kategoriškai atmetė. Jis sakė, kad pateiktos netikslios intepretacijos, jis nebuvo palankus koncernui. Tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas pasirodžius VSD informacijai pareiškė, kad pasitiki savo pavaduotoju.

Konkurencijos tarybos narius ministro pirmininko teikimu skiria prezidentas.

E. Šatas Konkurencijos tarybos nariu paskirtas nuo 2011-ųjų rugpjūčio, 2017-aisias jis paskirtas naujai šešerių metų kadencijai, o 2012-ųjų gegužę paskirtas Š. Keserausko pavaduotoju.

Abu kartus jį į tarybą paskyrė D. Grybauskaitė, pirmąjį – teikiant tuometiniam premjerui Andriui Kubiliui, antrąjį – S. Skverneliui.

reklama

Konkurencijos tarybos nariai iš pareigų atleidžiami savo noru, pasibaigus kadencijai, išrinkus ar paskyrus į kitas pareigas, įsiteisėjus apkaltinamajam teismo nuosprendžiui, paaiškėjus, kad narys šiurkščiai pažeidžia savo pareigas, poelgiu pažeminus nario vardą ar dėl sveikatos būklės.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.